1397-10-201397-10-30bool(false) 1397-10-201397-10-30bool(false) از مسئولان ورزش شهرم دلگیرم همدان پیام
 
 
يكشنبه - 30 دي 1397 - شماره 3392
 
امروز : يكشنبه ، 30 دي 1397

Today : Sun, January 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83566 تاریخ انتشار:  1396-11-05 - 05:45 تعداد بازدید:  209
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

والیبالیست ملی پوش همدانی:
از مسئولان ورزش شهرم دلگیرم

ورزشی

■ بزودي به ميدان مسابقات بازمي‌گردم

■ وعده تيمداري رئيس شوراي شهر پوچ شد!

 اين روزها كه بازار داغ ليگ برتر واليبال كشور هر روز نسبت به روز پيش پررونق تر دنبال مي‌شود، اتفاقي عجيب طرفداران پرشور همداني را كه حالا تمام امیدشان پس از منحل شدن تيم ليگ برتري كه بتواند نماينده شهرشان باشد، به ديدن چهره بازيكنان محبوبشان در بازي‌هاي ليگ و در ويترين باشگاهي شهرهاي ديگر است، با شوك روبه‌رو كرد، خبر تصادف در پي سانحه‌اي براي «آرمين رنجبر»، ملي‌پوش خوش‌آتيه واليبال كشورمان بود.
ماجرا از اين قرار بود كه آرمين چند روز گذشته در يك تصادف ناگهاني دچار آسيب‌ديدگي از ناحيه فك و صورت شده و براي سپري كردن دوره درمان در بيمارستان «17 شهريور» شهرستان آمل تحت مراقبت و عمل جراحي قرار گرفته است.
رنجبر كه سابقه ملي‌پوشي در رده‌هاي مختلف از جمله تيم ملي نوجوانان، جوانان، دانشجويان جهان و ملي «ب» را دارد، با كسب مدال طلا در مسابقات يونيورسيا و در كنار افرادي چون آرمين تشكري، رحمان داودي، محمدحسين حسيني‌پويا و سعيد جواهري يكي از پرافتخارترين واليباليست‌هاي استان مي‌باشد به بهانه حادثه ناخوشايندی كه سبب شده براي مدتي كوتاه از حضور در ميدان مسابقات محروم باشد، گفت‌وگوي صميمي را با او انجام داده‌ايم كه در ذيل به بخشي از آن اشاره مي‌شود.
 قبل از هر سؤالي لطفاً از وضعيت جسماني و شرايط موجود بعد از حادثه تصادف بگوييد.
خدا را شاکرم كه لطف و محبتش را در تمام مراحل زندگيم از من دريغ نكرده. شايد به جرأت بتوان گفت بعد از اتفاقي كه افتاد برگ معجزه خدا را در زندگيم با تمام وجود احساس كردم. تصوير خوشايندي از لحظه سانحه ندارم اما از اينكه به خواست خدا بار ديگر در دنيايي كه همه هست و نيست آن از آن خداست،نفس کشیدم هزاران بار خدا را شكر مي‌كنم و از مردم خوب شهرستان آمل هم ممنونم كه با ميهمان‌نوازي و حضور دلگرم‌كننده در تمام روزهاي سختي كه اين ايام من و خانواده‌ام با آن دست‌وپنجه نرم مي‌كنيم، باعث شدند احساس غربت نكنم و افتخار كنم براي 3 سال متوالي در باشگاه شهري توپ زدم كه مردمش قدردان و دلسوز جامعه ورزشي هستند.
 در حال حاضر مراحل درمان و بهبودي شما در چه شرايطي قرار دارد؟
متأسفانه در تصادف اخير از ناحيه سر و صورت دچار حادثه شدم كه براي درمان در 2 مرحله مورد جراحي قرار گرفتم و بعد از چند روز مراقبت ويژه در بيمارستان «17 شهريور» بستری شدم كه جا دارد از زحمات پرسنل و كادر درماني بسيار عالي اين بيمارستان تشكر كنم.
 با توجه به اتفاقي كه پيش آمده، فكر مي‌كنيد بازگشت دوباره تو به زمين چند وقت زمان ببرد؟
نظر پزشك معالج من اين است كه حداقل يك تا 2 ماه استراحت داشته باشم، اما شما به عنوان فردي كه از نزديك با واليبال آشنايي داريد، مي‌دانيد بازي براي يك واليباليست عشق است و درد براي عاشق معنا ندارد. با توجه به اين از پزشكي كه تحت مراقبت او قرار دارم خواهش كردم كمك كند به ياري خدا مراحل درمان زودتر سپري شود تا بتوانم مجدد به ميدان رقابت ليگ 96 برگردم. البته دوستان من در تيم «كاله» اين روزها با موفقيت‌هاي دلچسبي كه كسب كردند، نه‌تنها جاي خالي من را براي طرفداران تيم محبوب كاله پر كردند، بلكه انگيزه و روحيه‌بخش من براي هرچه سريع‌تر خوب شدن و بازگشت به زمين شدند.
