۲۹ درصد از مراجعان به اماکن عمومی استان همدان فاصله‌گذاری را رعایت می‌کنند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : پنجشنبه ، 10 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126835 تاریخ انتشار:  1401-07-04 - 19:23 تعداد بازدید:  126
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

۲۹ درصد از مراجعان به اماکن عمومی استان همدان فاصله‌گذاری را رعایت می‌کنند

اجتماعی


مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: رعایت پروتکل فاصله گذاری فیزیکی در اماکن عمومی روند کاهشی داشته و طی بازرسی های صورت گرفته در یک هفته گذشته، مشخص شد که تنها در ۲۹ درصد اماکن این مولفه رعایت شده است.

«لیدا رفعتی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هیچیک از مراجعان به استخرهای شنا و مراکز تفریحی آبی و پایانه های مسافربری درون شهری فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند همچنین میزان رعایت این مولفه در مراکز تفریحی ۱۰ درصد، پایانه های مسافربری برون شهری ۱۳ درصد و مراکز ورزشی ۱۶ درصد است.

وی افزود: همچنین به دنبال بازرسی صورت گرفته از سه هزار و ۷۷۵ مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب در استان مشخص شد که در ۲ هزار و ۴۰۰ واحد معادل ۶۴ درصد این واحدها بهداشت فردی رعایت شده است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان ادامه داد: ۱۷ درصد متصدیان و مراجعان به مراکز خدماتی و اماکن عمومی از ماسک استفاده کردند که کمترین میزان مربوط به سالن های سینما و تئاتر، استادیوم، مراکز تفریحی، استخرهای شنا، پایانه های مسافربری درون و برون شهری صفر است.

رفعتی اظهار داشت: مجهز بودن به دستگاه تهویه هوا یکی از اصول پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است که در بازرسی های صورت گرفته از سه هزار و ۷۷۵ واحد مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب استان همدان سه هزار و ۱۱۵ واحد معادل ۸۳ درصد به این دستگاه مجهز بودند.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت تزریق واکسن توسط خدمات دهندگان در اماکن عمومی نیز بررسی شد که طبق آخرین اطلاعات دریافتی ۸۳ درصد از آنها واکسن کرونا را تزریق کرده بودند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: در یک هفته گذشته ۷۴۵ واحد متخلف به علت بی اعتنایی به پروتکل های بهداشتی ابلاغی از سوی دانشگاه علوم پزشکی به مرجع قضایی معرفی و ۴۵ واحد نیز پلمب شد.

رفعتی ادامه داد: در این مدت زمان ۱۰ نانوایی، ۲ استخر شنا و ۲ رستوران به علت بی توجهی به تذکر و اخطارهای کارشناسان بهداشت محیط و رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی پلمب شد.


بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، چهار شهرستان تویسرکان، ملایر، اسدآباد و بهار در وضعیت آبی و  ۶ شهرستان دیگر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com