1397-09-121397-09-22bool(false) شورا : تصمیم غیر منتظره بود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 22 آذر 1397 - شماره 3360
 
امروز : پنجشنبه ، 22 آذر 1397

Today : Thu, December 13, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه چاپ تهران اذر97
آگهی جذب نیرویشرکتی
آگهی مزایده عمومی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83169 تاریخ انتشار:  1396-08-23 - 14:20 تعداد بازدید:  293
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شورا : تصمیم غیر منتظره بود

اخبار

 شهردار منتخب همدان روز دوشنبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان با اعلام انصراف خود  دلیل نیامدنش به همدان را مشکل بیماری همسرش عنوان کرد و گفت: یک هفته پس از اعلام آمادگی بنده برای حضور در همدان پزشکان مشکل بیماری همسرم را اعلام کردند.

حسین مرادی در ادامه با یاد کردن قسم تاکید کرد که اطلاعی از روند پروند تائید صلاحیتش در وزارت کشور ندارد. شهردار منتخب شورای شهر گفت که هدفش از انصراف پیش از  اعلام نظر وزارت کشور جلوگیری از اتلاف وقت شورا در زمینه انتخاب شهردار آینده بوده است.

مرادی در ادامه این نشست با پرسش خبرنگاری مواجه شد که از او در مورد موضوع پرونده‌های تخلف مالی سوال کرد . مرادی در پاسخ به این پرسش با رد هر گونه تخلف مالی در پرونده خود گفت: اگر مدیری پرونده تخلف مالی داشته باشد در سطوح ارشد به کار گرفته نمی‌شود.

وی ادامه داد: پست بالایی همچون مدیرکل مناطق 22 گانه پایتخت کشور هیچ‌گاه به کسی که در پرونده خود تخلف مالی داشته باشد، داده نمی‌شود.

مرادی در ادامه با اشاره به اینکه به حضور و خدمت در شهرداری همدان علاقمند بودم، تاکید کرد : بنده برای کار در همدان از سوی هیچ گروه و جناح خاصی معرفی نشده و علاقمند به حضور در چنین جریان‌هایی نیز نبودم.

او در پایان از عذرخواهی از شورا و مردم همدان انصراف خود را اعلام کرد.

اما این انصراف به مذاق شورای شهری ها خوش نیامد. این را اظهارات برخی اعضای شورا در قبال این تصمیم مرادی نشان میداد. هدف این انتقادات و اعلام نارضایتی ها البته فقط مرادی نبود.

آغاز کننده این انتقادات کامران گردان سخنگو و رییس کمیسیون خدمات شهر شورای اسلامی شهر بود که خطاب به مرادی  گفت: «توضیحات شما برای من قانع‌کننده نبوده و سبب ایجاد شبه شد چراکه اگر شما در ابتدا حکم تائید صلاحیت خود را از وزارت کشور دریافت کرده و سپس استعفا می‌دادید کارتان بیشتر قابل‌قبول بود تا الان به همین معتقدم در آینده می‌توانیم بگوییم شما با مردم همدان صادقانه حرف نزدید».

او با بیان اینکه افکار عمومی و شورای شهر به دنبال شفافیت است، تاکید کرد :هر چه جلوتر برویم در آینده نزدیک مشخص می‌شود چه کسانی با مردم صادقانه سخن نگفته و آنها را به بازی گرفتند.

پس از او دیگر اعضای شورای شهر همدان به انتقاد از تصمیمات خود و پیدا کردن مقصر در بلاتکلیفی شهرداری همدان با گذشت بیش از 50 روز  از عمر شورا پرداختند.

حمید بادامی نجات انتقاد خود را از دو نماینده همدان آغاز کرد و گفت که آنها به وعده خود در قبال شورا عمل نکرده اند.

بر اساس گزارش فارس از نشست علنی شورای شهر، حمید بادامی‌نجات گفت که نمایندگان مردم همدان در مجلس در صحن شورای شهر حاضر شده و قول دادند حکم شهردار همدان را یک روزه از وزارت کشور دریافت کنند ولی رفتند و پشت سر خود را نگاه نکردند.

