1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) ورزش حلقه مفقوده در سلامت کارمندان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 4 ارديبهشت 1398 - شماره 3455
 
امروز : چهارشنبه ، 4 ارديبهشت 1398

Today : Wed, April 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  86292 تاریخ انتشار:  1397-08-15 - 06:00 تعداد بازدید:  53
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ورزش حلقه مفقوده در سلامت کارمندان

ورزشی
 
 بی میلی دستگاه های اجرایی در حضور فعالانه در مسابقات ورزشی کارکنان دولت و بی رغبتی مدیران در اختصاص ساعاتی از روز به ورزش های همگانی و کارمندی همچنان به عنوان معضل در تقویت سلامت جسم و روان آنها به شمار می رود.
موضوع سلامت جسمانی و روحی کارکنان در همه رده ها امری مهم تلقی می شود، تا جایی که تاکید مدیران ارشد استان همدان بر ضرورت فعالیت ورزشی کارمندان ، توجه مدیران و متولیان امر را به آن معطوف می کند.
امروزه پیشرفت های تکنولوژی و اتوماسیون شدن سیستم های اداری هر اندازه که بر سرعت عمل در کار افزوده اما تحرک بدنی مدیران و کارمندان را به دلیل پشت میزنشینی کاهش داده و زمینه چاقی و افزایش وزن آنها را فراهم ساخته است.
در واقع بیشتر فعالیت های سازمان ها و اداره ها که در گذشته به صورت دستی انجام می شد هم اکنون به وسیله دستگاه ها و رایانه ها اجرا می شود و در مجموع سیستم امروزی محیط کاری بیش از توانمندی های جسمی به توانایی فکری و روانی افراد تبدیل شده است.
همین مساله نگرانی هایی را از جانب متولیان ورزش همگانی استان همدان به دنبال داشته و معتقدند بی میلی دستگاه های اجرایی به ترویج ورزش کارمندی مغایر با سیاست های شورای عالی ورزش همگانی است.
 بی رغبتی دستگاه های دولتی به حضور در مسابقات
دبیر هيأت ورزش های همگانی همدان با انتقاد از نگرش دستگاه های دولتی پیرامون حضور در مسابقات کارکنان دولت گفت: همه ساله با حضور حداقلی کارمندان در مسابقات مواجه هستیم.
عباس سعیدیان افزود: در مسابقات طناب کشی کارکنان دولت استان همدان که هفته قبل برگزار شد، تنها سه دستگاه و در مجموع 32 ورزشکار شرکت کردند ضمن اینکه در بخش بانوان 2 تیم و 24 ورزشکار حضور داشتند.
وی اظهار داشت: در تنیس روی میز مردان نیز 15 ورزشکار در قالب سه تیم شرکت داشتند و در بانوان نیز تنها 9 ورزشکار حاضر شدند.
سعیدیان این وضعیت را بسیار تاسف بار دانست و گفت: هيأت ورزش های همگانی استان همدان به عنوان متولی برگزاری مسابقات کارکنان دولت از طریق اداره کل ورزش و جوانان و به صورت اتوماسیون اداری شرایط ثبت نام برای حضور در رقابت ها به تمامی دستگاه های اجرایی ارسال شده است اما با بی میلی آنها مواجه هستیم.
 تعیین 14 رشته ورزشی برای جشنواره کارمندان همدان 
به گزارش ایرنا معاون اداره کل ورزش و جوانان همدان گفت: 14 رشته ورزشی برای جشنواره فرهنگی ورزشی کارمندان دولت این استان تعیین و به تصویب رسیده است.
عباس قهرمانی اظهار داشت: جشنواره فرهنگی ورزشی ویژه کارکنان نیمه اول آبان ماه امسال با حضور کارکنان دستگاه‌های دولتی استان در حال برگزاری است.
وی بیان کرد: تقویت روحیه نشاط و شادابی کارکنان، ایجاد انگیزه مضاعف در بین آنها در راستای کاهش عوارض ناشی از بی تحرکی و تشویق و ترغیب کارکنان برای مشارکت پویا در فعالیت های ورزشی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
قهرمانی ادامه داد: مسابقات بخش بانوان در رشته های والیبال، تنیس روی میز، دارت، طناب کشی و آمادگی جسمانی، بدمینتون و رقابت مردان در رشته های بدمینتون، زورخانه ای، فوتسال، والیبال، تنیس روی میز، طناب کشی، دارت و آمادگی جسمانی در حال انجام است.
 ورزش در سبد شغلی کارمندان قرار گیرد
رئیس هيأت ورزش های همگانی نیز در این باره گفت: بر اساس طرح توسعه سند ورزش همگانی انتظار می رود کارمندان به عنوان یکی از قشرهای مهم نیز مورد توجه جدی قرار گیرند.
هادی سبزواری افزود: علاوه بر اجرای رقابت های مختلف ورزشی کارمندان باید در راستای برگزاری ورزش صبحگاهی در دستگاه های اجرایی استان همدان قبل از آغاز رسمی کار اقدام شود.
وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست نسبت به حضور در مسابقات ورزشی کارکنان دولت با ترکیب کامل همکاری کنند تا از فرصت حضور در مسابقات قهرمانی کارکنان کشور نیز بهره مند شوند.
سبزواری خواستار واگذاری سالن های ورزشی سایر ارگان ها برای فعالیت ورزش صبحگاهی شد و افزود: از نهادهای دولتی درخواست می شود تا سالن های ورزشی خود را در ساعات ابتدایی صبح برای فعالیت ورزش صبحگاهی آقایان و بانوان به صورت رایگان واگذار کنند.
وی افزود: براساس برنامه ریزی اجرایی، هم اینک سالن های ورزشی دستگاه ورزش و جوانان استان همدان در 2 بخش مجزا ویژه آقایان و بانوان به صورت رایگان ارایه می شود.
رئیس هيأت ورزش های همگانی همدان یادآور شد: هم اکنون ورزش کارمندی، کارگری، آموزش و پرورش و شهرداری نیازمند سازماندهی مناسب و ترویج ورزش همگانی است و تصویب ورزش صبحگاهی و همگانی کارمندان گام موثری در تحقق این هدف است.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com