1400-03-231400-04-02bool(false) آمادگی کامل شهرداری همدان برای اجرای «طرح استقبال از مهر» همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 2 تير 1400 - شماره 4067
 
امروز : چهارشنبه ، 2 تير 1400

Today : Wed, June 23, 2021




ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  98764 تاریخ انتشار:  1398-06-20 - 08:41 تعداد بازدید:  88
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آمادگی کامل شهرداری همدان برای اجرای «طرح استقبال از مهر»

اخبار


 جلسه هماهنگی استقبال از مهر ۹8 با حضور مدیران شهرداری همدان در دفتر معاونت خدمات شهری برگزار گردید. آغاز اين طرح از نيمه دوم شهريور 98 و پايان آن هفته اول مهر مي باشد و در اين طرح سازمان ها و مديريت هاي حوزه معاونت خدمات شهري، امور زيربنايي و حمل و نقل شهري  و نيز مناطق چهارگانه شهرداري مشارکت و همکاري دارند.
در این جلسه معاون خدمات شهری شهرداری در خصوص تمهيدات ويژه شهرداري در طرح «استقبال از مهر» به مناسبت بازگشايي مدارس و سال تحصيلي جديد اظهار كرد: با برنامه ریزی مناسب، طرح استقبال از مهر را به منظور ارتقاء سطح خدمات، فضاسازی و آماده سازی هر چه بهتر مسيرهاي منتهي به مراکز آموزشي و مدارس سطح شهر بصورت ويژه بايد انجام داد تا با مجموع اقدامات  رضايتمندي شهروندان و دانش آموزان را فراهم نماييم.
وحيد علي ضمير با اشاره به آمادگي شهرداري همدان به منظور استقبال از مهر و تقارن آن با ايام محرم و هفته دفاع مقدس نيز بيان کرد: شهرداري همدان جهت ارايه خدمات مطلوب به دانش آموزان و بازگشايي مدارس در بخش هاي مختلف اقدام به پاکسازي و تنظيف، کاشت گل و گياه هاي فصلي ، رنگ آميزي ديواري مدارس، نظارت کامل بر شرکت هاي ساماندهي سرويس مدارس، و ... مي نمايد.
در ادامه جلسه نیز برنامه هاي ستاد استقبال از مهر  را که بيش از 50 شرح وظيفه مي باشد تشريح شد و مديران نقطه نظرات خود را در مورد هر چه بهتر برگزار شدن برنامه هاي استقبال از مهر اعلام كردند؛ در اين راستا معاونت های خدمات شهری مناطق چهارگانه به پاکسازي و تنظيف، شستشو و آب پاشي معابر اصلي و گذرهاي منتهي به کلیه مدارس ، پاکسازي و امحاء پوسترهاي تبليغاتي و ديوار نويسی هاي حاشيه معابر اصلي و فرعي، جمع آوري نخاله و مصالح ساختماني در معابر ، شستشوي مخازن زباله، تسطيح زمين هاي باير و پاکسازي علف هاي هرز پياده روهاي اطراف مدارس، لکه گيري آسفالت معابر، ترميم پياده روها درمحدوده مدارس و ترميم مسيرهاي حفاري و لایروبی رودخانه ها و انهار در اين ايام و ... مي پردازند.
به همين مناسبت برگزاري مراسم جشن شکوفه ها و  زنگ مهر در مدارس منتخب و اهداي گل جهت توزيع بين دانش آموزان در مدارس منتخب ، ترميم و مرمت فضاي سبز پيرامون و داخل محوطه مراکز آموزشي، هرس درختان و کاشت نهال، درختچه و گل و گياه در باغچه‌هاي داخل محوطه مراکز آموزشي، امحاء ديوارنويسي جداره هاي مدارس، رنگ آميزي ديواري مدارس و اختصاص تلویزیون های شهری جهت درج مطالب آموزشی و آگاهی دهنده متناسب با طرح استقبال از مهر از جمله اقدامات سازمان سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري مي باشد.
طي جلسه به اقدامات سازمان مديريت پسماند شامل ممنوعيت خاکبرداري در اين ايام، تحويل مخازن مخصوص جمع آوري زباله خشک و کاغذ به مدارس، برگزاري کارگاه و کلاس آموزشي با محوريت تفکيک پسماند از مبداء، توزيع بسته هاي آموزشي با سرفصل‌هاي تفکيک از مبداء زباله‌تر و خشک‌، کاهش توليد پسماند نيز اشاره شد.
سازمان آتش نشاني با همکاري مديريت بحران به بازديد و بررسي نقاط حادثه‌خيز در مدارس و محيط‌هاي پيراموني مراکز آموزشي پرداخته و استقرار نيروهاي عملياتي و تامين ايمني داخل کلاس هاي مدارس منتخب ، آموزش دانش‌آموزان در زمينه نکات ايمني و حادثه و برگزاري مراسم روز آتش نشاني در روز7 مهر را نيز انجام خواهند داد ، همچنین همایش مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اماکن آموزشی برای مدیران مدارس، اجرای طرح مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اماکن آموزشی و برگزاری مسابقه دانش آموزی پایش شهری در مدارس توسط اداره مدیریت بحران انجام می گردد.
جلوگيري از سد معبر در معابر خصوصاً مسيرهاي منتهي به مدارس و ساماندهي وانت بارها به ويژه در محدوده مدارس توسط سازمان ساماندهي مشاغل و مديريت پيشگيري و رفع تخلفات شهري  در طرح استقبال از مهر مطرح گرديد.
علی ضمیر ضمن تشکر از معاونت زیربنایی و حمل و نقل شهری درخصوص اقدامات شایسته در سطح شهر گفت: با توجه به حجم بالای ترافیک در فصل بازگشایی مدارس بواسطه حضور دانش آموزان و دانشجویان در سطح شهر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بایستی با برنامه ریزی اساسی تمهیدات لازم را با همکاری راهنمایی و رانندگی جهت رفع مشکل ترافیک صورت دهد. 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com