1402-11-301402-12-10bool(false) ۴۰میلیون دلار سرمایه خارجی برای تولید خودروهای برقی در سال آینده همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 10 اسفند 1402

Today : Thu, February 29, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136682 تاریخ انتشار:  1402-11-21 - 14:47 تعداد بازدید:  81
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان خبر داد
۴۰میلیون دلار سرمایه خارجی برای تولید خودروهای برقی در سال آینده

نویسنده : غزل اسلامی

اقتصادی


۶مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در استان به ارزش ۱۲۷میلیون دلار صادر شده که بیش از ۳۵۰۰شغل در همدان ایجاد می‌کند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر ۳میلیون و ۲۰۰هزار دلار از محل سرمایه‌گذاری خارجی در استان جذب شده است، اظهار کرد: ۶مجوز سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۱۲۷میلیون دلار با پیش‌بینی اشتغال ۳۵۷۸ نفر نیز صادر شده است.

حسن پیمانی تاکید کرد: ۴۰میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای تولید و مونتاژ خودروهای برقی در سال آینده به‌طور قطع انجام می‌شود. که در مراحل بعدی میزان سرمایه‌گذاری به ۵۰۰میلیون دلار می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در ۱۰۰ هکتار زمین اجرا می‌شود که مجوز ۱۰ هکتار آن داده شده است، یادآور شد: ایستگاه‌های شارژ خودرو برقی در ۱۵ نقطه در داخل شهر همدان ایجاد می‌شود که تجهیزات آن وارد استان شده و نصب آن بزودی به‌انجام می‌رسد.

پیمانی با تأکید بر اینکه هدف از این اقدام تولید خودروهای برقی است نه واردات، بیان کرد: بر همین اساس قراردادی با دانشگاه صنعتی همدان برای تربیت نیروهای متخصص بسته شده است، همچنین دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و دانشگاه آزاد تفاهم‌نامه‌ای با این شرکت بسته‌اند که برای سال آینده رشته‌ای درباره این موضوع راه‌اندازی کنند تا آموزش نیروی انسانی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اولویت اول تولید خودروهای سواری است، اظهار کرد: سرمایه‌گذار آمادگی تحویل زمین را دارد و در نهایت تا پایان امسال به طور قطع این طرح اجرایی می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در استان همدان، خاطرنشان کرد: در زمینه تولید فلت خودرو در ملایر، زمین تحویل داده شده است و کارخانه فرنچ فرایز تویسرکان با پنج میلیون دلار سرمایه‌گذاری قبل از پایان سال انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تولید غذای کودک و مادر با ۷میلیون و ۶۰۰هزار دلار سرمایه‌گذاری در حال انجام است، افزود: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری ۱۰مورد، در حوزه کشاورزی ۱۰مورد و در حوزه صنعت و معدن نیز ۱۶مورد در سامانه سرمایه‌گذاری خارجی کشور ثبت شده است.

پیمانی اظهار کرد: کل سرمایه‌گذاری استان ۲۰۰میلیون دلار بوده اما طی ۲سال اخیر ۱۲۷میلیون دلار سرمایه‌گذاری انجام شده و ۲۰۰میلیون دلار دیگر سرمایه‌گذاری نیز در دست پیگیری است.

وی با اشاره به درگاه ملی مجوزهای کسب‌وکار، با بیان اینکه برای گرفتن مجوز فرآیندهای زیادی طی می‌شد اما امروز بسیاری از مجوزها طی یک هفته صادر می‌شود، یادآور شد: در دادگستری شعبه خاصی برای دستگاه‌هایی که در زمینه درگاه ملی مجوز ها دارند، تعیین شده و در اسرع وقت به تخلفات این دستگاه‌ها رسیدگی می‌شود به‌طوری‌که تعداد شکایت‌های ثبت شده در سامانه ۳۰۰مورد بوده که بعضی از این شکایات با پاسخ دستگاه مربوطه منصرف شدند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان بیان کرد: ۵۹هزار و ۳۱۷درخواست در درگاه ملی مجوز ثبت شده و تاکنون ۳۵هزار و ۳۰۶مجوز صادر شده، ۲۷۹۸مورد انصراف دادند و ۶۶۶مورد در انتظار پاسخ استعلام و ۲۲۴۵مورد در انتظار تکمیل مدارک هستند همچنین ۱۶هزار و ۵۳۶درخواست در درگاه رد شده است.

