مشابهت علائم آنفلوآنزا و گازگرفتگی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 14 آذر 1398 - شماره 3634
 
امروز : جمعه ، 15 آذر 1398

Today : Fri, December 6, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  102224 تاریخ انتشار:  1398-09-11 - 12:17 تعداد بازدید:  64
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان مطرح کرد
مشابهت علائم آنفلوآنزا و گازگرفتگی

اخبار

 مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: هنگام بروز ناگهانی علائمی چون سرماخوردگی و آنفلوآنزا بلافاصله اقدام به خوددرمانی و استفاده از داروهای سرماخوردگی نکنید بلکه قبل از هر اقدامی وضعیت احتراق وسایل گرمایشی بررسی شود که مبادا دارای مشکل بوده و در اثر احتراق نامناسب گاز مونوکسیدکربن ایجاد کرده و موجب مسمومیت شما شده اند.
ارتین کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر ساله با توجه به فرارسیدن فصل سرما در سطح استان و کشور مشکل مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن یکی از مشکلاتی است که با آن برخورد داریم که این گاز بی رنگ و بی بو هر ساله در سطح استان منجر به فوت برخی از مردم می‌شود.
وی با بیان اینکه خوشبختانه تعداد فوتی های مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در هفت ماه امسال نسبت به هفت ماه مشابه سال قبل در سطح استان کاهش داشته است، یادآور شد: با نزدیک شدن به فصل زمستان و آغاز موج سرمای اصلی نیاز است که مردم نسبت به رعایت نکاتی چند در این رابطه توجه کنند.
کمالی به ایجاد گاز مونوکسیدکربن در اثر احتراق نامناسب وسایل گرمایشی گازی اشاره و تصریح کرد: حتماً باید وضعیت احتراق مناسب بخاری ها و دیگر وسایل گرمایشی را جدی گرفت تا مبادا دودکش و لوله های اتصالی آن برای اطمینان گرفتگی نداشته باشند.
وی اضافه کرد: در نصب دودکش ها حالت T و H لاتین بهترین حالت ممکن برای نصب بوده چرا که این گونه نصب میزان گرفتگی دودکش بخاری ها و وسایل گازی را کمتر خواهد کرد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان خاطرنشان کرد: آغاز احساس سرماخوردگی و آنفلوآنزا با درد بدن و گرفتگی بدن، سردرد و آبریزش بینی از علائم مسمویت با گاز مونوکسیدکربن بوده که در زمان چنین احساسی قبل از استفاده از هر گونه دارو حتما وضعیت احتراق وسایل گرمایشی گازی از جمله بخاری بررسی شود سپس خود را به فضای باز برسانید چرا که این امر موجب خواب آلودگی و کاهش سطح هوشیاری خواهد بود. در صورت جدی بودن و سنگین بودن مشکل مسمومیت سریعاً فرد دچار مسمومیت شده را برای درمان به مراکز درمانی برسانید.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه افرادی را که برای نصب وسایل گرمایشی منزل می آورید حتماً دارای مجوز بوده و وسایل گرمایشی خریداری شده حتماً استاندارد باشند، اظهار کرد: بیشترین گروه سنی فوتی در رابطه با مسمومیت گاز مونوکسیدکربن در استان مربوط به افراد میانسال بوده است.
کمالی با بیان اینکه استان همدان در رابطه با فوتی های مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در سطح  کشور در نیمه و میانه جدول قرار دارد، اضافه کرد: در بحث مسمومیت با گاز مونوکسید کربن کودکان، زنان باردار و بیماران دارای عارضه قلبی بیشتر در معرض خطر هستند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اداره پزشکی قانونی غیر از همدان در هشت شهرستان استان دارای فعالیت است، گفت: در شهرستان اسدآباد به عنوان هشتمین شهرستان استان چندی پیش توانستیم یک پزشک به عنوان پزشک رسمی به کارگیری کنیم که این امر موجب شد مشکل این شهرستان سرانجام پس از سال ها در بحث پزشک قانونی مرتفع شود.
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با بیان اینکه تکمیل پروژه ساختمان پزشکی قانونی اسدآباد قبل از هفته قوه قضائیه انجام می شود و به بهره برداری خواهد رسید، تصریح کرد: پزشکی قانونی استان همدان دارای تعدادی پروژه نیمه تمام بوده که برخی از این پروژه‌ها برای خدمات دهی بهتر به مردم قبل از هفته قوه قضائیه افتتاح می شود و به بهره برداری می‌رسد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com