تجلیل از قهرمانان، داوران و مربیان فراملی ورزش همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 27 فروردين 1403

Today : Sun, April 14, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  131998 تاریخ انتشار:  1402-02-23 - 08:38 تعداد بازدید:  702
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بعد از سه سال وقفه و در روزی به‌یادماندنی رقم خورد
تجلیل از قهرمانان، داوران و مربیان فراملی ورزش همدان

نویسنده : حامد صیفی

ورزشی


 مراسم تجلیل از قهرمانان، مربیان و داوران فراملی ورزش همدان در سال‌های 99، 1400 و 1401 روز پنج‌شنبه با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

بعد از سه سال وقفه، اداره کل ورزش و جوانان استان همدان با تلاش فراوان موفق به برگزاری مراسم تجلیل از افتخارآفرینان فراملی شد. مراسمی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، استاندار همدان، مدیرکل ورزش و جوانان، فرماندار همدان، روسای هیات‌های ورزشی، قهرمانان، مربیان، داوران و دیگر اهالی خانواده بزرگ ورزش مادستان برگزار شد.

در این آئین از ۱۵ داور، ۲۱ مربی و ۹۲ قهرمان فراملی که در سال‌های ۹۹ تا اردیبهشت‌ماه امسال، صاحب عنوان بین‌المللی، آسیایی و جهانی شده‌اند قدردانی شد.

 استعدادهای خوبی در همدان وجود دارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در این مراسم گفت: استعدادهای زیادی در استان داریم که باید به آن‌ها بها دهیم‌ و حمایت لازم از این ظرفیت‌‌ها صورت بگیرد.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی اظهار کرد: داشتن تخصص لازمه حضور در هیات‌های ورزشی است و افرادی که قصد حضور در هیات‌های ورزشی را دارند باید تخصص لازم را داشته و از جنس خود ورزش باشند.

وی با بیان اینکه استعدادهای زیادی در استان داریم که باید به آن‌ها بها دهیم‌ و حمایت لازم از این ظرفیت‌‌ها صورت گیرد، افزود: قطع به یقین اگر حمایت از سمت مسئولین به گونه‌ای باشد که ورزشکاران بتوانند راحت‌تر به امر ورزش بپردازند و دغدغه کمتری داشته باشند، شاهد معرفی بیشتر قهرمانان خواهیم بود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه ورزش مهمترین عامل در جلوگیری از بروز معضلات اجتماعی و ناهنجاری‌هاست، عنوان کرد: در حوزه زیرساختی باید به‌قدری خوب عمل کنیم که ورزشکاران کمترین درگیری ذهنی را داشته باشند.

آیت‌الله شعبانی با اشاره به موضوع مهم زیرساخت‌های ورزشی خاطرنشان کرد: ۳۰۰ مجموعه در اختیار ورزش و جوانان استان است. یک مربی باید از این ظرفیت‌ها به آسانی استفاده کند تا برای شاگرد و جوانی که نزد او در ورزش می‌خواهد پیشرفت کند، دغدغه نداشته باشد.

 اماکن ورزشی ادارات در اختیار ورزش و جوانان قرار بگیرد

وی با بیان اینکه مزایده اماکن استیجاری یکی از گلایه‌مندی‌های مربیان است، تصریح کرد: در زمینه اجاره‌ها گلایه خیلی از مربیان را شاهد بوده‌ایم که دستگاه ورزش در این موضوع باید نظارت بیشتری داشته باشد و در نتیجه موجب توسعه بیشتر ورزش را فراهم کند.

امام جمعه همدان ادامه داد: برخی از ادارات دارای اماکن ورزشی هستند که استفاده‌ای از آنها نمی‌شود و مدیران این ادارات هم می‌گویند که قانون اجازه نمی‌دهد این اماکن را در اختیار ورزش و جوانان قرار دهیم. این محدودیت‌ها باید برداشته شود تا اماکن در اختیار ورزش و جوانان قرار گیرد.

آیت‌الله شعبانی افزود: در محله‌هایی مثل علاقبندیان همدان، اماکن ورزشی وجود ندارد، در صورتی که از همین کوچه‌های شهر است که قهرمان جهان و المپیک بیرون می‌آید، به شرط آنکه مشکل زیرساختی وجود نداشته باشد.

وی در پایان با اشاره به ضعف رشته فوتبال در همدان اضافه کرد: فوتبال رشته پرطرفداری است که متاسفانه تیم‌های همدانی در چند سال اخیر نتایج خوبی نگرفته‌اند. البته حمایت از این تیم‌ها آنطور که باید نبوده و امیدواریم نتایج این تیم‌ها بهتر شود.

 رویکرد همگانی شدن ورزش در همدان با جدیت دنبال می‌شود

استاندار همدان هم در این مراسم گفت: ورزش ما با پهوانی و فتوت پیوند خورده و شهدای ما از جمله سردار سلیمانی و سردار همدانی قهرمانان واقعی تاریخ محسوب می‌شوند.