پیمانی با بیان اینکه پروانه‌های کاغذی باید دارای شناسه شوند، گفت: تمام مجوزهای کاغذی باید تا پایان امسال وارد سامانه درگاه ملی مجوز شوند و شناسه یکتا دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه از سال ۱۴۰۲ تمام مجوزها به صورت الکترونیک صادر می‌شود و مجوزهای کاغذی از ابتدای سال ۱۴۰۳ در حوزه‌های خدماتی اعتباری ندارد، تصریح کرد: این موضوع ارتباطی به بحث مالیات ندارد و همان پروانه‌های کاغذی است که باید الکترونیک شود؛ دریافت مالیات براساس عملکرد است نه مجوز.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان با اشاره به اینکه قالیبافی، خیاطی و دامداری مجوزهای پرتقاضای استان همدان هستند، تصریح کرد: شرایط تمدید، توسعه و اصلاح مجوز در درگاه ملی مجوزها ایجاد شده و از ابتدای اسفند امکان‌پذیر می‌باشد.

بانک‌ها ارزیابی می‌شوند

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان با اشاره به ارزیابی بانک‌های استان گفت: پایان هر فصل کارنامه عملکردی بانک‌ها را به بانک مرکزی اعلام می‌کنیم و در پرداخت تسهیلات تکلیفی هم ارزیابی می‌شوند که در زمینه تسهیلات ازدواج در ۹ماهه امسال ۱۶هزار نفر ثبت‌نام کردند که به ۱۴هزار و ۳۶۹نفر مبلغ ۲۹۳۳میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه در بحث تسهیلات فرزندآوری ۱۷هزار و ۲۰۸نفر ثبت‌نام کردند که به ۱۴هزار و ۷۶۱نفر ۸۸۳میلیارد تومان تسهیلات فرزندآوری پرداخت شده است، اظهار کرد: بانک ملی با ۲۱۷میلیارد تومان، بانک ملت با ۱۵۸میلیارد و بانک صادرات ۱۰۱میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان تسهیلات فرزندآوری پرداخت کرده‌اند.

پیمانی خاطرنشان کرد: در زمینه تسهیلات ازدواج بانک ملی ۷۵۱میلیارد تومان، بانک صادرات ۴۱۳میلیارد تومان و بانک ملت ۳۸۹میلیارد تومان پرداخت کردند که بیشترین عملکرد را در بین بانک‌های استان دارند.

وی گفت: در استان همدان ۱۲۳میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شده که بانک ملی با ۵۲ میلیارد تومان بیشترین پرداختی را داشته، بعد از آن بانک مسکن ۱۶میلیارد تومان و بانک صادرات ۱۱میلیارد تومان پرداخت کرده‌اند. در مجموع بانک‌های استان در سال ۱۴۰۱، ۳۴همت پرداختی داشتند این درحالیست که در ۹ماهه امسال ۳۱همت پرداخت کردند.

پیمانی با بیان اینکه استان همدان استان سوم از لحاظ منابع سپرده‌های بانکی است، از عملکرد بانک‌های خصوصی استان انتقاد کرد و یادآور شد: در آخرین جلسه بانک‌ها قرار شد یک هفته وقت داده شود که آخرین اقدامات خود را انجام دهند.

وی با اشاره به سفر رئیس‌کل بیمه کشور به استان همدان بیان کرد: دو همت سرمایه‌گذاری در راه‌آهن همدان- ملایر در سفر رئیس‌کل بیمه به استان مصوب شده است.

وی با بیان اینکه در ۸ماهه امسال ۶۷۰هزار و ۸۹۰بیمه‌نامه با ۱۷۳۷میلیارد تومان حق بیمه صادر شده است، گفت: در هشت ماهه امسال شرکت‌های بیمه استان همدان ۸۷۳میلیارد تومان خسارت پرداخت کردند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com