1402-11-301402-12-10bool(false) خانه چاپ ایران راه‌اندازی می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 10 اسفند 1402

Today : Thu, February 29, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136534 تاریخ انتشار:  1402-11-11 - 10:05 تعداد بازدید:  277
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
خانه چاپ ایران راه‌اندازی می‌شود

نویسنده : مریم مقدم

فرهنگی


رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران همدان: حمایت از سرمايه گذاری و رفع موانع بانکی و امور مالیاتی در حوزه چاپ ضروری است


 خانه چاپ ایران را راه‌اندازی می‌کنیم تا در تدوین، پیگیری و پیشبرد برنامه‌ها فعالیت کند. خانه چاپ نماینده واقعی این صنعت خواهد بود.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام راه‌اندازی خانه چاپ ایران در بیست و سومین جشنواره ملی صنعت چاپ افزود: استقبال خوب اهالی چاپ از این مراسم و برنامه‌های فاخر آن، نشان‌دهنده توفیق همکارانم در برگزاری این رویداد است.

 امکان بهره‌مندی از تسهیلات تبصره ۱۸ مهیا شده است

به گزارش همدان پیام ، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه صنعت چاپ تابعی از رشد اقتصادی است، گفت: طبق پیش‌بینی‌های مراکز جهانی، سال آینده، مانند دو سال گذشته روند اقتصادی کشور رو به رشد خواهدبود.

یاسر احمدوند با تأکید بر اینکه موانع چاپ در کشور باید حذف شود، ادامه داد: با راه‌اندازی دفتر چاپ و نشر و همکاری معاون اول رئیس جمهور، مسائل مربوط به چاپ حل خواهدشد. در جلساتی که روزهای آینده برگزار می‌شود، مسائل این حوزه حل خواهدشد.

وی با بیان اینکه مسائل تولید کاغذ در داخل کشور حل شده است، بیان کرد: مسائل حوزه چاپ متکثر و نیازمند است تا وزارتخانه‌های مختلف در یک جلسه مسائل را بررسی کنند.

به گفته احمدوند، محوریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حل مسئله کاغذ نبود، اما توانست مشکلات مرتبط با آن را حل کند. حتما در حوزه چاپ که متولی آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، امکان حل مشکلات بیشتر است.

وی با تاکید بر نقش وزارت صنعت، معدن و تجارت در فعالیت صنعت چاپ، ادامه داد: لازم است وزارت صمت برای رفع مشکلات صنعت چاپ کمک کند تا شاهد توسعه این صنعت باشیم.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام راه‌اندازی خانه چاپ ایران توضیح داد: خانه چاپ ایران را راه اندازی می‌کنیم تا در تدوین، پیگیری و پیشبرد برنامه‌ها فعالیت کند. خانه چاپ نماینده واقعی این صنعت خواهد بود.

وی با بیان اینکه امکان بهره‌مندی از تسهیلات تبصره ۱۸ مهیا شده است، افزود: بر این اساس اعتبار خوبی در اختیار صنعت چاپ کشور قرار خواهد گرفت. البته در سال‌های گذشته وام‌های خرد را پرداخت کردیم و با پیگیری‌ها این امکان ممکن شد تا شرایط گشایش ارزی برای فعالان صنایع چاپ مهیا شود.

علی‌اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با اشاره به اینکه بیست‌وسومین جشنواره ملی صنعت چاپ در دو حوزه فعالیت کرده است، گفت: انتخاب برترین‌های چاپ کشور و انتخاب تخصصی‌ترین‌های چاپ کشور در این دوره انجام شد.

وی با اشاره به چهار محصول دانش‌بنیان که در این مراسم رونمایی می‌شود، توضیح داد: همانقدر که تنوع محصولات چاپی داریم، تنوع ملزومات چاپی هم داریم و این چهار محصول به تولیدات کمک خواهد کرد.

در این مراسم یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی‌اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسماعیل جانعلی پور مدیرکل مجامع، تشکل ها و فعالیت‌ های فرهنگی معاونت امور فرهنگی، بابک عابدین رییس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران، غلامرضا شجاع، مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران، امین خضریان رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران همدان، ارشد عین‌الهی مدیرعامل تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران، حسین محمدی مدیر چاپ تک و جمعی از فعالان و پیشکسوتان حوزه چاپ و نشر حضور داشتند.

