1399-10-251399-11-05bool(false) 1399-10-251399-11-05bool(false) 1399-10-251399-11-05bool(false) 1399-10-251399-11-05bool(false) 1399-10-251399-11-05bool(false) 1399-10-251399-11-05bool(false) 1399-10-251399-11-05bool(false) 1399-10-251399-11-05bool(false) تفاوت رأی من با دیگران زمین تا آسمان بود همدان پیام
 
 
يكشنبه - 5 بهمن 1399 - شماره 3958
 
امروز : يكشنبه ، 5 بهمن 1399

Today : Sun, January 24, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  70804 تاریخ انتشار:  1395-02-15 - 05:45 تعداد بازدید:  5465
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گلایه‌ها و کنایه‌های آیت‌ا... در نشست با شورا
تفاوت رأی من با دیگران زمین تا آسمان بود

اخبار

■ فقرا ساختمان کمیته امداد را پیدا نمی‌کنند 

■ نباید با تصمیمات مطالعه نشده منابع شهر هدر برود
 نشست با شورای شهر همدان فرصتی برای نماینده ولی فقیه در استان بود تا از بی‌مهری‌هایی بگوید که در ایام انتخابات نسبت به او روا داشته شد.
آیت‌ا... غیاث‌الدین طه‌محمدی که در ایام انتخابات در مقابل تبلیغات سوء علیه خود بیشتر سکوت کرده بود اکنون 2 ماه پس از انتخابات خبرگان رهبری کلام به گلایه از کسانی کرده که به گفته او در دل مردمی که تا به حال لطف داشته‌اند نگرانی ایجاد کردند.
وی که در انتخابات اسفندماه مجدداً توانست رأی مردم استان را برای پنجمین دوره مجلس خبرگان کسب کند حتی در جلسه تقدیر از اعضای ستاد خود در اواخر اسفندماه حاضر به موضع‌گیری علیه تخریب‌ها نشد و فقط از کسانی که به او رأی داده بودند تشکر کرد و رأی‌شان را پاک‌ترین رأی‌ها دانسته بود. هر چند که مسئولان ستاد وی در شهرستان‌ها از هجمه‌ها و تبلیغات صورت گرفته علیه کاندیدایی که نمایندگی ولی فقیه را در استان به عهده داشت انتقادات صریحی وارد کردند.
به گزارش خبرگزاری‌ها، در نشست شورا اما این سخنان صریح‌تر از زبان آیت‌ا... شنیده شد تا جایی که وی با تشریح اوضاع انتخابات گفت:‌ «امتحان در انتخابات سنگین بود و خیلی از افراد در این امتحان نمره قبولی نگرفتند».
آیت‌ا... محمدی مجدداً بر ارزشمندی کسانی که به وی رأی دادند تأکید کرد و با اظهار شرمند‌گی نسبت به مردمی که به او لطف داشته‌اند افزود: «کیفیت آنهایی که رأی مثبت به بنده دادند و آنهایی که رأی منفی دادند زمین تا آسمان تفاوت دارد. رأیی که به ما دادند رأی پاکی بود چون پولی نداشتیم که به مردم بدهیم».
نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به تخریب‌های صورت گرفته علیه خود در ایام انتخابات ازآن اینگونه گلایه کرد که: «هیچ طلبه و روحانی در این استان و شهر به اندازه بنده از مردم محبت ندیده است اما متأسفانه برخی کم لطفی کردند».
وی البته تأکید کرد: از کسانی که به او رأی نداده‌اند دلخوری ندارد اما کسانی که رفتند و افکار عمومی را به هم ریختند باعث نگرانی هستند. آیت‌ا...طه محمدی با بیان اینکه مردم براساس درک، شعور و فهم خود رأی دادند، برخی افراد به دنبال تخریب بنده بودند ولی در مقابل مردم محبت بسیاری به بنده داشتند که سبب خنثی شدن آنها شد.
اظهارات معنی‌دار نماینده ولی فقیه در استان در صحن شورای شهر همدان به اینجا ختم نشد و وی در ادامه از محل استقرار شورای شهر و کمیته امداد امام(ره) در همدان هم انتقاد کرد.امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه برای ساخت وساز در همدان جانمایی مناسبی انجام شود، گفت: سایت اداری در همدان راه‌اندازی شود تا مردم برای رفتن به ادارات مشکل پارکینگ نداشته باشند.
آیت‌ا... غیاث‌الدین طه‌محمدی با بیان اینکه زندگی آخرالزمانی برای مردم پیچیده شده است، افزود: حل این مشکلات ساده نیست، زیرا گرفتاری‌ها و پیچیدگی‌های مباحث کلان شهر زیاد است.
امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه شوراها با شناخت دقیق، نقاط قوت و ضعف شهر را بررسی کنند، بیان کرد: شورای شهر نهایت تلاش خود را انجام می‌دهد تا از روی علم و تدبیر مشکلات شهری را حل کند.
وی با بیان اینکه حل مشکلات شهری کار ساده‌ای نیست، گفت: انتظار می‌رود شورای شهر همدان، مباحث شهر را عالمانه بررسی کند. آیت‌ا... طه محمدی با بیان اینکه سایت اداری در همدان تشکیل شود، افزود: برخی ادارات مشکل پارکینگ دارند و مردم برای انجام کار خود با مشکل مواجه هستند.
وی با اشاره به اینکه اداره کمیته امداد در بالای سعیدیه ساخته شده است، بیان کرد: اداره کمیته امداد را هیچ فقیری پیدا نمی‌کند و قشر ضعیف دسترسی‌شان به اداره سخت است.
امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه برای ساخت و ساز در همدان جانمایی مناسبی انجام شود، گفت: محل شورای شهر نیز باید در جای مناسب و در دسترس مردم باشد که شهروندان به سهولت به شورا دسترسی داشته باشند و مشکل پارکینگ نداشته باشند.
