در كبودراهنگ مطبوعات جايگاه واقعي خود را نيافته‌اند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 تير 1398 - شماره 3523
 
امروز : جمعه ، 28 تير 1398

Today : Thu, July 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84679 تاریخ انتشار:  1397-05-17 - 8:00 تعداد بازدید:  96
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در كبودراهنگ مطبوعات جايگاه واقعي خود را نيافته‌اند

نویسنده : اكرم حميدي

مادستان

هاي دور بازمي‌گردد و به گفته يكي از فعالان مطبوعاتي، تاريخچه مطبوعات در كبودراهنگ دهه 30 مي‌باشد كه در آن زمان تعداد اندكي از روزنامه‌هاي سراسري در كبودراهنگ كه يك روستا بوده، توزيع مي‌شده و در دهه 50 با انتشار اخبار واقعه پنجم آبان 57 در كبودراهنگ كه 5 نفر به شهادت رسيدن و چندين نفر نيز جانباز شدند، رنگ مطبوعات در اين منطقه پررنگ‌تر شد و بعد از آن اخبار كبودراهنگ توسط خبرنگاران شهرستان در روزنامه‌هاي سراسري به چاپ مي‌رسيد و در دهه 60 با افتتاح يك دكه مطبوعاتي مردم توانستند از مطبوعات و اخبار و اطلاعات كشور، استان و شهرستان بهره‌مند شوند.
هرچند با وجود تاريخ ديرينه مطبوعات در اين شهرستان هنوز آنطور كه بايد مطبوعات جايگاه واقعي خود را نيافته‌اند و يكي از دلايل آن بيگانه بودن برخي مسئولان با مطبوعات است كه متأسفانه بسياري از مسئولان نقدپذيري را ندارند و هنگامي كه نقد مي‌شوند و عملكرد ضعيفشان رسانه‌اي مي‌شود، خبرنگاران را مقصر مي‌دانند و يا آنها را تهديد مي‌كنند و در نهايت قطع همكاري با خبرنگاري كه آنها را نقد كرده است را به دنبال دارد.
شهرستان كبودراهنگ از جمله شهرستان‌هايي است كه متأسفانه هنوز نتوانسته است در حوزه نشريات موفق عمل كند و يك روزنامه محلي مختص شهرستان داشته باشد و مي‌توان به جرأت گفت كه دليل اصلي آن حمايت نشدن از سوي مسئولان است و شايد مردم نيز در اين زمينه بي‌تقصير نباشند؛ چراكه كمتر به سمت و سوي مطبوعات مي‌روند و اين در حالي است كه مطبوعات بايد حمايت شوند تا به رشد و بالندگي برسند.
تقريباً بيشتر رونامه‌هاي سراسري و استاني در دكه‌هاي كبودراهنگ وجود دارد و برخي از اين مطبوعات نمايندگي نيز دارند ولي عملاً فعاليت خاصي ندارند و در برخي از موارد نيز مشاهده مي‌شود كه بعضي خبرنگاران متأسفانه خبرها و گزارش‌هاي ديگر خبرنگاران فعال شهرستان را به بدون كوچك‌ترين تغييري در نشريه‌اي كه فعال هستند حتي با نام خودشان نيز چاپ مي‌كنند و اين مسأله هم سرقت است و هم توهين به خبرنگاراني كه خبرش را كِش رفته‌اند!!!
بنابراين مي‌توان گفت تمام كساني كه در حوزه مطبوعات فعاليت مي‌كنند، بايد با رعايت اخلاق روزنامه‌نگاري و خبرنگاري از اينگونه مسائل دوري كنند و اگر مي‌خواهند در اين كار موفق شوند بايد تلاش كنند و با به چالش كشيدن مديران و مسئولان كه عملكرد خوبي ندارند و عملكرد ضعيف آنها موجب محروميت شهرستان شده، قدمي براي شهرستان بردارند نه اينكه با كپي كردن اخبار ديگران فكر كنند كه خبرنگارند؟؟‌و براي شهرستان خدمت مي‌كنند.
ناگفته نماند در حال حاضر روزنامه همدان‌پيام نيز يكي از نشريات فعال در شهرستان كبودراهنگ است كه از سال 84 فعاليت خود را در اين شهرستان آغاز كرده و دفتر نمايندگي اين روزنامه نيز از سال 86 با حضور امام‌جمعه همدان حجت‌الاسلام والمسلمين محمدي، فرماندار و جمعي از مسئولان به صورت رسمي افتتاح شد و پس از گذشت بيش از يك دهه فعاليت اين روزنامه در شهرستان كبودراهنگ همچنان ادامه دارد و با درج اخبار اطلاعات، گزارش، نقد، تحليل، يادداشت و... حرفي براي گفتن داشته باشد و گام‌هايي براي توسعه و پيشرفت اين شهرستان بردارد.
در پايان اميدواري مسئولان با روحيه انتقادپذيري بتوانند رسانه‌ها را در جهت رسيدن به اهدافشان كه همان رشد و توسعه و پيشرفت شهرستان است، ياري كنند.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com