آغاز به‌کار نخستین جشنواره کشوری «رویش» در همدان همدان پیام
 
 
سه شنبه - 28 اسفند 1397 - شماره 3440
 
امروز : چهارشنبه ، 29 اسفند 1397

Today : Wed, March 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84045 تاریخ انتشار:  1396-12-21 - 05:45 تعداد بازدید:  253
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آغاز به‌کار نخستین جشنواره کشوری «رویش» در همدان

فرهنگی

نخستین جشنواره کانون‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی رویش دانشگاه‌های پیام‌نور سراسر کشور در همدان آغاز به‌کار کرد.
به گزارش ایسنا،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان در آئین افتتاحیه این جشنواره گفت: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی فرصت مغتنمی برای نمایش گذاشتن داشته‌های بی‌بدیل استان و معرفی آنها است.
سیدسعید شاهرخی با بیان اینکه جشنواره رویش به همت دانشگاه پیام‌نور و با حضور همه استان‌ها با هدف ارائه برنامه‌های فرهنگی، علمی و هنری دانشجویان سراسر کشور برگزار شده است، افزود: در این مجموعه دانشجویان از سراسر کشور با حس رقابت و ارائه هنرهایشان حضور پیدا کرده و به نوعی رقابت و انگیزه خوبی بین آنها ایجاد شده است‌.
معاون با تأکید بر اینکه رویدادهای فرهنگی گام‌های موثری برای معرفی استان به سراسر کشور است، بیان کرد: از اولویت‌های جدی استان اجرای هفته‌های فرهنگی و معرفی افراد شاخص استان است همچنین برگزاری دو نشست کشورهای آسیایی با حضور ۳۴ کشور در نیمه نخست سال 97 و در نیمه دوم با حضور ۱۳۸ کشور در استان ما فرصت مناسبی برای معرفی و شناخت همدان به حساب می‌آید.
رئیس دانشگاه پیام‌نور استان همدان نیز در آئین افتتاحیه این جشنواره گفت: جشنواره رویش با درنظرگرفتن نکات مثبت و منفی حتما در سال‌های آینده به صورت باشکوه‌تری برگزار خواهد شد.
صفی‌ا... صفایی اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره فراهم کردن زمینه‌های ظهور و بروز فعالیت‌های جمعی دانشجویان فعال در عرصه فرهنگی و شناسایی و معرفی استعدادها، خلاقیت‌های فردی و گروهی موجود در کانون‌های فرهنگی و ایجاد فضای مثبت در میان کانون‌های فرهنگی، هنری در سطح کشور است.
وی با بیان اینکه جشنواره در دو بخش اداری و اجرایی برگزار شده است، اضافه کرد: استان‌های مختلف آثار دانشجویان را در قالب CD به دبیرخانه ارسال کردند و این آثار توسط ۸ کمیته داوری شد.
رئیس دانشگاه‌ پیام‌نور استان همدان با بیان اینکه این جشنواره از 19 تا 22 اسفندماه به مدت چهار روز در دانشگاه پیام‌‌نور استان برگزار خواهد شد، تأکید کرد: ۲۷۸ اثر به دبیرخانه ارسال شده است که از این تعداد، ۸۵ اثر در قالب کانون‌های فرهنگی و هنری داوری و امتیازدهی شده و نفرات اول تا سوم انتخاب شدند.
وی افزود: این جشنواره در قالب کمیته‌های علمی، اجرایی، دینی- مذهبی، اجتماعی، ادبی- هنری، فرهنگ و اندیشه و بخش نمایشگاهی در حال برگزاری است به طوریکه از ۳۱ استان اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که در نمایشگاه تنها ۲۲ استان حضور دارند.
صفایی برگزاری کارگاه‌های مختلف فرهنگی، تئاترهای خیابانی و بازدید دانشجویان حاضر در جشنواره از اماکن تاریخی و طبیعی استان را از برنامه‌های جانبی برگزاری این جشنواره عنوان کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com