1398-05-241398-06-03bool(false) 1398-05-241398-06-03bool(false) 1398-05-241398-06-03bool(false) توضيح متين درباره مشکل چند کارخانه پر سروصدا همدان پیام
 
 
يكشنبه - 3 شهريور 1398 - شماره 3553
 
امروز : يكشنبه ، 3 شهريور 1398

Today : Sun, August 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93875 تاریخ انتشار:  1398-02-31 - 08:56 تعداد بازدید:  74
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

توضيح متين درباره مشکل چند کارخانه پر سروصدا

اقتصادی


  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در توضيحي به بررسي مسائل چند کارخانه‌اي اشاره کرد که مديران عامل آنها در چند ماه اخير مشکلاتي را مطرح و کارگرانشان را تعديل کرده‌اند.
حمیدرضا متین در توضيحش گفت: شرکت "کیان کردسا"ی ملایر که نخستین تولیدکننده نخ‌های صنعتی تایر در استان همدان است یکی از واحدهای پر سرو صدای همدان در چند وقت اخیر بوده که در دستور کار قرار داده شد تا ظرف 2 ماه آینده به تولید برگردد.
وی درباره کارخانه "خوش نوش" همدان نیز یادآور شد: این کارخانه به کار خود ادامه می‌دهد و فروش خوبی هم دارد اما قرار شده مشکل این واحد با سازمان تأمین اجتماعی تعیین تکلیف شود.
متین با بیان اینکه کارخانه خوش نوش به بهانه تسویه حساب بیمه تعدادی از کارگران خود را تعدیل کرده است، افزود: تمدید کارت بازرگانی منوط به تسویه حساب بیمه است و این شرکت به این بهانه 27 نفر از کارگران خود را تعدیل کرد اما مجدد 17 نیروی جدید استخدام کرد.
وی با اشاره به اینکه براساس گفته مدیرعامل شرکت "خوش نوش" این کارخانه از قبل به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار بوده است، عنوان کرد: مبلغ اصلی بدهی خوش نوش به تأمین اجتماعی یک میلیارد و 100 میلیون بوده که بخشی از بدهی فعلی این شرکت جریمه  بوده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه موضوع شرکت خوش نوش در ستاد تسهیل استان مطرح و بررسی شده است، گفت: اینطور که می‌بنییم سازمان تأمین اجتماعی برنده است.
  کارخانه کیوان موظف به بازگرداندن کارگران شد
 متین درباره وضعیت کارخانه "کیوان" همدان هم به ايسنا گفت: این کارخانه مشکل خاص و بدهی سنگینی نداشته  و می‌تواند تولید خود را افزایش دهد اما متأسفانه این کار را نمی‌کند.
وی با اشاره به بدهی مالیاتی شرکت کیوان، ادامه داد: این کارخانه مالیات خود را پرداخت نکرده است درحالیکه نیاز مالی نداشته و از وضع مالی خوبی برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: کارخانه کیوان همدان 35 نفر از نیروهای خود را تعدیل کرده  که در جلسه‌ای که در حضور دادستان داشتیم این کارخانه موظف شد تا پایان تیرماه این 35 نفر را به کار برگرداند.
  چرم شهباز در را باز نمي‌کند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه چرم شهباز همدان وضع مناسبی دارد، گفت: چرم شهباز مشکل محیط زیستی دارد و به همین دلیل در را باز نمی‌کند اما تولید آن همچنان انجام می‌گیرد.
متین بیان کرد: درحال حاضر چرم گران شده و صادرات خیلی به صرفه شده است بنابراین وضعیت چرم شهباز آنطور که به نظر می‌رسد بد نیست.
وی با تأکید براینکه کشش‌پذیری صادرات چرم بالا رفته است، افزود:  وضعیت چرم در استان نسبت به سال‌های  گذشته خیلی بهتر شده است.
متین از بازگشت واحد تولید گرافیت فیلتر تسویه آب به چرخه تولید خبرداد و افزود: شرکت پاک‌چینی که تولیدکننده گرافیت تسویه آب است به چرخه تولید برگشته است.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com