 وی با اعلام اینکه شورای شهر همدان به وظیفه قانونی خود در رابطه با انتخاب و معرفی شهردار همدان عمل کرده است، اضافه کرد: سه ماه برای انتخاب شهردار فرصت بود که 10 روز از این زمان باقیمانده است و باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

وی اظهار کرد: روزی که حسین مرادی به عنوان شهردار همدان انتخاب شد چهره هر 11 نفر اعضای شورای شهر همدان بشاش بود و فکر می‌کردند انتخابی کرده‌اند که می‌توانند سبب تحول در شهر شده و در توسعه شهری مفید باشد.

علی فتحی نایب رئیس شورای شهر همدان هم با اعلام اینکه شورای شهر همدان از یک سوراخ دو بار گزیده نشود، گفت: از کسانی که تا پای ابطال انتخابات پیش رفتند انتظار کمک نداریم. اینک زمان آن رسیده که دوست و دشمن خود را بشناسیم و بدانیم همان افرادی که تا ابطال انتخابات دور پنجم شورای اسلامی شهر همدان پیش رفتند، به ما لوح تبریک دادند.

رضوان سلماسی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان نیز در این جلسه بیان کرد: در جلسه انتخاب شهردار با انتخاب نفر دوم به عنوان گزینه ذخیره مخالف بودم ولی چون اکثریت موافق بودند به آن رای دادم.

حسین قراباغی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه یک آبان ماه امسال نامه معرفی شهردار منتخب توسط استانداری همدان به وزارت کشور ارسال شد، افزود: چه اتفاقی افتاده است که وزارت کشور 21 روز تعلل کرده و پاسخ شورای شهر همدان را نداده است.

وی با بیان اینکه فعلا دنبال حاشیه نبوده و باید به مسئله اساسی رعایت قانون به عنوان فصل‌الخطاب پرداخت، گفت: باید شهردار همدان در کوتاه‌ترین زمان انتخاب شود تا شهر همدان بیش از این دچار مشکل نباشد.

اکبر کاووسی دیگر عضو شورای شهر همدان نیز ضمن گلایه از استانداری همدان گفت: تعلل در صدور حکم شهردار همدان از سوی وزارت کشور قابل قبول نبوده و باید پاسخگو باشند.

وی گفت که شهر همدان نزدیک به 50 روز است که به دلیل عمل نکردن حوزه وزارت کشور اعم از استانداری و وزارت کشور، آنطور که باید اداره نمی‌شود.

اما علی رحیمی‌فر دیگر عضو شورا صراحتا از ضعف عملکرد شورا سخن گفت و  تصریح کرد: بخشی از طولانی شدن روند انتخاب شهردار همدان به تعلل شورا مربوط است،باید ضعف شورای شهر همدان را پذیرفت که راه را اشتباه رفته است.

رحیمی‌فر با اشاره به اینکه شورای دوره چهارم در زمینه انتخاب شهردار به خوبی عمل کرد، اظهار کرد: شورای دوره چهار قبل از آغاز به کار شورای شهر، شهردار را انتخاب کرد ولی شورای دوره پنجم در این زمینه ضعیف عمل کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان اما در پاسخ به این انتقادات و پس از اعلام انصراف مرادی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی همدان مرد روزهای سخت هستند تاکید کرد که فرد لایق دیگری را برای مدیریت شهر همدان انتخاب خواهد شد.

مولوی تصریح کرد: ما وظیفه‌داریم توانمندترین، پاک دست‌ترین و بهترین فرد را برای شهرداری همدان انتخاب کنیم چون این فرد باید یک کار جهادی را انجام دهد و ایثارگرانه وارد این عرصه شود.

شورا وقت هدر ندهد

علیرغم انتقادات و رسیدن اعضای شورا به وجود ضعف ها و اشتباهات در مسیر انتخاب شهردار به نظر می رسد جستجو برای پیدا کردن مقصر در این پرونده شورا را به جایی نخواهد رساند. شورای شهر بیش از 50 روز است که کار خود را آغاز کرده و در نخستین قدم یعنی انتخاب شهردار ناکام مانده است.اکنون انتظار و توقع افکار عمومی تعیین تکلیف هرچه سریعتر مدیریت شهری و پایان بخشی به بلاتکلیفی 50 روزه در این شهرداری است که البته این روزها به یمن حضور تیم قدیمی راه خود را می رود اما برای همدانی که قرار است بزودی میزبان اجلاس بین المللی گردشگری باشد و ادعای قطب شدن در منطقه را دارد چنین وضعیتی پذیرفتنی نیست.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com