  از استان هم پيگير شرايط و جوياي حال شما بودند؟
ببينيد من، آقاي تشكري، رحماني، حسيني پويا و ساير دوستانم هر آنچه امروز هستيم را مديون زادگاه و شهرمان هستيم، مديون مردم شهري كه اغراق نيست بگوييم مهد پرورش ورزشكاران سرآمد در تمام رشته‌ها از كشتي و واليبال گرفته تا افتخارآفريني در تيراندازي و... است اما گاهي رفتارها و واكنش‌هايي از جانب مسئولان استان متوجه ورزشكاران مي‌شود كه قلب آنها را به درد مي‌آورد از دادن سيم‌كارت اعتباري به المپيكي‌ها گرفته تا بي‌مهري به ورزشكاران، راستش را بخواهيد جز افرادي چون مربي اول و آخر زندگي واليبالي من، رضا فتوت و برخي از دوستان ورزشكار و رسانه‌اي شهرم هيچ يك از مسئولان تماسي براي جويا شدن شرایط من نداشتند. اين در حالي بود كه بيشتر مسئولان شهرستان آمل براي عيادت به ديدنم آمدند و همين محبت‌ها و دلجويي‌هايشان از من و خانواده‌ام باعث شد به معناي واقعي كلمه به هيچ وجه احساس غربت در اين شهر نكنم.
 اگر ناراحت نمي‌شويد مي‌خواهم از حواشي پيش آمده بعد از اين اتفاق سؤال كنم كه به طور قطع به گوش خودتان هم رسيده. در اين خصوص بيشتر توضيح بدهيد.
ببينيد قطع به يقين زندگي حرفه‌اي چارچوب‌ها و قاعده‌هاي خاص خود را دارد. بنابراين وقتي شما اتفاقي خارج از چارچوب برايتان رقم مي‌دهد مثل سانحه تصادف و يا هر اتفاقي كه دوراز روزمرگي‌هاي معمول باشد، عده‌اي از ظن و نگاه خود بنا بر تصويرهاي مبهم ذهني شروع به حاشيه‌سازي مي‌كنند. حواشي كه به عقيده من بيشتر يك داستان‌پردازي خيالي است تا واقعيت. بنابراين نه‌تنها از شنيدن آنها ناراحت نمي‌شوم، بلكه خيلي عادي از كنار آن عبور مي‌كنم؛ چراكه زندگي و شرايط حرفه‌اي ايجاب مي‌كند كه هميشه حواشي زرد در اطراف زندگي این افراد وجود داشته باشد اما اين حواشي مسلماً كوچك‌ترين تأثيري را نخواهد داشت.
 از ليگ برتر امسال برايمان بگوييد. چطور بود؟
خوشبختانه اتفاق روشني‌بخشي كه در واليبال كشور در حال رقم خوردن است، استفاده از پتانسيل جواني و پيشروي تيم‌ها به سمت جوان‌گرايي می باشد. امسال هم تيم‌هايي مثل «كاله آمل» و «شمس» با اين رويكرد باعث شدند ليگ برتر تبديل به ميدان جدال بين تجربه و جواني باشد كه خوشبختانه با رده‌بندي حال حاضر جدول ليگ عملكردها رضايت‌بخش بوده. ليگ امسال در قالب 12 تيم پيگيري مي‌شود كه در ابتداي فصل متأسفانه با حواشي مختلفي از جمله كناره‌گيري برخي تيم‌ها روبه‌رو بود كه خوشبختانه با مديريت خوب مسئولان سازمان ليگ اين روزها در شرايط رو به ثباتي مسابقات در حال برگزاري است.
به عنوان يك واليباليست همداني، اگر روزي همدان دوباره به عرصه تيمداري ليگ برتر بازگردد، حاضريد در تيم شهر خودتان توپ بزنيد؟
بدون هيچ ترديدي، توجه داشته باشيد  همدان زادگاه من و رفقاي ملي‌پوشم است و براي افتخارآفريني آن مسلماً دريغ نخواهيم كرد اما شما بهتر مي‌دانيد وعده تيمداري واليبال همدان در ليگ برتر تبديل به وعده سر خرمن شده كه متأسفانه بايد گفت در انتخابات شوراي شهر اخير هم شاهد بوديم كه تيمداري مستمسکی براي كانديداها براي ورود به صحن شورا بود حالا بماند كه دكتر مولوي، رياست كنوني شوراي شهر همدان وعده تيمداري چند ميلياردي را به دوستان واليباليست من داده بود كه متأسفانه به محض نشستن روي صندلي قدرت به فراموشي سپرده شد در حالي كه واليبال همدان با پشتوانه‌اي كه امروز از جوانان تازه‌نفس شهر دارد، ارزش سرمايه‌گذاري را دارد.
 حرف آخر؟
در پايان از رسانه‌هاي شهرم تشكر مي‌كنم كه هميشه همراه و همدل ورزشكاران اين استان بوده و تشكر ويژه دارم از خانواده‌ام كه در روزهاي سخت در كنارم بودند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com