5 فرهنگی استان معلم سر‌آمد شدند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 10 خرداد 1402

Today : Tue, May 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123502 تاریخ انتشار:  1401-02-11 - 09:39 تعداد بازدید:  530
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اعلام برنامه‌های هفته معلم:
5 فرهنگی استان معلم سر‌آمد شدند

اخبار

 پیشرفت هر کشور به نظام تعلیم و تربیت و نظام معلمی هر کشوری برمی گردد. در جوامع پیشرفته مدرسه نقش محوری و بسترساز پیشران در تمام عرصه ها را دارد. در سند تحول بنیادین نیز مدرسه به عنوان مکان پیشرفت محله و کانون تربیت محله است.
نقش معلم در تربیت جامعه اسلامی و جامعه دانش بنیان همچنین ایجاد یک زندگی مناسب برای آحاد ملت و نسل آینده نقش بی بدیلی است‌ و الگوهایی که در این عرصه برای معلمان تعریف می شوند الگوهایی مانند شهیدان رجایی، باهنر و مطهری جلوه هایی از عرصه معلمی هستند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته بزرگداشت معلم به بازگشایی مدارس پس از دوسال تعطیلی اشاره کرد و گفت: 95 درصد از دانش‌آموزان از همان نخستین روز بازگشایی در کلاس‌ها حضور داشتند در حالیکه میانگین کشور 84 درصد اعلام شده بود.
محمود نقوی با بیان اینکه 80 درصد از کلاسهای درس دارای تهویه هستند و تاکنون  در هزار کلاس نیز تهویه هوا نصب شده است ، افزود:  خوشبختانه باتوجه به بازدیدی که در هفته نخست از تمامی مدارس صورت گرفت با وجود مشکلاتی که داشتیم اعتراضی از سوی والدین نشد.
 نگاه خصوصی سازی در آموزش و پرورش باید برداشته شود
وی با تاکید بر اینکه نگاه خصوصی سازی سبب شده است که وضعیت برخی اماکن آموزشی مانند پردیس دختران باهنر نامناسب شود، گفت: در رابطه با وضعیت نامناسب پردیس دختران باهنر همدان، سال ۹۲ نقشه جدید ساخت پردیس باهنر، مشخص شد اما همین  نگاه خصوصی‌سازی در آموزش‌وپرورش باعث شد انجام نشود و خود پردیس باهنر نیز تخریب شود ، بنابراین باید ساختمان خوبی در سال تحصیلی آینده به پردیس باهنر بدهیم.
نقوی  خاطرنشان کرد: در سند تحول بنیادین، برای دانشگاه فرهنگیان دیده شده که این دانشگاه، مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا وجود داشته باشد و بیشترین جذب معلمان نیز در مقطع ابتدایی باشند چون ابتدایی مهم‌ترین پایه است.
 جذب ۴۲۶ نفر در دانشگاه فرهنگیان در سال جاری
مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره بر کمبود دو هزار معلم در استان افزود: در 8 سال گذشته تعداد ورودی ها کاهش یافته است که سبب به ریختگی در نیروی انسانی آموزش و پرورش شده است که اگر با همین روند پیش رویم تا چند سال آینده با نوعی چالش کمبود معلم روبه رو می شویم که پاسخگوی نیاز دانش آموزان نخواهیم بود.
نقوی ادامه داد: با توجه به کمبود نیروی انسانی، ۷۰۰ کلاس بالای ۳۷ نفر داریم. تراکم دانش آموزان ۲۶ است و چون فضا نداریم باید کلاس‌ها را پرجمعیت کنیم.
وی با اشاره به ظرفیت محدود همدان در جذب نیرو، اظهار کرد: سال جاری ۴۲۶ نفر در دانشگاه فرهنگیان و ۴۵۷ در ماده ۲۸ جذب می‌کنیم و به جد پیگیر افزایش این طرفیت هستیم و اگر نتوانیم باید به سمت خرید خدمات برویم.
نقوی  افزود: دریافت نیرو از ادارات دیگر در آموزش‌وپرورش به دلیل کمبود نیرو، در دستور کار قرار گرفته است که هریک از افرادی که به صورت پیمانی و رسمی در سایر ادارات دولتی مشغول هستند می توانند با مراجعه به امور اداری، برای کار در قسمت اداری یا آموزشی، درخواست بدهند.
 5 نفر ازفرهنگیان استان به عنوان معلم سرآمد معرفی شدند
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با بیان اینکه افزون بر ۲۳ هزار و ۵۰۰ معلم وجود دارد که برای همه از طرف مدیرکل تقدیرنامه صادر خواهد شد، گفت: برای انتخاب معلمان سرآمد استان، چهار هزارنفر اعلام آمادگی و هزار و ۵۵۳ نفر در سایت، فرم پر کردند و ۵۷ معلم برگزیده انتخاب شدند به عنوان معلم سرآمد، پنج نفر به کشور معرفی شدند.
نقوی ادامه داد: از میان سایر عوامل در مدارس نیز افراد نمونه را انتخاب کردیم در مجموع از ۱۲۴ نفر در همه حوزه‌های فرهنگیان، تجلیل خواهیم کرد.
وی به تشریح جزئیات برنامه های آموزش و پرورش در  روز معلم پرداخت و گفت: تخفیف موزه‌ها، نشست خبری، عطرافشانی قبور شهدا، تجلیل از خانواده بیش از ۲۰۰ معلم شهید، پیاده روی به صورت نمادین با همکاری بسیج فرهنگیان، سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه توسط مدیران مناطق، سرزدن به مدارس استثنائی، دیدار کشور فرهنگیان منتخب با رئیس جمهور، دیدار کشور فرهنگیان منتخب با رهبری، تجلیل از معلمان در استان، تجلیل از خانواده معلمانی که به دلیل کروناویروس، فوت کردند  و تجلیل از پیشکسوتان و بازنشستگان فرهنگی در هفته معلم، انجام خواهد شد و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان انجام شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان با اشاره به مقام شامخ شهدا گفت: استان همدان ۲۱۳ معلم شهید و هزار دانش‌آموز شهید تقدیم اسلامی کرده است که برنامه ریزی شده در روز معلم از ۲۱۳ خانواده معلم شهید تقدیر شود.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com