براي طرح‌هاي ماندگاراز جهانگيري بودجه بگيريد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 اسفند 1397 - شماره نورو
 
امروز : پنجشنبه ، 1 فروردين 1398

Today : Wed, March 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84644 تاریخ انتشار:  1397-05-15 - 12:03 تعداد بازدید:  52
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

براي طرح‌هاي ماندگاراز جهانگيري بودجه بگيريد

یادداشت


با اين حال همين فعاليت‌هاي دقيقه نودي هم غنيمت است و مي‌توان اميدوار بود با تدبيري درست چند كار زيربنايي در حوزه گردشگري و ميراثي از درون اين رويداد براي آيندگان به يادگار بماند.
وعده حضور معاون اول كابينه در همدان و اعلام آمادگي وزارت خارجه و ساير ارگان‌ها براي همكاري با مسئولان همدان در انجام اين رويداد؛ زماني شيرين و ماندگار مي‌شود كه از ايده‌هاي بكر و تازه‌اي در زمينه گردشگري رونمايي شود.
اطلاعات چنداني از برنامه‌هاي اين رويداد جز برگزاري همايش در شهريورماه، در دست نيست و آنچه اعلام رسمي شده، ناظر به گراميداشت ملي اين رويداد و با حضور سفراي خارجي و ميهمانان كشوري است.
اگر به حافظه نه‌چندان دور خود درباره همايش بين‌المللي سرمايه‌گذاران و آن همه بودجه‌اي كه صرف شد، رجوع كنيم، خواهيم دانست كه از دل چنان همايشي جز چند وعده، كاري ستاره‌دار و قابل بيان عملي نشده است؛ و البته اگر عملي شده در افكار عمومي نشانه‌هاي رضايتمندي از آن بروز نكرده است.
بنابراين با تأييد و تكريم زحماتي كه مسئولان بالا تا پايين استاني براي كشاندن پاي كابينه به وسط بازي گردشگري انجام داده‌اند، انتظار مي‌رود در همين ايام باقي مانده دست‌كم به برنامه‌ها و ايده‌هايي پرداخته شود كه هم متفاوت و كپي‌برداري نباشد و هم اثر آن در آينده با برند "2018" براي افكار عمومي قابل مشاهده باشد.
نويسنده اين سطور، در تكرار پيشنهاد قبلي خويش براي ماندگاري 2018 در همدان؛ از مسئولان مي‌خواهد طرح الحاق پارك به آرامگاه‌هاي شيخ‌الرئيس بوعلي‌سينا و باباطاهر را بررسي و در صورت امكان با مشاورات ذي‌صلاح ملي درميان بگذارند؛ تا 2018 و نتايج عمراني ـ فرهنگي ـ گردشگري آن براي هميشه در ذهن‌ها ماندگار شود.
ديگر اينكه با وجود تبليغات و فشارهاي نمايندگان و مسئولان، از تجهيز و راه‌اندازي خطوط هوايي، آبي براي گردشگري گرم نمي‌شود.
بنابراين بايد دنبال راهكارهاي تازه‌اي گشت كه بتواند همدان را به شهرهاي اصلي گردشگري ايران مثل اصفهان و شيراز و تبريز وصل كند.
ارائه يارانه به هر صورت ممكن به تورهاي گردشگري ملي و خارجي براي حضور در همدان از جمله راهكارهايي است كه مي‌تواند همدان را به مقصد گردشگري خارجي تبديل كند.
متأسفانه شهر همدان با وجود اماكن جهاني، سهم ناچيزي از گردشگري خارجي كشور دارد كه با دست روي دست گذاشتن و صبر و انتظار، كاري از پيش نخواهد رفت.
درخواست بودجه‌اي اثرگذار و قابل توجه چه براي احداث اماكن گردشگري در طرح گردشگري آرامگاه‌ها و چه وام‌هاي ارزان‌قيمت به ساخت‌وسازهاي گردشگري از معاون اول، كمترين توقعي است كه بايد برآورده شود.
2018، مي‌تواند به نمادي از وحدت و همدلي مسئولان استان تبديل شود و ميراث فرهنگي همدان و كاركنان و طرفدارانش را از انزواي اجرايي و اداري خارج نمايد و به گود مبارزه با بيكاري و نيز رونق كسب‌وكار بكشاند.
روستاهاي هدف گردشگري در استان، مظلوم‌ترين هدف‌هاي توريسم هستند كه با كمترين توجه، تنها بر روي كاغذ از آنها نام برده مي‌شود.
وركانه و سيمين و سركان وگيان و فارسبان و ده‌ها روستاي رها شده ديگر، مي‌توانند كانون گردشگري روستايي ايران شوند. سرآب‌هاي دل‌انگيز و پرشكوه نهاوند، با وجود اندك گوشه چشمي كه به آنها شده، هنوز به طرح‌هاي اميدبخش و در مقياس ملي و جهاني نيازمندند تا بتواند نام اين شهر باستاني را بار ديگر طنين‌انداز كنند. همين الوندِ سرافراز و دره‌هاي طربناك و روح‌نواز آن، مي‌تواند درآمدزاترين قسمت توريسم طبيعي كشور باشند.
غرض از اين پراكنده گفتن‌ها، كه قطره‌اي از درياي ظرفيت‌هاي استان بود، يادآوري داشته‌هايي است كه با تدبير مي‌توان آنها را به ويترين درآمد و اقتصاد استان تبديل كرد.
هرچند مسئولاني كه اين سطور را مي‌خوانند، ممكن است در دل خود بگويند، اينهارا ما خودمان سال‌هاست مي‌دانيم و تازگي ندارند؛ از ما يادآوري و گفتن بود. فرصت حضور جهانگيري را درييابيد؛ از دلارش كه كاري براي اقتصاد كشور برنيامد؛ از آمدنش به همدان بهره ببريد.  همين.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com