محمدی با بیان اینکه برای انجام امور شهری باید همه موارد به طور دقیق مطالعه شود، بیان کرد: در تصمیمات جزء و کل برای شهر مطالعه شود.
 ساخت خانه‌باغ‌ها رقابت شده است
امام‌جمعه همدان در ادامه با بیان اینکه گاهی برای انجام برخی کارها تصمیماتی گرفته و پول‌های کلانی هزینه می‌شود اما در پایان باید شاهد هدر رفت منابع هستیم، گفت: باید از کارهای ریز تا درشت عالمانه بررسی و سپس صلاح و نقاط مثبت و منفی مشخص و در نهایت نسبت به اجرای آن اقدام شود.
وی با بیان اینکه از مدیران این انتظار وجود دارد که در بررسی‌ها، مطالعات، مشاوره‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و هزینه کردن‌ها نهایت دقت را داشته باشند، افزود: شهرداری همدان به‌ غیر از عوارض مردم درآمد دیگری ندارد و عوارضی که از برخی قشرهای جامعه گرفته می‌شود بسیار سنگین است.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان با اشاره به اینکه ساخت خانه‌باغ‌ها در همدان نوعی رقابت است، بیان کرد: هزینه ساخت برخی از ساختمان‌ها می‌توانست با مشارکت به ساخت کارخانه بینجامد و مشکل اشتغال همدان حل شود.
وی همچنین اصلاح الگوی مصرف را مهمترین لازمه عملی شدن اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: نباید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تنها روی کاغذ بماند.
آیت‌ا... غیاث‌الدین طه‌محمدی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی دارای 2 رکن تولید و مصرف است، افزود: تا زمانی که مصرف بی‌رویه مردم درمان ‌نشده و الگوی مصرف اصلاح نشود سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عملیاتی نشده و با شکست مواجه می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های همدان در امر گردشگری و توریست بیان کرد: باید از این ظرفیت‌ها برای توسعه و رشد شهر بهره گرفت.
علی‌اکبر نظری به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری سال ۹۵ گفت: اقتصاد مقاومتی امسال باید در عمل دیده شود.
وی نقش شوراها و مدیریت شهری در عمل به اقتصاد مقاومتی را حایز اهمیت دانست.
رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر همدان نیز افزود: در راستای فرامین مقام معظم رهبری در کمیسیون بودجه ۵۲ تبصره ذیل بودجه ۹۵ در نظر گرفته شد که بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تأکید داشت.حسین قراباغی با اشاره به اینکه به دنبال ایجاد اصول جدید در راستای اقتصاد مقاومتی نبوده بلکه به دنبال عملی کردن این سیاست‌ها هستیم، گفت: متأسفانه درگذشته اقتصاد مقاومتی در جریان کاغذبازی‌ها و بروکراسی اداری خلاصه می‌شد و در محتوای کار از اقتصاد مقاومتی خبری نبود.
وی اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی با توجه به درآمد حاصله در قالب اولویت‌های یک، 2 و 3 از جمله مصوبات در بودجه ۹۵ شهرداری همدان بوده است، افزود: به این معنی که تا پروژه‌های اولویت نخست با رعایت مقررات مربوط انجام نشود شهرداری همدان نمی‌تواند پروژه‌های اولویت بعدی را آغاز کند.
 صرفه‌جویی 9 میلیاردی در هزینه‌های شهرداری
شهردار همدان از صرفه‌جویی ۹ میلیارد تومانی در هزینه‌های جاری شهرداری همدان خبر داد و گفت: کاهش هزینه‌های جاری از اولویت‌های اساسی شهرداری همدان در سال ۹۵ است.
سید مصطفی رسولی بیان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی امسال در شهرداری همدان شکل گرفته است البته این موضوع در سال‌های گذشته نیز در سیاست‌های شهرداری همدان اعمال می‌شد.
وی با اشاره به اینکه بودجه 95 شهرداری همدان براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تدوین و تصویب شده است، افزود: صرفه‌جویی 9 میلیارد تومانی در هزینه‌های جاری شهرداری همدان در سال گذشته از جمله اقداماتی بود که برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی انجام شد.
رسولی با بیان اینکه بر تهیه و تدوین پیوست فرهنگی برای تمامی پروژه‌های شهرداری همدان تأکید شده است، گفت: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیازمند اقدام و عمل بوده و زمان شعار در این زمینه گذشته است. معاون معماری و شهرسازی شهردار همدان نیز در این جلسه افزود: ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرداری همدان ایجاد شد تا شعار سال تنها به عنوان شعار و تیتر روزنامه‌ها باقی نماند و در عمل نیز شاهد اجرایی شدن آن باشیم.
مجید یوسفی‌نوید با بیان اینکه شهرداری همدان بستر سرمایه‌گذاری را برای جذب بخش خصوصی در شهر همدان فراهم کرده است، بیان کرد: شهرداری همدان این آمادگی را دارد تا زمینه‌های لازم را برای سرمایه‌گذاران فراهم کند تا آنها سرمایه‌گذاری مطمئنی را در شهر همدان داشته باشند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com