نتیجه بازدید ارزیاب رضایت بخش بود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 24 خرداد 1403

Today : Thu, June 13, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134046 تاریخ انتشار:  1402-06-07 - 09:03 تعداد بازدید:  999
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار همدان:
نتیجه بازدید ارزیاب رضایت بخش بود

گردشگری


 تشریح ابعاد زیست محیطی ،خدمات شهری، عمرانی،بانوان،کودکان، تغییرات اقلیمی، گردشگری و برنامه‌های مدیریت شهری به ارزیاب یونسکو توسط شهردار

 بخش مهمی از سفر ارزیاب یونسکو به همدان نشست با شهردار و ارایه دیدگاه وی در زمینه سیمای تاریخی و گردشگری شهر بود .

ارزیاب پس از سه روز بررسی دقیق همدان را به قصد وزارتخانه ترک کرد تا دیدگاه خود را به آنها ارائه دهد .  

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان، شهردار همدان در نشست با ارزیاب یونسکو  با اشاره به ارایه گزارش اقدامات مدیریت شهری در خصوص ثبت جهانی هگمتانه عنوان کرد: با توجه به اقدامات گسترده شهرداری همدان و سایر دستگاه‌های متولی در ثبت جهانی هگمتانه و حضور ارزیاب یونسکو در شهر همدان گزارش اقدامات عمرانی، فرهنگی و خدماتی و زیباسازی به ارزیاب و اعضای حاضر در جلسه ارایه شد.

سید مسعود حسینی اظهار داشت: بعد از بازدید میدانی ارزیاب یونسکو، در اولین نشست رسمی که  با حضور شهردار و مدیران شهری برگرار شد، گزارش مفصلی در خصوص تلاش‌های صورت گرفته در خصوص  چشم اندازها و برنامه‌های در دست اقدام و آتی شهرداری همدان بر اساس اسناد بالادستی به غسان چمالی ارزیاب یونسکو ارایه شد.

وی با اشاره به اهمیت تلاش‌های مربوط به خدمات شهری، شهرسازی، عمرانی و فرهنگی به ارزیاب یونسکو در راستای ثبت جهانی هگمتانه گفت: در ابتدا فعالیت‌ها و اقدامات خدمات شهری از جمله مطالعات فضای سبز شهری، مشاغل و صنوف، قنوات، پسماند، انتقال و توزیع آب شهری و ریز پهنه ها تشریح شد.  

 این مقام ارشد مدیریت شهری با اشاره به اهمیت موضوعات خدمات شهری برای ثبت جهانی هگمتانه افزود: مدیریت سیلاب، طرح‌های بین المللی خدمات شهری نظیر کسب جوایز خشت طلایی، تاب آوری و پایداری شهری، اسکان اضطراری، آموزش مدیریت بحران و برگزاری مانورها و بروزرسانی ماشین آلات خدمات شهری از جمله موضوعات مهمی بود که در جلسه مطرح شد. وی با اشاره به تشریح طرح‌های ملی حوزه خدمات شهری عنوان داشت: برنامه‌های  حوزه آتش نشانی در راستای پوشش کامل محدوده بافت تاریخی و نحوه استقرار خودروهای آتش نشانی و دوربین کنترل و نظارت از ایستگاه ها و بکارگیری سیستم SDI و AVL برای کنترل و هدایت سیستم های عملیاتی موضوعاتی بودند که برای ارزیاب یونسکو ارائه شد.

حسینی با تاکید بر اهمیت ویژه حوزه پسماند در حوزه ثبت جهانی هگمتانه تصریح کرد: فرایند تولید، ذخیره‌، انتقال و تخلیه و برنامه‌های مربوط به کاهش زباله‌ها و بررسی نحوه کنترل اثرات تغییرات اقلیمی بر میراث فرهنگی و تاریخی همدان مورد بررسی و توجه قرار گرفت.

 ارزیابی مثبت از اقدامات عمرانی،  فرهنگی و خدماتی مدیریت شهری
در ادامه شهردار همدان با بیان اینکه حوزه شهرسازی اقدامات ارزنده‌ای در حوزه ثبت جهانی هگمتانه انجام داده گفت: برنامه‌های معاونت شهرسازی و معماری شهرداری همدان مربوط به همدان شهر دوستدار کودک ، پارک کودک و خانواده اکباتان، تهیه اطلس شهر دوستدار کودک و حضور غرفه شهر دوستدار کودک در شانزدهمین نمایشگاه گردشگری، احیای رودخانه ها و رود دره ها و پل های قدیمی شهر، تغییرات کاربری و تغییرات بازار جزو اقدات ارزنده ای بودند که مورد توجه ارزیاب قرار گرفت.

