فرق نمی‌کند! همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130525 تاریخ انتشار:  1401-12-06 - 09:15 تعداد بازدید:  427
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرق نمی‌کند!

یادداشت


 ۱- در خبرها آمده است یکی از نمایندگان، دخالت در انتصابات حوزه انتخابیه خود را رد کرده‌است.
البته اکثر نمایندگان دخالت در انتصابات و عزل و نصب مدیران را رد می‌کنند و با توجه به هشدار شورای نگهبان مبنی بر پرهیز از ورود به حوزه اجرایی و دخالت در کار قوه مجریه، تلاش دارند بهانه‌ای به مخالفان برای رد صلاحیت در انتخابات بعدی را که نزدیک هم هست، ندهند.

۲- اینکه نمایندگان در انتصابات و عزل و نصب‌ها دخالت نکنند موضوع مهمی است زیرا به دولت امکان چیدمان مدیران با توجه به سیاست‌های خود و پرهیز از سفارش‌پذیری را می‌دهد.
هر چند رد کامل این دخالت‌ها نشدنی است و بالاخره با عنوان نظارت هم که شده نمایندگان به این موضوع ورود خواهندکرد.

 


۳- معمولاً دولت‌ها و به ویژه وزرا از باب تعامل با نمایندگان وارد شده و بنای همکاری را بر تعامل قرار می‌دهند بابی که ورود به آن با توافق بر عزل و نصب‌ها همراه‌است.
از این منظر می‌توان تمام نمایندگان را در تعامل با دولت دانست و توافقات آنها با هم را دلیل عزل و نصب‌ها ارزیابی کرد.

۴- قرار بود دولت پرونده انتصابات را خیلی زودتر جمع کند اما به رغم تأکیدات رئیس جمهوری در این خصوص و تأکید بر پایان تغیرات و تعیین زمان برای پایان آن اما این اتفاق تاکنون رخ نداده و دولت همچنان علاقه و تمایل خود را به تغییر حفظ کرده‌است.
شاید دلیل این موضوع تغییر برخی مدیران ارشد در دولت و در کنار آن نداشتن برنامه در برخی حوزه‌ها از سوی مدیران و علاقه به مشغول شدن با عزل و نصب باشد.

۵- با تمام این اوصاف از دخالت نمایندگان یا توافق آنها با دولت گرفته تا پایان نیافتن انتصابات در دولت هیچ کدام دیگر برای مردم جذابیت ندارد و به نظر می‌رسد هر سیاستی در این اتفاق بوده، پاسخ نداده‌است.
اکنون انتصابات بیشتر افراد مسئول را درگیر خود کرده و شور و هیجانی در سطح و عمق مورد نظر در جامعه هدف ایجاد نمی‌کند و تنها طرف‌های توافق با شور خاصی این موضوعات را دنبال می‌کنند.

۶- اذهان عمومی اکنون بیشتر گرفتار مسائل معیشتی است و اکثر مردم اکنون در فشاراقتصادی تمایل و زمانی برای مشغول شدن به اخبار عزل‌ونصب و آمدورفت مدیران ندارند.
این نبود تمایل از آنجا ناشی‌شده که افرادی که اکنون مسئولیت دارند، در انتخابات از فرق‌کردن اینکه مردم به چه کسی رأی بدهند، سخن گفتند تا بگویند ما با قبلی‌ها که فشار اقتصادی را بر شما زیاد کردند، فرق داریم و آمده‌ایم تا فشار اقتصادی را کاهش دهیم اما در عمل فرق آنها بدترکردن شرایط بود و در این حوزه فرقی با قبلی‌ها نداشتند.

 ۷- عملکرد آنانی که روزی شعار می‌دانند فرق می‌کند به چه کسی رأی بدهید! مردم را به این نتیجه رساندند که فرقی ندارد به چپ رأی بدهند یا به راست یا به اعتدال، زیرا هر 2 این جناح‌ها قادر به کاهش فشار اقتصادی از زندگی مردم نیستند.
این نتیجه در آستانه سالی که قراراست در آن انتخابات مجلس برگزار شود، می‌تواند به کاهش مشارکت منجر شود، مگر آنکه جناح سومی در کشور شکل بگیرد یا اینکه دولت در فرصت باقی‌مانده ثابت کند که رأی به این دولت برای مردم فرق می‌کند و این فرق در زندگی مردم به ویژه در حوزه اقتصاد، احساس شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com