پروژه آبرسانی به همدان سریعتر تکمیل شود همدان پیام
 
 
يكشنبه - 10 مهر 1401 - شماره 4421
 
امروز : دوشنبه ، 11 مهر 1401

Today : Sun, October 2, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125838 تاریخ انتشار:  1401-05-26 - 12:54 تعداد بازدید:  97
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پروژه آبرسانی به همدان سریعتر تکمیل شود

اخبار


معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو گفت: پروژه آبرسانی به همدان باید هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد و همه ارگان‌ها باید همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش فارس، محمد جوانبخت صبح امروز در حاشیه بازدید از طرح آبرسانی همدان اظهار کرد: طی دو سال گذشته میزان بارش نزولات آسمانی در استان همدان مناسب نبوده و کاهش بارندگی و خشکسالی در سال آبی جاری، موجب کاهش منابع آب استان و ایجاد شرایط ویژه در تامین آب آشامیدنی شهر همدان شده است.

وی ادامه داد: از سال گذشته و با روی کار آمدن دولت سیزدهم موضوع تامین آب شهر همدان در اولویت کاری وزارت نیرو قرار گرفت و طرح اضطراری تامین آب برای این شهر عملیاتی شد.

معاون وزیر نیرو تصریح کرد: همه در شرایط کنونی به محدودیت‌های مالی کشور واقف هستند اما با این وجود، برای پروژه‌ آبرسانی همدان به دلیل اهمیت بالا، اعتبارات مناسبی تزریق شد.

وی با اشاره به اینکه سال‌ها این پروژه به عنوان پروژه جاری در دست اجرا و مشکلات آن برطرف نشده بود تاکید کرد: طولانی شدن زمان اجرای این پروژه مشکلاتی را به وجود آورده بود که با اقدامات صورت گرفته در دولت سیزدهم این پروژه از حالت توقف کامل خارج و وارد پیشرفت در اجرای کار شد.

مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت مدیریت منابع آب ایران  خاطرنشان کرد: اقدامات صورت گرفته در طول چهار ماه گذشته بسیار ارزشمند است و پیشرفت فیزیکی این پروژه، با گذشته قابل قیاس نیست.

وی افزود: همه ارکان و اعضای پروژه باید به صورت ویژه به این طرح نگاه کنند و با احساس مسوولیت، نهایت تلاش را برای بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از این پروژه داشته باشند.

جوانبخت یادآور شد: اجرای این طرح به صورت روزانه از طرف وزارت نیرو پیگیری می‌شود و باید با کار شبانه‌روزی و آماده باش همه‌جانبه، خط اضطراری هرچه سریع‌تر بهره‌برداری شود.

وی عنوان کرد: استاندار همدان به جد پیگیر کار است و همه دستگاه‌های استان را پای کار آورده است و این احساس مسئولیت نشان از ابعاد بزرگ پروژه دارد.

معاون وزیر نیرو با اشاره به اینکه باید برای پیشبرد کار به همه راهکارهای موجود توجه شود تصریح کرد: زمان کوتاه است؛ انتظار داریم تشریفات به کمترین میزان برسد، مشکلات پروژه در صحنه حل شود و کار جهادی پیش برده شود.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات انجام شده پیمانکار، در چند روز گذشته نشان می‌دهد، گروه‌های اجرایی همه‌جانبه پای کار هستند و با کمک مسئولان می‌توانیم سرعت اجرای پروژه را بیشتر کنیم.

جوانبخت تاکید کرد: مسوولان شرکت آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان همدان در چند روز باقی مانده در حالت آماده‌باش باشند و در محل اجرای خط اضطراری آبرسانی همدان حضور یابند و روزانه اجرای طرح پیگیری کنند.

معاون وزیر نیرو افزود: وزیر نیرو دنبال اجرای هرچه سریع‌تر این طرح است و در مواردی تامین تجهیزات مورد نیاز این پروژه را خودش پیگیری کرده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان نیز گفت: اعتبارات مناسبی در اواخر سال گذشته برای اجرای طرح آبرسانی همدان اختصاص یافت که اقدامات صورت گرفته موجب افزایش سرعت اجرای پروژه شد.

محمد ضروری با اشاره به اینکه طول کل اجرای این طرح ۱۴۰ کیلومتر است افزود: از ۱۰ کیلومتر لوله‌گذاری باقی مانده که قرار بود اجرا شود، تاکنون ۷.۵ کیلومتر اجرا شده و ۲.۵ کیلومتر دیگر نیز با سرعت قابل توجهی در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: با مذاکرات صورت گرفته لوله‌های مورد نیاز اجرای این طرح در حال تامین است پیمانکار قول داده در زمان تعیین شده کار را اجرا کند.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان همدان تصریح کرد: مخازن آب شماره یک و دو این طرح با بیشترین سرعت ساخته و اکنون قابل بهره‌برداری شده و یک رکورد جدیدی را در اجرای اینگونه طرح‌ها ثبت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: الکترو موتورهای ایستگاه‌های پمپاژ شماره یک، دو و سه از پیش سفارش گذاری شده بود، چهار دستگاه پمپ دیروز وارد کارگاه شد و سه دستگاه دیگر نیز فردا وارد می شود.

ضروری تاکید کرد: با تجهیز و تامین الکترو موتورهای این طرح امکان پمپاژ ۶۰۰ لیتر آب در ثانیه فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: خرید اتصالات و شیرآالات مورد نیاز طرح انجام و تاکنون دو محموله وارد کارگاه اجرایی شده است.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه ریز کمبودها مشخص شده است افزود: با کمک‌ها و پیگیری‌های استاندار همدان موانع پرداخت اعتبارات برطرف و مطالبات قرارگاه پرداخت شده است.

وی گفت: طرح برق رسانی این پروژه نیز در دست اقدام است تا با بهره‌برداری از آن انرژی مورد نیاز خط انتقال، به صورت پایدار تامین شود.

ضروری تاکید کرد: با همکاری مدیرکل منابع طبیعی استان برای جبران بخشی از کمبود شهر همدان، سه حلقه چاه که مربوط به مزرعه تولید بذر منابع طبیعی بود به صورت نیمه وقت در اختیار شرکت آب منطقه‌ای استان قرار گرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان نیز گفت: همه دستگاه‌ها، ارگان‌ها، نهادها و مسوولان استان بسیج شده‌اند تا بحران کمبود آب آشامیدنی همدان را مدیریت کنند و آسیب‌های آن را به کمترین میزان برسانند.

علیمردان طالبی بیان کرد: وزارت نیرو، استاندار همدان و معاونان استاندار به جد پیگیر اجرای طرح آبرسانی همدان هستند تا با کمترین قصور این طرح اجرا شود.

وی افزود: در این شرایط همه دستگاه‌ها هر کمکی از دستشان بر بیاید همکاری می‌کنند و در صورتی که کوتاهی در اجرای این طرح انجام شود به شدت با آن برخورد می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان با اشاره به اینکه اولویت نخست استان همدان طرح آبرسانی به همدان است تصریح کرد: بر اساس قانون مدیریت بحران علاوه بر بخش دولتی، بخش خصوصی نیز باید به کمک اجرای این طرح بیاید.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com