دورخیز بلند قامتان ایران درلیگ ملت‌ها همدان پیام
 
 
دوشنبه - 22 مهر 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 23 مهر 1398

Today : Tue, October 15, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  96122 تاریخ انتشار:  1398-04-20 - 09:33 تعداد بازدید:  69
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دورخیز بلند قامتان ایران درلیگ ملت‌ها

ورزشی

تیم ملی والیبال کشورمان در دومین حضور خود در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال چشم به تصاحب یکی از سکوهای سه‌گانه دوخته است.
ملی‌پوشان والیبال ایران پس از کسب 12 پیروزی و 36 امتیاز و قرار گرفتن در جایگاه دوم جدول رده‌بندی مرحله مقدماتی رقابت‌های لیگ ملت‌ها همراه با پنج تیم برزیل، لهستان، روسیه، آمریکا و فرانسه راهی مرحله پایانی این رقابت‌ها در شیکاگو آمریکا شدند تا سرنوشت قهرمانی این رقابت‌ها را در سال 2019 رقم بزنند.
سروقامتان کشورمان که در این رقابت‌ها از داشته‌های اصلی خود سود برده و کمتر به جوانان میدان دادند، قرار گرفتن در روی سکوی لیگ ملت‌ها را در سر دارد و گویا رفتن روی سکو در این رقابت‌ها، اولویت اول ایگور کولاکوویچ مربی صرب تیم ملی است. این رقابت‌ها که برای بیشتر تیم‌های حاضر محلی برای ارزیابی جوانانشان تلقی شد، برای والیبال ایران به محلی برای قد برافراشتن و تاریخ‌سازی بدل شد. علی‌رغم آنکه رقبا نگاه بلند مدت دارند و تمام توان خود را برای رویداد مهمی همچون المپیک گذاشته‌اند ایران با توجه به نتیجه‌گرا بودن این رویداد را محلی برای تاریخ‌سازی خود می‌داند.
سرمربی صربستان تیم ملی که به خوبی از شرایط داخل کشورمان آگاه است به این واقعیت رسیده که قرار گرفتن روی سکوی لیگ ملت‌ها و تاریخ‌سازی می‌تواند نام او را بالاتر از هر مربی قرار دهد.
ایگور کولاکوویچ با هدف کسب نتیجه گام به این رقابت‌ها گذاشت و با توجه به لیست آغازین وی به فدراسیون جهانی والیبال در آغاز چنین برداشت می‌شد که سرمربی تیم با توجه به رویدادهای مهمی مانند انتخابی المپیک و جام جهانی که به مراتب دارای اهمیت بالایی از سوی جامعه جهانی والیبال است تمرکز کند و در لیگ ملت‌ها فرصت بیشتری را به جوانان جویای نام بدهد اما با آغاز رقابت‌ها و گذشت چند هفته، استراتژی ایگور مشخص شد که او هدفی جز قرار گرفتن بر روی سکو ندارد و در بیشتر بازی‌ها با ترکیب اصلی و ستاره‌هایش مقابل حریفان قرار گرفت و کمتر به جوانان میدان داد.
مرحله پایانی رقابت‌های لیگ ملت‌ها از امشب در شیکاگو آمریکا آغاز می‌شود و ملی‌پوشان کشورمان پس از استراحت در شب نخست بامداد فردا مقابل تیم‌ملی لهستان صف‌آرایی می‌کند.
این دیدار برای کشورمان حکم مرگ و زندگی را دارد و پیروزی در این بازی می‌توند رویای ملی‌پوشان را برای تصاحب سکو به واقعیت تبدیل کند و به همین جهت ایگور کولاکوویچ تمام قدرت تیم خود را روی این بازی متمرکز خواهد کرد تا از میدان لهستان با دست پر خارج شود.
ملی‌پوشان و کاروان تیم ملی از برخورد غیر ورزشی آمریکایی‌ها سخت برآشفته شدند و نسبت به معطلی خود در فرودگاه شیکاگو و رفتار تبعیض‌‌جویانه آمریکا معترض شده و رسماً به فدراسیون جهانی والیبال اعتراض کردند.
اما این رفتار خللی در عزم ملی‌پوشان به وجود نیاورد و آنها با روحیه‌ای مضاعف آماده تاریخ‌سازی در این رقابت‌ها هستند.
والیبال کشورمان که جمعی از بهترین‌های جهان را در ترکیب خود دارد با تکیه بر بازیکنانی چون سیدمحمد موسوی، امیر غفور و سعید معروف که در صف بهترین پاسور، دفاع و پشت خط‌زن‌های جهان قرار دارند با توپ پر، قدم به این رقابت‌ها گذاشته است و برای رسیدن به سکو صبح فردا با والیبالیست‌های لهستان مصاف می‌کند.
در این رقابت‌ها لهستان، روسیه و فرانسه با ترکیب اصلی حضور ندارند اما تیم‌های آمریکا، برزیل و ایران با تکیه بر ستاره‌هایشان برای قهرمانی کورس بسته‌اند و شرایط برای تاریخ‌سازی تیم ملی ایران فراهم است.
سروقامتان کشورمان پس از بازی فردا صبح شنبه نیز مقابل برزیل مدعی شماره یک قهرمانی صف‌آرایی می‌کند.
قرار گرفتن روی سکو برای ملی‌پوشان کشورمان دور از دسترس نیست اما آنچه مهم است رقابت‌های مهمی مانند انتخابی المپیک و جام جهانی است که به فاصله یک ماه پس از پایان این رقابت‌ها آغاز می‌شود. مسابقاتی که آن زمان تازه عیار والیبال ایران مقابل رقبایی مانند روسیه مشخص می‌شود، هر چند روسیه در ارومیه مقابل ایران تن به شکست داد.
سروقامتان کشورمان که حالا با تجربه بالا مقابل حریفان جهانی قرار می‌گیرد از تیم‌های صاحب سبک در جهان است. بازی‌های خوب ملی‌پوشان توقع و انتظارات علاقه‌مندان را بالا برده است و انتظار بازی‌های خوب مقابل لهستان و برزیل از ملی‌پوشان دارند.
برنامه دیدارهای لیگ ملت‌های جهان
جمعه ساعت 2:30 صبح
ایران.............................................. لهستان
شنبه ساعت 2:30 صبح
ایران................................................. برزیل


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com