پایان فرصت یک ساله شاهرخی همدان پیام
 
 
سه شنبه - 13 خرداد 1399 - شماره 3769
 
امروز : جمعه ، 16 خرداد 1399

Today : Fri, June 5, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  100598 تاریخ انتشار:  1398-07-28 - 11:40 تعداد بازدید:  277
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار: یک ماه دیگر مدیران ضعیف می روند
پایان فرصت یک ساله شاهرخی

اقتصادی


 جلسه اقتصاد مقاومتي روز پنجشنبه کمي متفاوت‌تر از جلسات 11 ماه گذشته برگزار شد. استاندار در دقايق پاياني جلسه، برخي مديران را تا عرش بالا برد و برخي مديران را تهديد به برکناري کرد. از مديراني که تقدير کرد نام برد اما از مطرح کردن اسم مديراني که قرار است آنها را کنار بگذارد خودداري کرد و گفت که آقاي صيدايي سفارش کرده نام کسي را نبرم وگرنه من رُک هستم و قصد داشتم اسم ببرم. رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و معاونان او، آنهايي بودند که استاندار از عنوان کردن‌ نامشان به‌عنوان مديراني که عملکرد خوبي در استان دارند راضي به‌نظر مي‌آمد. او حتي گفت آقاي صيدايي آنقدر در سطح کشور مورد اقبال است که به عنوان يکي از مديران منتخب براي سخنراني در اجلاس ملي دعوت شده است. حسيني‌بيدار، مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان نيز دومين مدیر شاخص شاهرخي بود و از او خواست تا اقداماتي که در بخش آب وفاضلاب صورت داده را توسط رسانه‌ها به مردم معرفي کند تا مردم بدانند چه اقداماتي در اين حوزه صورت گرفته و اميدوار شوند. استاندار در ادامه سخنانش گفت که 11 ماه از استاندار شدن من مي‌گذرد. در آغاز کارم گفتم يک سال فرصت مي‌دهم تا مديران يک دست شوند و خودشان را با برنامه‌هاي استان و کشور همسو کنند، حالا می‌خواهم در يک ماه باقيمانده تکليف مديران ضعيف را روشن کنم.
وي گفت: چند وقت پيش 30 نفر از مديران را در جلسه‌اي خصوصي جمع کردم و درباره مسايل درون دستگاه‌ها صحبت کردم که تأثير هم داشت اما گاهي برخي از مديران از برنامه‌ها جا مي‌مانند که باعث زحمت ديگران مي‌شوند.
 ما بايد فکر
 ايجاد اشتغال واقعي باشيم
شاهرخی خطاب به مدیرانی که قرار است برکنار شوند ویا عملکرد ضعیفی دارند گفت: من و معاونانم و آقاي صيدايي که نمي‌توانيم کار شما را هم انجام بدهيم براي هرکسي وظايفي تعريف شده که طبق آن بايد عمل کند. اگر قرار بود ما همه کارها را انجام بدهيم ديگر فلسفه وجودي شما معني نداشت.
 وي خطاب به مديراني که بايد تغيير کنند، گفت: اين مديران اگر مي‌خواستند خودشان را با مجموعه استان همراه کنند تاکنون اين کار را کرده بودند. امروز اولويت اول کشور توليد، اشتغال براي جوانان و معيشت است و اگر مديري دنبال اين هدف ندَود، يا ناتوان است يا اولويتش چيز ديگري است. من در اين جلسه از آنها تقاضا کردم که به اين اهداف توجه ويژه داشته باشند. موانع زيادي وجود دارد که اگر گام‌هاي بزرگ برنداريم، نمي‌توانيم از اين موانع عبور کنيم.
وي در ادامه سخنانش ظاهراًبه پروژه عصر طلايي توجه داشت و خطاب به برخي از مديران گفت: چرا کار را تمام نمي‌کنيد؟ ما چند ماه بايد يک پروژه را معطل نگه داريم؟ يا بايد پروژه را ترجيح بدهيم يا مدير را نگه داريم.
شاهرخي با ابراز تعجب از رفتار برخي مديران گفت: 3 مدير در استان وجود دارد که مدام به دستگاه‌هاي نظارتي گزارش کارشان را مي‌دهند و مسئولان دستگاه‌هاي نظارتي هم هربار تأکيد مي‌کنند که پرونده‌شان مشکلي ندارد. اما آنها هم مصّر هستند که گزارش‌دهي را ادامه بدهند و از دستگاه نظارتي مي‌خواهند که همين جمله را در پرونده‌شان ثبت کنند. من از اين رفتارها تعجب مي‌کنم. مگر قرار است مديران به دستگاه‌هاي نظارتي گزارش کار بدهند؟ فقط بايد هرآنچه که دستگاه‌هاي نظارتي از ما خواستند به آنها ارايه بدهيم.
استاندار همدان گفت: اين مديران به درد استان نمي‌خورند. مديران همدان بايد مقتدر، مسئوليت‌پذير و ريسک‌پذير باشند. من از دستگاه‌هاي نظارتي مي‌خواهم که همچنان تيزبينانه در امور دستگاه‌ها نظارت کنند تا جريان خلافي در استان وجود نداشته باشد. اما مديران نبايد به خاطر ترس از ايراد گرفتن دستگاه‌هاي نظارتي کارشان را متوقف کنند. ما فقط بايد درست حرکت کنيم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com