طرح‌های متناسب با شرایط اقتصاد شهر و فعالان حوزه گردشگری ارائه شود همدان پیام
 
 
سه شنبه - 6 آبان 1399 - شماره 3884
 
امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

Today : Wed, October 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112589 تاریخ انتشار:  1399-07-23 - 11:46 تعداد بازدید:  69
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس شورای شهر همدان:
طرح‌های متناسب با شرایط اقتصاد شهر و فعالان حوزه گردشگری ارائه شود

گردشگری شرایط بحرانی کار برای فعالان اقتصادی حوزه گردشگری همدان این روزها بحث‌ها را به جلسات شورا و استانداری و شهرداری کشانده است.
 رئیس شورای شهر همدان مواردی را هم در صحن شورا و هم در جلسه کمیته گردشگری مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر همدان مطرح کرد و خواستار تدوین طرح حمایت از اقشار آسیب‌پذیر حوزه گردشگری شد.
سیدمسعود عسگریان گفت: این قشر موجب رونق اقتصادی و گردش مالی در شهر همدان می‌شوند. با توجه به اعمال محدودیت‌های کرونایی در استان از سوی ستاد مقابله با کرونا، باید برای مقابله با این ویروس منحوس، تمامی مباحث بهداشتی را رعایت کنیم.
عسگریان افزود: حضور پرتراکم افراد در جامعه و مجموعه ادارات، دستگاه‌های دولتی، مراکز تفریحی و آموزشی قابل مشاهده است، از این‌رو معتقدم باید ویروس کرونا را جدی بگیریم.
وی گفت: از آنجایی که تعطیلی مراکز ورزشی و گردشگری از جمله سینماها، موزه‌ها، باشگاه‌های ورزشی، رستوران‌ها، قهوه‌خانه‌ها و کافه‌ها در ستاد مقابله با کرونا مطرح شده باید آسیب به این حوزه‌ها مورد توجه قرار گیرد.
عسگریان اظهار کرد: باید در راستای حمایت از این اقشار مؤثر در اقتصاد شهری که پویایی اقتصاد خانوار را هم رقم می‌زند، تمهیدات لازم اتخاذ شود و طرح‌های متناسب با شرایط اقتصاد شهر و فعالان حوزه گردشگری به‌منظور رفع معضلات روز جامعه شهری، ارائه شود.
وی اظهار کرد: همدان به پایلوت گردشگری مشهور است و بخش عمده‌ای از شهروندان ما در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند و درآمد شهری هم منطبق با این شرایط متفاوت بوده؛ اما درحال‌حاضر حضور گردشگران کمتر شده و سطح درآمد مشاغل مرتبط با گردشگری کاهش یافته است.
رئیس شورای شهر همدان عنوان کرد: شورای شهر همدان در مقاطع مختلف نسبت به تصویب مصوبات گوناگون در حوزه کاهش وصول عوارض و به تعویق انداختن مجوزها در شهرداری اقدام کرده که بخشی از آنها براساس شرایط اقتصادی شهرداری به انجام رسیده است.
عسگریان خطاب به اعضای شورای شهر درخواست کرد: مباحث خدماتی و عوارض پروانه ساختمانی به‌منظور رفاه شهروندان فعال در حوزه گردشگری مورد بازنگری قرار گیرد.
وی همچنین گفت: ویروس کرونا، بلای خانمان‌سوز برای جهان به‌ویژه کشور ایران است که باید براساس بندهای آئین‌نامه اجرایی ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، برنامه‌ای مناسب و قابل اجرا در حوزه بخشودگی‌ها ارائه دهیم تا سایر دستگاه‌های اجرایی نیز هم‌پای مدیریت‌شهری اقدام عاجل داشته باشند و صاحبان مشاغل گردشگری دچار آسیب بیشتری نشوند.
عسگریان خطاب به اعضای شورای شهر همدان تقاضا کرد: طرح حمایت از اقشار آسیب‌پذیر حوزه گردشگری که موجب رونق اقتصادی و گردش مالی در سطح شهر می‌شوند و پذیرای میهمانان داخلی و خارجی بوده‌اند؛ تهیه شود.
رئیس شورای شهر همدان گفت: باید طرح‌های حمایتی به‌منظور رونق بخشیدن به مباحث درآمدی حوزه گردشگری ارائه و در مجموعه شهرداری و سایر دستگاه‌ها به‌ویژه امور مالیاتی اعمال شود؛ البته درحال‌حاضر مالیات براساس هزینه‌های ۲ سال گذشته دریافت می‌شود؛ اما باید مردم درآمدی مشخص داشته باشند تا بتوانند عوارض و مالیات پرداخت کنند.
عسگریان با بیان اینکه در هر صورت شرایط وخیم است و در این راستا، اقشار مرتبط با گردشگری متضرر شده‌اند؛ از اعضای شورا درخواست کرد: جلسه صحن آینده، طرح و پیشنهادات خود را در زمینه حمایت از صنعت گردشگری ارائه دهند تا بخشی از خسارات فعالان حوزه گردشگری جبران شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com