علیرضا قاسمی‌فرزاد اظهار کرد: فرهنگ و‌ جوهره‌ی کشور ‌ما با ورزش در هم آمیخته شده و همیشه مرام و فرهنگ پهلوانی برای ورزشکاران ما مقدم بر اصل قهرمانی بوده است.

وی با بیان اینکه امروز به وجود تک تک قهرمانان همدانی که در عرصه‌های مختلف مدال کسب کردند افتخار می‌کنیم، تصریح کرد: فرهنگ پهلوانی برای قهرمانان ما اصل مهم محسوب می‌شود. چیزی که در کشورهای دیگر شاهد آن نیستیم و همین موضوع قهرمانان ما را در دنیا متمایز کرده است.

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه خاک این کشور پهلوان‌پرور است، اضافه کرد: رزمندگان، جانبازان و به‌خصوص شهدای گرانقدر ما در جنگ تحمیلی قهرمانان بزرگ این مملکت هستند و امثال سردار همدانی و سردار سلیمانی برای همیشه به عنوان یک قهرمان بزرگ در اذهان خواهند ماند.

استاندار همدان در ادامه با بیان اینکه باید به سمت مردمی شدن ورزش برویم، عنوان کرد: برای افزایش مشارکت اجتماعی در ورزش، باید به عرصه همگانی توجه کنیم که در این مورد دستگاه ورزش همدان قدم‌های خوبی برداشته است.

وی بیان کرد: رویکرد دولت سیزدهم حمایت از ورزش همگانی به شکل عام و ورزش قهرمانی‌ به شکل خاص است که در استان همدان این‌ رویکرد با قدرت دنبال می‌شود.

قاسمی‌فرزاد با تقدیر از زحمات مدیران ورزش استان گفت: در راستای توسعه ورزش استان تلاش‌های خوبی صورت گرفته و باید به سمتی برویم که شاهد رشد بیشتر ورزش و پرورش قهرمانان فراملی در رشته‌های مختلف باشیم.

 همدان جزو 9 استان پویای کشور در ورزش همگانی

در این برنامه، مدیرکل ورزش و جوانان استان، همدان را جزو 9 استان پویای کشور در ورزش همگانی دانست.

علی حقیقی اظهار کرد: در حوزه ورزش همگانی قدم‌های خوبی برداشته شده و استان همدان جزو 9 استان پویا و برنامه‌محور کشور به شمار می‌رود.

وی با اشاره به وضعیت خوب زیرساخت‌های ورزشی، با بیان اینکه از شروع کار دولت سیزدهم تاکنون دو میلیون مترمربع به سرانه ورزش کشور اضافه شده و بسیاری از پروژه‌های بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی به بهره‌برداری رسیده است، عنوان کرد: سال 1402 سال شکوفایی پروژه‌های عمرانی ورزشی استان همدان خواهد بود.

حقیقی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم به اتمام پروژه‌های عمرانی و طرح‌های راکد و نیمه‌کاره ورزش استان همدان که عمر آن به ۱۵ سال می‌رسد، معطوف است و به برکت سفر ریاست جمهور این پروژه‌ها جان دوباره‌ای گرفته و با شتاب‌بخشی در تکمیل و روند اجرا، زمینه بهره‌برداری از آن‌ها فراهم شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره به مجامع انتخاباتی هیات‌ها هم اذعان کرد: ۱۸ مجمع ورزشی در ۱۰ ماه گذشته برگزار کردیم و خوشبختانه تشکیلات منسجمی برای هیات‌های ورزشی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته تسهیلات ازدواج به ۲۰ هزار و ۲۳۵ نفر از زوج‌های جوان استان همدان پرداخت شده و ۸۰ درصد از زوجین تسهیلات ازدواج را دریافت کردند، تصریح کرد: دو هزار و ۸۱۱ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج از طریق بانک‌های عامل به زوج‌های جوان استان همدان پرداخت شده است.

حقیقی افزود: در مجموع ۲۰ هزار و ۲۳۵ فقره وام ازدواج به زوج‌های جوان استان همدان توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است. در مجموع ۸۰ درصد از متقاضیان موفق به دریافت وام ازدواج شده‌اند که در مقایسه با استان‌های دیگر، استان همدان از نظر پرداخت وام ازدواج جایگاه مناسبی دارد.

وی در ادامه عنوان کرد: سال گذشته با برگزاری چهار مرحله مزایده اماکن ورزشی به صورت شفاف، مهمترین دستاورد دستگاه ورزش در راستای شفاف‌سازی و عدالت‌محوری رقم خورد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: وزارت ورزش و جوانان مکلف است نسبت به واگذاری اماکن و سالن‌های ورزشی استان‌‌ها و شهرستان‌ها از طریق ادارات مربوطه با اولویت هیأت‌های ورزشی به صورت اجاره‌ای اقدام و قرارداد منعقد کند.

حقیقی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم به دنبال احیای امید به آینده و ایجاد نشاط و شادمانی در جامعه است و در این راستا اقدامات مهمی در اداره کل ورزش و جوانان برای سال جدید تدوین شده است.

 
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com