فرمانده سپاه همدان در نخستین نشست خبری خود اعلام کرد همدان پیام
 
 
شنبه - 26 اسفند 1396 - شماره 3159
 
امروز : يكشنبه ، 27 اسفند 1396

Today : Sun, March 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  81014 تاریخ انتشار:  1396-05-21 - 05:46 تعداد بازدید:  80
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرمانده سپاه همدان در نخستین نشست خبری خود اعلام کرد

نویسنده : سمانه جهانگیری عرش

داخلی

دیگر زمان انتخابات پایان یافته و انچه هم اینک مهم است مطالبه گری از دولت در تحقق بخشیدن به شعارهای زمان انتخابات است.
فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در نخستین نشست خود با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد:‌ با توجه به دیدار رئیس جمهوری ایران با جمعی از فرماندهان سپاه کشور دیگر وقت حرف زدن از اختلاف‌ها نیست بلکه ماموریت مشترکی بین سپاه و دولت برای سازندگی ایجاد شده است که باید مورد توجه قرار گیرد.مظاهر مجیدی تعامل دوطرفه با دستگاه‌های دولتی را از رئوس برنامه‌های خود دانست و بیان کرد: به عنوان بازوی ولایت به کسی اجازه عبور از خطوط قرمز را نخواهیم داد.
وی خطاب به رسانه ها گفت: خواهشی که دارم این است که سهم دستگاه‌های دیگر از توسعه را مطالبه گری کنید.
گرفتاری های کشور با مسائل سیاسی حل نمی‌شود
مجیدی با اشاره به اینکه یکی از دلایل عقب ماندگی این است که موضوعات سیاسی به خیلی از مباحث ترجیح داده شده گفت: مشکلات مردم با مسائل سیاسی حل نمی‌شود بلکه گرفتاری های کشور را باید با منویات رهبری که در اقتصاد مقاومتی خلاصه شده است حل کرد
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان همچنین بر ضرورت و لزوم پیگیری منویات رهبرمعظم انقلاب از سوی رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: این برنامه‌ها در اولویت کار رسانه‌ها قرار گیرد.وی در بیان برنامه‌ها و اهداف کاری خود تصریح کرد: برنامه‌ها و سیاست‌های فرماندهی سپاه همدان در راستای فرامین و اصول ابلاغی از سوی فرمانده کل سپاه پاسداران است.
 معرفی 4 اولویت اصلی کار سپاه در همدان
مجیدی با بیان اینکه چهاراولویت در اولویت سپاه همدان قرار دارد افزود: از تمامی ظرفیت‌های استان برای تعامل با دستگاه‌های اجرایی استفاده کرده تا از این پتاسیل‌ها که گاهی از آنها غفلت می‌شود به نحو مطلوب بهره گرفت. فرمانده سپاه استان همدان گفت: برخی‌ها هنوز شناخت دقیقی از ظرفیت بسیج ندارند در حالیکه از این ظرفیت عظیم می‌توان برای کمک به دستگاه‌های اجرایی استفاده کرد.
 تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی در سپاه
مجیدی تاکید کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی در سپاه این استان شکل گرفته و دستیابی به اهداف تعیین شده برای این قرارگاه نیازمند کمک مسئولان است.
فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در ادامه دیگر اولویت سپاه همدان را انتقاد سازنده در کنار ارائه راهکار برای رفع معضلات استان اعلام کرد و افزود: سپاه دارای 22 مجمع است که اعضای آنها در کنار نقد سازنده راهکارهای عملی برای رفع مشکلات را نیز ارائه می‌دهند.
 سپاه مکلف به پیگیری مطالبات از مسئولان است
وی اضافه کرد: ما مکلف به پیگیری مطالبات از مسئولان هستیم و هدف از مطالبه گری نیز، رسیدن به خواسته‌های رهبرمعظم انقلاب است.
مجیدی با تاکید بر اینکه از دیگر اولویت‌های سپاه همدان مراقبت از خطوط قرمز نظام است گفت: برخی مواقع افرادی با حضور در استان در سخنرانی‌ها از خطوط قرمز عبور کرده‌اند.فرمانده سپاه همدان در خصوص برگزاری یادواره‌های شهدا نیز گفت: معرفی شهدا با برگزاری بزرگداشت و یادواره امری ضروری است ولی این کار فقط وظیفه سپاه نیست.فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان یکی از اولویت‌های محوری سپاه را توجه به مسائل فرهنگی دانست و بیان کرد: مهمترین ماموریت سپاه در حوزه فرهنگی اردوهای راهیان نور است و هر ساله 30 هزار نفر از دانشجویان و دانش آموزان از این استان به مناطق عملیاتی در غرب و جنوب کشور اعزام می‌شوند.
