ساکنان شهرک اندیشه دو روز است نان بیات می‌خورند همدان پیام
 
 
يكشنبه - 25 مهر 1400 - شماره 4152
 
امروز : يكشنبه ، 25 مهر 1400

Today : Sun, October 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120014 تاریخ انتشار:  1400-07-20 - 10:14 تعداد بازدید:  103
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نان مشکل بعدی مسکن مهر
ساکنان شهرک اندیشه دو روز است نان بیات می‌خورند

اجتماعی

 مشکلات گسترده مسکن مهر با نام کوی گلستان واقع در شهرک اندیشه داد مردم آن منطقه را درآورده است به‌طوری که جمعیت یک شهرک 2 روز را با نان بیات و کهنه سر کرده‌اند.
اهالی مسکن مهر از نبود خدمات شهری و کمبود امکانات رفاهی از قبیل بانک، مراکزبهداشت و فروشگاه‌های موادغذایی گلایه‌مند هستند که سبب نارضایتی اهالی این منطقه شده است. گفتنی است با وجود اینکه این واحدها مشکل سرپناه برخی از اقشار کم‌درآمد جامعه را برطرف کرده، اما هنوز هم آنان دارای مشکلاتی هستند که زندگی سخت و طاقت‌فرسایی را برایشان رقم زده است.
آن‌طور که ساکنان شهرک اندیشه به همدان‌پیام گفتند: از سال 1398 یک نانوایی به‌صورت کانکس در این شهرک نان می‌پخت، اما اخیراً با تغییر صاحب نانوا دیگر نان پخت نمی‌شود و نانوای جدید نان بی‌کیفیت و بیات که قابل مصرف نیست را از نانوایی‌های دیگر تهیه کرده و به‌ جای نان تازه به مردم می‌فروشد.
 به گفته اهالی آن منطقه قرار بر این بوده است که پس از گذشت24ساعت مسئولان مربوطه امکانات لازم را برای پخت نان جدید فراهم کنند، اما هنوز پس از گذشت 3روز خبری از هیچ یک از مسئولان مرتبط نشده است و مردم آن منطقه همچنان مجبورند که برای تهیه نان به آن سر شهر مراجعه کنند و برخی از افراد دیگر نیز به دلیل کهولت سن مجبورند همان نان بیات شده را برای مصرف روزانه خود تهیه کنند که همین امر سبب دوچندان شدن نارضایتی آنان شده است.
صاحب نانوایی سابق نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما این گونه گفت: از سال 1395 اقدام به گرفتن مجوز برای نانوایی کردیم که سرانجام در شهریورماه سال 1398 قرارداد یکساله با اداره اوقاف بستیم که از مهرماه 1399 تاکنون قرارداد ما به‌صورت معلق باقی ماند، اما درنهایت امسال طبق مزایده‌ای که برای این زمین وقفی گذاشته شد آن را به شخص دیگری واگذار کردند در صورتی که این شخص برنده مزایده فاقد مجوزهای لازم از کارگروه ارد و نان استان و کانکس مستقر فاقد ملزومات  و انشعابات اب برق گاز و... میباشد که حداقل نیازهای مورد نیاز جهت راه اندازی واحد مورد نظر میباشد متاسفانه با این وجود دستور تخلیه نانوایی از طرف اداره اوقاف برای کانکس نانوایی ما هم صادر شد.
معاون دادستان همدان در این‌باره نیز بیان کرد: فردی که قبلاً در آن منطقه نانوایی داشته به عنوان مستأجر اداره اوقاف فعالیت می‌کرده که مدت قرارداد اجاره‌اش به اتمام رسیده است، بنابراین در چند ماه اخیر اداره اوقاف مزایده‌ای را در این زمینه برگزارکرد و برنده مزایده به فرد دیگری واگذار شد که پس از طی کردن روند قانونی فرد جدید به عنوان مستأجر جدید برای آن ملک وقفی تعریف شد، برهمین اساس طبق قوانین،  صاحب سابق نانوایی باید تخلیه می‌کرد و اما هیچ اقدامی از طرف آن فرد صورت نگرفته و اداره اوقاف هم از این فرد شکایت کرده و خواستار پلمب آن شده است.
سید هادی مصطفوی گفت: کانکس جدیدی که راه‌اندازی شده به‌صورت موقتی بوده و پس از جابه‌جایی نانوای سابق، نانوایی جدید راه‌اندازی می‌شود و فقط به دلیل اینکه اهالی آن منطقه در تهیه نان دچار مشکل نشوند.
وی با اشاره به اینکه این مشکل بیشتر مربوط به فرمانداری و اداره صنعت‌ومعدن و اتحادیه‌ها می‌باشد که باید در این زمینه سریعاً ورود پیدا کنند و اقدامات لازم صورت بگیرد که مردم آن منطقه با چالش بیشتری روبه‌رو نشوند.
همچنین ابوذر گل محمدی رئیس اتحادیه نانوایان همدان با بیان اینکه قرار است 4 الی 5 روز آینده نانوایی جدید افتتاح شود و پخت خودرا آغاز کند، بیان کرد: پلمب نانوایی سابق به دستور حکم قضائی بوده است، اما در حال‌حاضر سهمیه و ساعت کاری  نانوایی‌هایی که در آن شهرک هستند را افزایش داده‌ایم تا زمان فراهم شدن امکانات موجود در کانکس مردم آن منطقه بتوانند نان مورد نیاز خود را تهیه کنند.
در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر تلاش کردیم با اداره اوقاف و امورخیریه استان همدان ارتباط بگیریم، اما موفق نشدیم.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com