مرغ کم شد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 22 مهر 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 23 مهر 1398

Today : Tue, October 15, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  96092 تاریخ انتشار:  1398-04-20 - 08:38 تعداد بازدید:  55
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مرغ کم شد

نویسنده : غزل اسلامي

اقتصادی

■ معاون وزیر جهادکشاورزی: ممنوعيت صادرات گوشت مرغ لغو شد
■ رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان: مرغداران از کاهش جوجه‌ريزي در کشور سواستفاده مي‌کنند

 پس از لغو ممنوعيت صادرات گوشت مرغ، تلاطم به اين بازار برگشت. سه روز پيش بود که معاون وزیر جهادکشاورزی در نامه‌ای به رئیس کل گمرک ایران صادرات گوشت مرغ را بلامانع اعلام کرد. به‌دنبال اين بخشنامه کشتارگاه‌ها مرغ را بالاتر از نرخ مصوب ستاد تنظيم بازار به مرغ‌فروشان عرضه کردند. البته گراني مرغ به‌خاطر لغو ممنوعيت صادرات گوشت مرغ گمانه‌زني است چون رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان به خبرنگار همدان‌پيام اعلام کرد که مرغداران از کاهش جوجه‌ريزي در سطح کشور سواستفاده مي‌کنند و رئيس سازمان جهادکشاورزي هم گفت که توليد مرغ در استان همدان نسبت به مدت مشابه سال پیش کم نشده اما در استان‌هاي جنوبي و شمالي به‌خاطر افزايش دما جوجه‌ريزي ندارند به‌همين دليل از همدان به استان‌هاي ديگر صادر مي‌شود. منصور رضواني‌جلال در پاسخ به سؤالي درباره اينکه ممکن است لغو ممنوعيت صادرات گوشت مرغ موجب شده تا توليدات را به کشورهاي ديگر صادر کنند و مانند سيب‌زميني عرضه آن در داخل کاهش پيدا کرده را رد کرد و گفت که به‌دليل بالا بودن قيمت مرغ، صادرات به خارج از کشور نداريم.وي ادامه داد: اوايل هفته آينده در جلسه ستاد تنظيم بازار موضوع مرغ بررسي خواهد شد و احتمالاً براساس تأمين و توزيع، قيمت تنظيم بازاري آن‌را تعيين کنيم.
 مرغ نمي‌فروشم
آنطور که برخي مرغداران به خبرگزاري فارس گفته‌اند، عرضه قيمت بالا توسط کشتارگاه موجب افزايش قيمت در بازار بوده است. يکي از مرغداران گفته: مرغ به قیمت 12 هزار و 300 تا 400 تومان از کشتارگاه همدان توزیع می‌شود و با احتساب افت بار به‌دلیل گرما و کرایه حمل هر کیلو مرغ حدود 12 هزار و 700  تومان براي ما تمام می‌شود اما سازمان متولي از ما مي‌خواهد که قيمت فروش 11 هزارو 500 تومان را رعايت کنيم.
مرغ‌فروش دیگری هم نشان داده که 13 هزار و 100 تومان بر روی کاور مرغی که در روز سه‌شنبه (ديروز) خريداري کرده، ثبت شده است؛ بنابراين نمي‌تواند آن‌را 11 هزارو 500 تومان بفروشد، سپس گفته: من از امروز مرغی عرضه نمی‌کنم و این تعداد هم که آورده‌ام به مشتری‌هایی که دارم می‌فروشم.
اواخر سال گذشته در ستاد تنظيم بازار قيمت مبناي مرغ 11 هزارو500 تومان تعيين شده بود و در 4 ماه گذشته تاکنون قيمت مرغ با تغييرات کم برهمين اساس در بازار عرضه مي‌شد و در اين مدت مرغ، ثابت‌ترين قيمت و کم‌حاشيه‌ترين بازار را داشت. هرچند که کاهش جوجه‌ريزي در سطح کشور نيز يکي از دلايل کمبود مرغ در بازار است اما به‌محض اين‌که لغو ممنوعيت صادرات آن صادر شد همچون قيمت فعلي سيب‌زميني و پياز در پایان سال 97 با کمبود و افزايش قيمت در بازار مواجه شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com