1397-10-201397-10-30bool(false) 1397-10-201397-10-30bool(false) بعد از 4ماه رایزنی ها از سر گرفته شد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 30 دي 1397 - شماره 3392
 
امروز : يكشنبه ، 30 دي 1397

Today : Sun, January 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83436 تاریخ انتشار:  1396-10-11 - 05:45 تعداد بازدید:  178
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتخاب شورای پنجمی ها برای شهرداری نهاوند رد یا منصرف شد؟!
بعد از 4ماه رایزنی ها از سر گرفته شد

نویسنده : معصومه کمالوند

یادداشت

 بخت شهرداری نهاوند و تعیین تکلیف شهردار آن انگار باید مثل دوره قبل شورا، بهمن و اسفند باز شود.
دوره چهارم هم گزینه امامی اولین اقدام شورای شهر بود که با انصراف وی کلاف تعیین شهردار چنان به خود پیچیدکه اسفند ماه بخت این شهرداری باز شد.
حالا هم شورای شهر نهاوند بعد از 4ماه از معرفی برزو سلیمانی شهرداری که 12سال پیش سکان شهرداری این شهر را داشت حالا شورا دوباره باید بنشیند و برای گزینه جدید رایزنی کند.
برخی از تایید نشدن گزینه معرفی شده می گویند و برخی هم اندک از انصراف این گزینه..!!
نیمه اول مهرماه بود که شورای پنجم شهرنهاوند برزوسلیمانی را بعنوان گزینه این شهرداری معرفی کرد اما حالا میانه های دی ماه است که خبر می رسد این گزینه مورد تایید استانداری واقع نشده است.
هرچند اصرارهای نفر هفتم شورا بر آمدن این گزینه برای شهرداری نهاوند و انکارهای مردم و صاحبان اندیشه و حتی شوراهای گذشته شهر مبنی بر اینکه انتخاب این گزینه فرصت سوزی است، نهایت به امروز رسید که شورا بعد از چهارماه باز باید بنشیند و گمانه ها را برای انتخاب گزینه جدید، مجدد شروع کند.
اگر شورا برای انتخاب گزینه شهرداری از نظر اتاق های فکر هم استفاده میکرد و نظریات مردم را هم می شنیید شاید حالل شرایط اینگونه نبود.
4ماه از اوج فصل و فرصت کاری در نهاوند را مردم به انتظار تایید شدن گزینه معرفی شده شورا صبر کردند و شورا هم دست روی دست گذاشت یا شاید هم اصرارش بر این گزینه سبب شد تا این پروسه تا امروز طولانی شود.
اما حالا زمستان است و فصل کاری هم تا نوروز هم به لحاظ درآمد و منابع مالی شهرداری و هم نامساعدی هوا حال خوشی برای فعالیت حدقل عمرانی ندارد.
این همه کار زمین مانده مدیریت شهری و شهرداری که به سرخط برگشت تا شاید گزینه مناسبی سر راه شورا قرار بگیرد و پست شهردار نهاوند تعیین تکلیف شود. هرچند بعد از همان روزی که حکم سرپرستی شهردار نهاوند تمدید شد می شد متوجه شد که به این زودی ها نهاوند رنگ شهردار به خود نخواهد دید اما "مدیرکل دفتر امور شهری استانداری هفته پیش به یکی از رسانه‌ها گفته بود که این انتظار و طولانی شدن پروسه تایید شهردار برای نهاوند عادی است و مردم باید حوصله کنند.
سید حسین جعفری مديرکل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري همدان گفته بود؛ حکم سلیمانی شهردار جدید نهاوند طولانی نشده است و این چیز غریبی نیست ، روال کار و این طولانی شدن امری طبیعی است. بالاخره آقای سلیمانی جاهای مختلفی خدمت کرده اند و استعلامات هم در حال انجام است.
ارزشیابی ایشان هم انجام شده است و فقط برای استعلام رفته است‌. ما نیز منتظر نتیجه استعلام هستیم.
جعفری از مردم نهاوند خواسته بود تا حوصله به خرج بدهند."
روزی که گزینه شهردار نهاوند معرفی شد کمتر شهری در استان شهردار آن تعیین تکلیف شده بود و اغلب با سرپرستی, اداره می شد اما حالا اغلب شهرها شهردار دارند و نهاوند همچنان با سرپرستی اداره می شود.
حالا در این شرایط انتظار می رود شورا این بار در انتخاب گزینه جدید کمی فراتر برود و تمام شرایط را در نظر بگیرد از شرایط موجود نهاوند و اوضاع کاری در آن تا گزینه ای که معرفی می کند را بهتر بسنجد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com