وی جداره سازی خیابان بوعلی، میدان مرکزی و بازار توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان را بسیار ارزنده دانست و افزود: جداره سازی خیابان بوعلی و اکباتان و میدان مرکزی شهر  و حذف زواید بصری و تهیه طرح گذر فرهنگی و ساماندهی سردرب های تابلوها با مشارکت شهروندان، کسبه و بازاریان و شهرداری همدان به خوبی پیش رفت که مورد توجه ارزیاب قرار گرفت.

سید مسعود حسینی در ادامه افزود: ارایه مطالعات بازنگری طرح جامع حمل و نقل توسط معاونت امور زیربنایی شهرداری همدان ، میزان سرانه شهروندان از حمل و نقل عمومی و شخصی و وسایل حمل و نقل ، ساماندهی شبکه معابر شهری و اجرای معابر انسان محور ،طراحی شبکه دوچرخه سواری و توسعه پیاده‌روها و مدیریت تقاضای سفر برای شهر همدان از موضوعات مورد توجه حاضران بود.

وی با اشاره به خدمات صورت گرفته توسط مسئول پیگیری امور منطقه پنج شهرداری همدان برای ثبت جهانی هگمتانه عنوان کرد: اهمیت حفظ بافت تاریخی، مرمت، بهسازی و بازسازی ابنیه ها و پیروی از حاکمیت شهر سالم و افزایش تعاملات اجتماعی، کدبندی جدید محلات برای تعیین بافت تاریخی و ویژگی های کالبدی و جمعیت شناختی این حوزه به حاضران و ارزیاب یونسکو ارایه گردید.

 عضویت همدان در بین شهرهای یادگیرنده یونسکو

این مقام ارشد مدیریت شهری با بیان اینکه مسئولیت ستاد گردشگری از بهمن ماه به دبیرخانه شهر سبز پایدار جهان اسلام واگذار شده عنوان کرد: توجه به قدمت صد ساله شهرداری همدان، فعالیتهای بین المللی و تفاهم‌نامه های داخلی و بین المللی، خواهر خواندگی ها، توجه به مرمت کاروانسراها و صدور گواهی عضویت همدان به عنوان شهر یادگیرنده در بین شهرهای یادگیرنده از جمله شاخص ترین اقدامات دبیرخانه شهر سبز پایدار جهان اسلام بوده است.

وی با بیان اینکه در سند چشم انداز ۱۴۱۰ حضور بانوان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی مورد توجه قرار گرفته شده است گفت:  گزارش اهداف و برنامه‌های این حوزه توسط مشاور شهردار همدان در حوزه بانوان از جمله حضور بانوان در سطوح مختلف مدیریتی، احداث اولین پارک ویژه بانوان در همدان، احداث اتاق مادر و کودک در شش پارک و مشارکت بانوان در عرصه‌های مختلف به حاضران ارایه شد.  

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان ، در پایان این جلسه نماینده ارزیاب یونسکو در زمینه برنامه‌های آتی شهرداری همدان از جمله حوزه بحران، زلزله ، بانوان و آموزش های شهروندی  سوالاتی را  مطرح و شهردار همدان و مدیران حا ضر پاسخ دادند.

 بازخورد خوبی از اقدامات مدیریت شهری در ثبت جهانی هگمتانه گرفتیم

سید مسعود حسینی عنوان کرد: بعد از مدتها تلاش و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، حضور ارزیاب یونسکو در همدان را پشت سر گذاشتیم و پرونده ثبت جهانی هگمتانه مراحل فرایندی خود را طی می‌کند. وی با اهمیت خواندن حضور ارزیاب یونسکو در شهر همدان گفت: غسان شمالی نماینده یونسکو بعد از ارزیابی، پرونده ثبت جهانی هگمتانه را برای تصمیم گیری نهایی تقدیم مقامات بین المللی خواهد کرد.

شهردار همدان با اشاره به جلسه پرسش و پاسخ  چهار ساعته با ارزیاب یونسکو افزود: ارزیاب و تعدادی از مهمانان وزارت میراث فرهنگی در روزهای اخیر مهمان شهرداری بودند و گزارش جامعی از اقدامات و برنامه های مدیریت شهری توسط مدیران و معاونان شهرداری برای حاضران جلسه ارایه شد.

حسینی افزود: گزارش جامعی از اقدامات حوزه‌های مختلف مدیریت شهری از جمله رود دره ها، مدیریت سیلاب، تاب آوری، مقاوم سازی، شهرسازی، حفظ بافت تاریخی، حمل و نقل و طرح جامع ترافیک ارایه شد.

این مقام ارشد مدیریت شهری با تاکید براینکه بازخوردهایی که گرفتیم رضایت بخش بود تصریح کرد: این اقدامات و تلاش ها چندین ماهه بدون همراهی و شوق و علاقه شهروندان، کسبه و بازاریان امکانپذیر نبود و انشاالله سال آینده شاهد به ثمر رسیدن ثبت جهانی هگمتانه و جهانی شدن همدان باشیم .

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com