1397-01-221397-02-01bool(false) 1397-01-221397-02-01bool(false) ٣٤٤ اثر در 10 بخش‌ جشنواره تئاتر همدان پیام
 
 
شنبه - 1 ارديبهشت 1397 - شماره 3174
 
امروز : شنبه ، 1 ارديبهشت 1397

Today : Sat, April 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  74860 تاریخ انتشار:  1395-09-04 - 05:45 تعداد بازدید:  2137
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

٣٤٤ اثر در 10 بخش‌ جشنواره تئاتر

فرهنگی
 جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در ۱۰ بخش تخصصی کودک، نوجوان، خردسالان، خیابانی، مسابقه ‌نمایشنامه‌نویسی و نمایشنامه‌خوانی، مسابقه عکس و پوستر تئاتر، تئاتر بین‌الملل، تئاتر دانش‌آموزی، بخش ویژه شامل صدسالگی تئاتر کودک و نوجوان در ایران، کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی برگزار می‌شود.تا امروز بر اساس گزارش‌های ارایه شده ٣٤٤ اثر در بخش‌های مختلف به دبیرخانه جشنواره رسیده است؛ در بخش مسابقه تئاتر نوجوان ۶۱ اثر، در بخش مسابقه تئاتر خردسال ۵۶ اثر و در بخش دانش‌آموزی ۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال‌شده است.
٣٩ اثر در بخش نمایشنامه‌نویسی، ۱۲۹ اثر در بخش مسابقه تئاتر خیابانی و ۵۴ اثر مربوط به بخش مسابقه تئاتر کودک است. در نهایت ٣٤ گروه نمایشی برای شرکت در بخش‌های مختلف جشنواره پذیرفته شدند که ٩ گروه مربوط به استان همدان است. علاوه بر این ٦ گروه دیگر از استان نیز در بخش ویژه همدان به روی صحنه خواهند رفت.۱۰ گروه نمایشی از کشورهای مختلف هم برای حضور در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به همدان خواهند آمد.
در میان این آثار هنری؛ آرش شریف زاده، نمایش «کلوچه خدا» را در بخش کودک بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان روی صحنه می‌برد. 
این کارگردان برنامه آینده خود را اجرای «خروسک پریشان» از نوشته‌های داوود کیانیان معرفی کرد. شریف زاده گفت: کیانیان در کنار گروه ما هست و ما را همراهی می‌کند. مشغول تمرین برای بازبینی هستیم تا برای اجرای عمومی سالن در اختیارمان قرار بگیرد. هم‌چنین مشغول برنامه‌ریزی هستم تا نمایش بنیامین و‌ بنتن که در جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی حضور داشت و جزو آثار منتخب بود، اجرای عمومی شود.
وی که با نمایش کلوچه‌های خدا در بخش کودک بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان شرکت دارد، در پاسخ به اینکه اجرای جشنواره با اجرای عمومی چه تفاوت‌هایی خواهد داشت، تصریح کرد: چند ماه از اجرای عمومی ما می‌گذرد و‌ ممکن است دکور یا لباس‌های نمایش نیاز به ترمیم داشته باشد وگرنه اجرای جشنواره با اجرای عمومی تفاوتی نخواهد داشت. 
این کارگردان درباره ارزیابی اش از جشنواره گفت: به آقای کرمی دبیر جشنواره تبریک می‌گویم چون برگزار کردن یک جشنواره بین‌المللی کار سختی است. همدان هم میزبان خوبی برای جشنواره است. فقط به نظرم بسبار خوب می‌شود، اگر کارهای خارجی قوی‌تری در جشنواره حضور پیدا کنند چرا که در جشنواره بسیار می‌توانیم با هم تبادل‌نظر کنیم.
شریف‌زاده خاطر نشان کرد: امیدوارم جشنواره خوب و پویایی داشته باشیم. به دور از چشم و هم چشمی کارها به خوبی اجرا شوند و پیشنهاد می‌کنم، مردم هم زمان اجرای نمایش‌ها نظرشان را اعلام کنند مثلا به شکل صندوق‌های نظرخواهی تا ما دست‌اندرکاران بازتاب کارمان را بدانیم. 
کارگردان نمایش حسن و لوبیای سحرآمیز که قرار است در بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان اجرا داشته باشد نیز از مراحل پیش تولید یک نمایش جدید برای مخاطبان کودک خبرداد. این کارگردان تئاتر کودک گفت: در حال کار روی نمایش جدیدی با عنوان «کره اسب کوچولوی بامزه» هستم و آن را برای مخاطبان کودک اجرا خواهم کرد.
وی که با نمایش «حسن و لوبیای سحر آمیز» در بخش کودک جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان حضور دارد، ادامه داد: در حال حاضر گروه نویسندگان مشغول نگارش متن نهایی هستند و نمایش در پروسه پیش تولید قرار دارد.
این کارگردان درباره نمایش «حسن و لوبیای سحرآمیز» و تغییراتی که احتمالا برای اجرا در جشنواره خواهد داشت، گفت: احتمالا تغییرات کوچکی خواهیم داشت که طبیعی است چون سالن تغییر می‌کند و به فراخور در طراحی صحنه تغییراتی ایجاد خواهد شد. هم چنین تلاش کردیم اشکالاتمان را برای اجرای جشنواره برطرف کنیم.
شیرازی نژاد در ارزیابی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اظهار کرد: این اولین باری است که در جشنواره شرکت می‌کنم و به نظرم این جشنواره بسیار می‌تواند اثر گذار باشد. امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد و داوری‌ها منصفانه باشد.
وی درباره فعالیت‌های جدیدش خاطر نشان کرد: این روزها مشغول تمرین نمایش «کله پوک‌ها» نوشته نیل سایمون به کارگردانی ابولفضل فرهادی هستم که قرار است در شیراز اجرا شود و من در آن بازی می‌کنم. مشغول تمرین هستیم و نمایش دی ماه اجرا می‌شود. بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از ٢١ تا ٢٧ آذر با دبیری شهرام کرمی و در شهر شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com