اقتصاد گردشگری می‌تواند مددرسان دولت باشد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 3 فروردين 1399 - شماره سال۹
 
امروز : يكشنبه ، 10 فروردين 1399

Today : Sun, March 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


سال ۹۹ مبارک
همدان لیبل
مرکز چاپ و بسته بندی همدان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  73306 تاریخ انتشار:  1395-06-14 - 05:45 تعداد بازدید:  3558
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی
اقتصاد گردشگری می‌تواند مددرسان دولت باشد

گردشگری

 رسالت ما در سازمان و در حوزه سرمایه‌گذاری این است که بتوانیم گردشگری را تبدیل به صنعت کنیم چرا که گردشگری سبب ایجاد وحدت ملی و بین‌المللی می‌شود.
معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان این مطلب گفت: در سال 92 و آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید حدود 120 هتل 4 و 5 ستاره داشتیم اما در طول این 3 سال این تعداد به 30 هتل افزایش یافته است.
شیرکوند افزود: اگر میزان استفاده از صندوق توسعه ملی را مبنا قرار دهیم در سال 94 نسبت به سال 93 استفاده از این صندوق بیش از 4 برابر رشد کرده و یک تحول اتفاق افتاده و امیدوارم این روند را ادامه بدهیم و در حوزه گردشگری موفق شویم.
وی بیان کرد: در گذشته اقتصاد ایران به مسائل گردشگری و پیرامون آن توجه جدی نداشت و با توجه به انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اقتصاد گردشگری می‌تواند مددرسان خوبی برای دولت باشد، البته در اقتصاد جهانی نیز صنعت گردشگری خیز برداشته و از صنعت‌های مهم تلقی می‌شود.
معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: رسالت ما در سازمان و در حوزه سرمایه‌گذاری این است که بتوانیم گردشگری را تبدیل به صنعت کنیم چرا که گردشگری سبب ایجاد وحدت ملی و بین‌المللی می‌شود ما باید هوشمندانه به سمت گردشگری برویم چرا که گردشگری حاصل رونق صنایع دستی و صیانت از میراث فرهنگی است.
وی بیان کرد: گردشگری یکی از نیازهای جدی هر کشوری است و در بسیاری از کشورهای دنیا به این موضوع توجه ویژه دارند اما متأسفانه ما از این موضوع غفلت کرده‌ایم.
شیرکوند با بیان اینکه باید سهم گردشگری را در کشور افزایش دهیم گفت: گردشگری به معنای سفر نیست بلکه گردشگری باید سبب ایجاد تأسیسات گردشگری مانند هتل و کمپ و ایجاد اشتغال شود اما متاسفانه در ایران صنعت گردشگری به معنای واقعی تعریف نشده است.
معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بیان کرد: رسالت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری این است که بتواند گردشگری را در کشور تبدیل به صنعت کند و اگر صنعت گردشگری شکل بگیرد فرایندها تعریف می‌شود.
 وی بیان کرد: امروزه گردشگری به دلایل مختلف در کانون توجه است و وحدت ملی، بین‌المللی و بشری را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد و روحیه همبستگی در بسیاری از ملت‌ها از گردشگری آغاز می‌شود.
 انجمن بانوان سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری و صنایع دستی تشکیل می‌شود
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: انجمن بانوان فعال و سرمایه‌گذار در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با هدف ایجاد زمینه همفکری و انتقال تجربیات بزودی در کشور تشکیل می‌شود.
سعید شیرکوند در دومین نشست هم‌اندیشی با بانوان فعال و سرمایه‌گذارخراسان رضوی در مشهد افزود: با تشکیل انجمن‌های بانوان فعال و سرمایه‌گذار در کشور، یک تشکل فرهنگی، کانون دوستی و همگرایی در صنعت گردشگری و میراث فرهنگی ایجاد می‌شود.
وی افزود: بانوانی هستند که بنیانگذار یک فعالیت گردشگری هستند و الان میدان برای این قشر از جامعه مهیا شده و می‌توانند در جامعه حضور فعال داشته باشند.
شیرکوند با بیان اینکه انتقال تجربیات و همگرایی می‌تواند به یک جمعیت هویت ببخشد، گفت: انجمن بانوان با مدیریت خود آنان تعریف شده و همانند انجمن‌های مناطق نمونه از طریق اتاق بازرگانی تشکیل می‌شود و طبق اصول قانونی فعالیت می‌کند.
وی افزود: بانوانی که شرایط فعالیت دارند، می‌توانند عضو این انجمن شوند و در انتخابات آن نیز شرکت کنند و ما به دنبال این هستیم که بانوان فعال عرصه گردشگری و صنایع دستی به یک هویت جمعی دست پیدا کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com