1399-05-091399-05-19bool(false) بيرون کردن مستأجر ممنوع است همدان پیام
 
 
يكشنبه - 19 مرداد 1399 - شماره 3822
 
امروز : يكشنبه ، 19 مرداد 1399

Today : Sun, August 9, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109753 تاریخ انتشار:  1399-04-10 - 08:31 تعداد بازدید:  124
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرماندار همدان:
بيرون کردن مستأجر ممنوع است

اقتصادی

 طبق اعلام فرماندار، قرارداد اجاره تمامی مستأجران به‌صورت خودکار تمدید مي‌شود و صاحبخانه‌ها ديگر اجازه ندارند مستأجر خود را به‌دليل پايان مهلت قرارداد بيرون کنند. اين مصوبه که مربوط به ستاد ملي کرونا است از دوشنبه نهم تيرماه (ديروز) به‌اجرا درآمده و تا زماني که وزارت بهداشت وضعيت را عادي اعلام کند اين تصميم پابرجاست.
حسين افشاري در کارگروه امور اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان همدان اعلام کرد: درحال‌حاضر 155 هزار نفر در قالب 52 هزار خانوار در همدان مستأجر هستند.
به گفته وي، براساس تصمیم‌گیری‌های جدید به مبالغ اجاره بهای امسال در تهران ۲۵ درصد، کلانشهرها ۲۰ درصد و سایر شهرستان‌ها ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته اضافه خواهد شد.
 وی با بیان اینکه خروج اجباری مستأجران غیرقانونی است، گفت: شرایط کرونایی این اختیار را داده که قانون از مستأجران حمایت کند؛ بنابراين با بنگاه‌هايي که برخلاف مصوبه عمل کنند برخورد خواهد شد.
فرماندار همدان با تأکید بر اینکه اولویت شهرستان همدان معیشت و اشتغال است، گفت: در 3 ماهه ابتدای امسال هزار و ۷۷۲ نفر شغل در این شهرستان ایجاد شده که ۱۱۳ درصد از تعهد شهرستان محقق شده است.
افشاری اظهار کرد: در پایان سالجاری باید در شهرستان همدان ۶ هزار و ۳۰۰ شغل ایجاد شود که در 3 ماهه امسال هزار و ۷۷۲ نفر اشتغالزایی شده است.
وی با اشاره به اینکه افتخار این اشتغالزایی برای مردم شهرستان است، تصریح کرد: یکی از برکات تحریم‌ها این بود که مردم یاد گرفتند دستشان را روی زانوی خود بگذارند و به سمت کار کردن و ایجاد اشتغال روی بیاورند.
وی با بیان اینکه مسکن یکی از محرک‌های اصلی اشتغال است، افزود: با توجه به اینکه به ازای هر ۶۵ مترمربع یک شغل ایجاد می‌شود با 5/1 میلیون مترمربع پروانه ساختمانی صادر شده در همدان می‌توان میزان اشتغال ایجادشده را به‌دست آورد به‌طوری‌که اگر میزان ساخت بنا بیش از سال گذشته شد، میزان شغل جدید به‌دست خواهد آمد.
فرماندار همدان با اشاره به جمعیت هزار و ۳۷۷ نفری بیمه‌شده جدید در 3 ماهه امسال، یادآور شد: سال گذشته نیز شهرستان همدان در زمینه بیمه‌شدگان اجباری مشاغل خوب عمل کرد و امسال نیز بیش از ۸۵ درصد از مشاغل ایجادشده بیمه شده‌اند.
افشاری با تأکید بر اینکه فلسفه وجودی فنی و حرفه‌ای این است که مهارتی را آموزش دهد که منتج به اشتغال مهارت‌آموزان باشد، خاطرنشان کرد: فنی و حرفه‌ای همدان از نظر کمیته آموزش خوب عمل کرده و اینکه اشتغال مهارت‌آموزان رصد شده نیز اقدامی خوب است. وی افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید مبتنی بر نیاز بیکاران باشد و در نهایت به اشتغال آنها منتج شود.
فرماندار همدان از دستگاه‌های اجرایی خواست تا از ظرفیت فنی و حرفه‌ای استفاده کنند و تأکید کرد: دستگاه‌های اجریی از ظرفیت موجود در فنی و حرفه‌ای و مرکز جامع هتلداری استفاده کنند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای شهرستان مرتبط با نیاز جامعه هدف گزارش شد، خوشایند است، یادآور شد: آنچه به افزایش مهارت اشتغال کمک می‌کند توسط ادارات به آموزش فنی و حرفه‌ای اعلام شود تا بهره‌وری آموزش افزایش پیدا کند.
وی در ادامه با اشاره به برداشت گندم در شهرستان همدان، گفت: پیش‌بینی می‌شود ۵۵۰ هزار تن گندم در استان همدان خریداری شود که دولت بابت این خرید بیش از هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای کشاورزان درنظر گرفته است و خوشبختانه در هفته‌های گذشته که برداشت در استان‌های جنوبی آغاز شده بود تا ۲۳ خرداد تمام مبالغ گندم کشاورزان پرداخت شده و امیدواریم برداشت گندم همدان به بیش از یک ماه کشیده نشود.
افشاری با اشاره به اضافه شدن 4 استخر شنا به ظرفیت شهر همدان و مریانج، گفت: در 5 ماه گذشته 4 استخر شنا به ظرفیت شهر همدان و مریانج اضافه شد که به محض اینکه ستاد ملی کرونا اجازه بازگشایی استخرها را صادر کند هر 4 استخر آماده بهره‌برداری است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com