 تغییر سردار ابوحمزه هیچ ارتباطی به انتخابات ندارد
مجیدی تغییرات را در سلسله سپاه  را عادی دانست و بیان کرد: این تغییر هیچ ارتباطی به انتخابات ندارد هرگاه تشخیص فرمانده کل سپاه بر این برسد که جابه جایی باید صورت بگیرد این عمل را انجام می‌دهند.
 باید مقابل اختلاس‌های میلیاردی ایستاد
فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان در جلسه‌ای با بسیج رسانه استان نیز گفت: مردم ضعیف با اندک درآمدی زندگی می‌گذرانند، آنگاه اختلاس‌های میلیاردی رخ می‌دهد که باید مقابل آن ایستاد.
مجیدی  با اشاره به اینکه به دلیل بومی بودن، انتظارات استان در جایگاه فرماندهی از ما بیشتر است گفت: مشکلات و دشواری‌های استان را می‌دانم و امیدوارم در مأموریت ابلاغ شده با حرکت جمعی بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.
وی با تأکید بر اینکه تحقق مأموریت‌های سپاه تنها کار یک فرمانده نیست و کار جمعی را طلب می‌کند، افزود: آنچه ما در انقلاب و دوران دفاع مقدس تجربه کردیم نشان از این دارد که حرکت جمعی موفق بوده و لازمه انجام تمام مأموریت‌ها نیز مشارکت جمعی است.
مجیدی بررسی عملیاتی کردن فرمایشات رهبر معظم انقلاب را از اولویت‌های اصلی مجموعه سپاه پاسداران در تمام نواحی و شهرستان‌ها برشمرد و تصریح کرد: در این خصوص باید نگاه کارشناسی به فرمایشات مقام معظم رهبری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه دشمن در دوران دفاع مقدس از نقاط ضعف به ما ضربه می‌زد، یادآور شد: وقتی در عملیات‌ها خوب دفاع می‌کردیم دشمن شهرها را مورد حمله و بمباران قرار می‌داد؛ همدان هم 300 بار مورد تهاجم قرار گرفت.
 دشمن روی اقتصاد مقاومتی کلید کرده است
فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان، با اشاره به طرح بحث اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر مقام معظم رهبری و نامگذاری سال‌ها با این عنوان، اظهار کرد: دشمن روی این موضوع کلید کرده تا به عنوان نقطه ضعف در روند کار ما از این بخش ضربه بزند.  
وی به بحث نفوذ و طرح چندین باره این موضوع از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: رهبری فرمودند مراقبت کنید نفوذ فردی، نفوذ جریانی و نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی دارد اتفاق می‌افتد و آقا روی این موضوع باز هم حساسیت نشان داده و عنوان می‌کند.
 «آتش به اختیار» مصداق مقابله با آسیب‌ها
مجیدی به مطرح کردن «آتش به اختیار» از سوی رهبر معظم انقلاب در چند ماه گذشته اشاره کرد و ادامه داد: این کلمات، واژه‌های نظامی است؛ در بحث جنگ نرم مقام معظم رهبری بیان می‌کند شما افسران جنگ نرم هستید.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب با به کار بردن آتش به اختیار وظیفه بزرگ مواجهه با خلأها را برای آحاد مردم و به ویژه برای دستگاه‌هایی همچون بسیج و سپاه و سازمان‌هایی همچون تبلیغات اسلامی و...، تعریف می‌کند.وی با تأکید بر اینکه سپاه از ارکان قدرت امنیت است، افزود: دشمن متوجه شد در بسیاری از موضوعات تحلیلی برای ضربه به کشور، توسط سپاه در حال خنثی شدن است بنابراین زیر سوال بردن سپاه را در برنامه قرار داد.
 برخی خودی‌ها سپاه را زیر سوال بردند
مجیدی با بیان اینکه دشمن در حال ایجاد خطوطی است که بعضاً ضربه توسط خودی‌ها به ما زده شود، تصریح کرد: وقنی سردار سلیمانی می‌رود کار داعش را در سوریه و عراق تمام کند متأسفانه می‌بینیم زمزمه‌هایی از خودی‌ها شروع می‌شود و از خودی‌ها سپاه را زیر سوال می‌برند.
وی خاطرنشان کرد: باید منویات رهبر معظم انقلاب را آنگونه که واقعی است برای مردم بیان کنیم و این در یک مقطع کوتاه جوابگو نیست؛ در این خصوص باید همه با تمام توان کار کنیم و در یک سیکل دراز مدت منویات رهبری را دنبال کنیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com