1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) همدان از لیست آبی‌ها خط خورد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 11 اسفند 1399 - شماره 3987
 
امروز : دوشنبه ، 11 اسفند 1399

Today : Mon, March 1, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115706 تاریخ انتشار:  1399-11-19 - 09:36 تعداد بازدید:  319
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اعمال محدودیت‌های شبانه 21 تا 3 صبح
همدان از لیست آبی‌ها خط خورد

اخبار

 شهرهاي نارنجي پرخطر کشور در ده روز گذشته از 18 به 36 شهر و شهرهاي زرد نيز از 130 به 178 شهر افزايش يافته و اين براي زندگی کرونایی زنگ خطری جدی است.
 آمارها نشان مي‌دهد تعداد شهرهاي نارنجي هم 35 درصد رشد داشته است و تعداد شهرهاي آبي نيز در کشور 20 درصد کاهش پيدا کرده که در بین آنها نام همدان نیز وجود دارد که از لیست آبی‌ها حذف شده است.
این درحالی است که وزارت بهداشت اعلام کرده است رعايت پروتکل‌ها بهداشتي به حدود 81 درصد رسيده است و با اینکه شيوع ویروس کرونا در شيب ملايمي قرار گرفته اما اين وضعيت بسيار نگران‌کننده است.
 مهم‌ترین اصل در مبارزه با کرونا رعایت‌ پروتکل‌های بهداشتی است
استاندار همدان معتقد است در این شرایط مهم‌ترین و اساسی‌ترین اصل برای کسب موفقیت در مسیر مبارزه با ویروس کرونا و حفظ سلامت عمومی مردم، تأکید بر اجرای صد درصدی پروتکل‌های بهداشتی در میان همه اقشار و سطوح مختلف جامعه است.
سعید شاهرخی، در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان همدان، اظهار کرد: براساس اعلام ستاد ملی کرونا و جدیدترین بررسی‌های انجام شده درباره رنگ‌بندی شهرهای استان همدان، «بهار، تویسرکان، رزن و درگزین» در وضعیت نارنجی، «همدان، ملایر و نهاوند» در وضعیت زرد و «فامنین ، کبودراهنگ، اسدآباد» نیز در وضعیت آبی کرونا قرار گرفته‌اند.
وی با تأکید بر اینکه با توجه به تغییر رنگ‌بندی در برخی از مناطق استان باید محدودیت‌های پیش‌بینی شده براساس این رنگ‌بندی اعمال شود، تصریح کرد: ۵۰ درصد کارکنان ادارات دولتی در مناطق دارای وضعیت نارنجی در محل کار حضور می‌یابند، همچنین گروه شغلی 3 و 4 حق فعالیت ندارند.
شاهرخی افزود: واحدهای آموزشی شامل مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، آموزشگاه‌های خصوصی و حوزه‌های علمیه در مناطق نارنجی به‌طور کامل تعطیل بوده و آموزش‌ها به‌صورت مجازی صورت می‌گیرد.
استاندار همدان درباره نحوه فعالیت واحدهای فرهنگی و اجتماعی هم بیان کرد: واحدهای فرهنگی و اجتماعی نظیر نمازهای جمعه، مساجد، مراسم مذهبی و مراسم آئینی نیز در مناطق نارنجی به‌طور کامل تعطیل است.
شاهرخی تأکید کرد: همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی شهرهای نارنجی به سایر شهرها ممنوع است، همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی تخلف محسوب می‌شود.
وی اظهار کرد: در مناطق زرد گروه‌های شغلی 4 حق فعالیت ندارند در عین‌حال دوسوم کارکنان در محل فعالیت حضور می‌یابند.
شاهرخی افزود: اصل و محور کار فرمانداران رعایت صد درصدی پروتکل‌های بهداشتی باشد تا شاهد تغییر رنگ‌بندی باشیم، همچنین شاخص تنها میزان بستری و مرگ‌ومیر بیماران کرونایی نباشد بلکه میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هم مدنظر قرار گیرد.
استاندار همدان گفت: با توجه به ازدحام مردم در مطب پزشکان و مراکز تعویض پلاک و شماره‌گذاری خودرو انتظار می‌رود اقدام لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا صورت گیرد، در عین‌حال راه‌های ورودی به آرامستان‌ها به‌ویژه در شهرستان‌های نارنجی و زرد مسدود شود.
 شمار مبتلایان به کرونا در استان همدان از مرز ۲۹ هزار نفر گذشت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان هم بیان کرد: آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این استان از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تاکنون به ۲۹ هزار و ۷۶ نفر رسیده است.
رشید حیدری‌مقدم اظهار کرد: مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تاکنون در استان همدان به ده هزار و ۲۲۲ نفر و بیماران سرپایی ۱۸ هزار ۸۵۴ نفر رسیده است.
وی افزود: آمار بیماران بستری روند روبه رشد چندانی نداشته است اما بیماران سرپایی مبتلا به کرونای هر شهرستان در مقایسه با وضعیت همان شهرستان در هفته گذشته روبه افزایش است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزد: بیماران سرپایی از نیمه اول مهر تا نیمه اول آبان به حداکثر رسید، یعنی ۷۳ درصد کسانی که برای تست سرپایی آمدند مثبت بودند که اکنون این رقم به ۲۰ درصد کاهش داشته است که کم‌ترین میزان در نیمه دوم سالجاری است.
حیدری‌مقدم اضافه کرد: با توجه به ارتباط نزدیک بین بیماران سرپایی و بستری مثبت در بیمارستان‌ها، افزایش بیماران سرپایی ۲ هفته پس از آمار بیماران بستری مثبت و 4 هفته بعد آمار فوتی‌های کرونا بالا می‌رود.
وی ادامه داد: نیمه دوم آبان امسال روزانه ۴۲۵ مورد نمونه‌گیری از مراجعان به مراکز ۱۶ ساعته صورت گرفت که ۲۵۰ مورد مثبت بودند که در نیمه اول بهمن از ۲۸۰ نمونه روزانه ۵۷ مثبت بستری و سرپایی رسیده است و به‌طور میانگین به ۱۱ بیمار مثبت بستری و ۲ مورد فوتی در روز رسیده‌ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان بیان کرد: آمار بیماران بستری ۱۶ درصد افزایش داشته است که یکی از علل آن افزایش ۳۰ درصدی بیماریابی است، با وجود این اغلب مبتلایان به این ویروس پیش از ورود به بیمارستان شناسایی می‌شوند.
حیدری‌مقدم، اظهار کرد: واکسن کرونا برای گروه‌های سنی ۱۸ تا ۶۵ سال درنظر گرفته شد با وجود این تزریق آن برای مادران باردار و شیرده و کسانی که حساسیت دارند ممنوع است، همچنین ۴۵ تا ۶۰ روز پس از تزریق دُز دوم این واکسن، ایمنی در بدن ایجاد می‌شود.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۳۶۶، بهار ۵۸۷، تویسرکان ۶۴۴، رزن ۴۳۶، درگزین ۱۹۵، فامنین ۱۷۸ و کبودراهنگ ۶۵۲ نفر بوده است.
محمد طاهری، افزود: همچنین هزار و ۸۸۴ نفر در ملایر، هزار و ۱۳۰ نفر در نهاوند و 3 هزار و ۸۷۸ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده‌اند.
پلیس راهور از اعمال دوباره ممنوعیت تردد شبانه در همدان خبر داد
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: طرح اعمال ممنوعیت تردد(ساعت ۲۱ تا 3 بامداد)، از امشب در شهر همدان اجرا و با متخلفان براساس قانون برخورد می‌شود.
فرخ جمالی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: با توجه به تغییر رنگ‌بندی وضعیت کرونا در سطح استان و ضرورت پیشگیری از شیوع این ویروس، اجرای طرح ممنوعیت تردد شبانه از امشب با حضور فعال عوامل پلیس راهور در سطح شهر همدان آغاز می‌شود.
وی اظهار کرد: برخی از رانندگان بر این باورند که تنها از طریق مأموران راهور جریمه می‌شوند درحالی‌که با فراهم کردن زیرساخت‌ها و رفع برخی نواقص موجود، تخلف تردد شبانه از طریق دوربین‌های هوشمند نظارتی سطح شهر ثبت و راننده خودروهای متخلف با پرداخت جریمه، اعمال قانون می‌شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: همچنین درصورت اعلام و خواست ستاد استانی مقابله با کرونا، مسیرهای منتهی به مناطق تفریحی و گردشگری نیز به‌عنوان معابر پُرترافیک و تردد شهر مسدود می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com