 صنعت چاپ هویت کالا است

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران همدان نیز با تأکید بر اینکه صنعت چاپ برای پیشرفت هر کشور ضروری است، گفت: صنعت چاپ می‌تواند در کالای تولید شده ارزش افزوده ایجاد کند، صنعت چاپ هویت کالا است. توسعه صنعت چاپ با رشد اقتصادی ارتباط نزدیکی دارد و این در اقتصاد و تولید ناخالص ملی کشور تاثیر دارد.

امین خضریان با اشاره به تولید باکیفیت خشکبار در کشور، ادامه داد: صنعت چاپ در ایران جایگاه مناسبی ندارد و گاهی کشورهای همسایه نقش تعیین کننده دارند.وی با تأکید بر اینکه صنعت برای رشد نیاز به سرمایه‌گذاری دارد، افزود: صنعت چاپ نیازمند سرمایه‌گذاری مستمر و دائمی است و به حمایت نیاز دارد.

خضریان عنوان کرد : صنعت چاپ یکی از ارکان اصلی و اثر گذار در حوزهای آموزشی و فرهنگی،  تولید و صادرات،  تبلیغات و مطبوعات است.هر کشوری برای توسعه اقتصادی قدم برداشته حتما صنعت چاپش را توسعه داده است.

وی تاکید کرد : صنعت چاپ وبسته بندی یک صنعت ارزش آفرین است که با تمام محصولات ارزش چند برابری می‌دهد و بسته بندی نیاز همیشگی و اجتناب ناپذیر محصول‌ است.

 توسعه صنعت چاپ رابطه مستقیمی با رشد اقتصادی و تولید ناخالص ملی دارد

خضریان همچنین به جایگاه ویژه چاپ کشور در منطقه اشاره کرد  و گفت :  متاسفانه صنعت چاپ و بسته بندی در جایگاه متناسب با موقعیت کشورمان نیست
و برای توسعه و روز آمد شدن هر صنعتی سرمایه گذاری مستمر لازم است ، لذا حمایت از سرمايه گذاری و رفع موانع در حوزهای مختلف بانکی گمرکی تامین اجتماعی و امور مالیاتی در این حوزه ضروری است.

 تکنیک‌های مورد استفاده موجب ایجاد فضای رقابتی شده است

نماینده هیات داوران بیانیه کمیته داوران بیست‌ودومین جشنواره ملی صنعت چاپ را خواند.رضا نورایی درباره آثاری که در این دوره مورد بررسی قرار گرفته است، ادامه داد: در آثار امسال شاهد آثاری هستیم که نشان دهنده استانداردسازی در فعالیت‌ها است. همچنین تکنیک‌های مورد استفاده موجب ایجاد فضای رقابتی شده است. به کارگیری فناوری پیشرفته به‌روز در فناوری چاپی تاثیر دارد اما مدیریت تکنولوژی است که این مساله را به نهایت می‌رساند.به گفته او در این دوره ۱۵ تن در گروه‌های مختلف داوری کردند.

 جشنواره ملی صنعت چاپ، بین‌المللی خواهد شد

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران با بیان اینکه اهمیت یک فعالیت زمانی که با اقتصاد همراه می‌شود، نمود بهتری خواهد داشت، گفت: صنعت چاپ بسته‌بندی از سال ۲۰۲۳ تا سال بعد رشد هشت درصدی داشت. این فرصتی است برای ما که با سرمایه‌گذاری هدفمند به توسعه اقتصادی کمک کنیم و ایران را به هاب اصلی چاپ و بسته‌بندی منطقه تبدیل کنیم.

بابک عابدین با اشاره به سابقه و قدمت جشنواره ملی صنعت چاپ، بیان کرد: این جشنواره میراثی است که با پیگیری گذشتگان تا به امروز رسیده است. اینکه وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی این ارزش را در صنعت دیده است، دارای ارزش زیادی است باید از این کیان صیانت کنیم. مشابه این نوع جشنواره در صنایع دیده نمی‌شود.

وی با اشاره به سابقه ۲۳ ساله این جشنواره ادامه داد: در تلاش هستیم تا این جشنواره را ابتدا در سطح منطقه و بعد در سطح بین‌المللی برگزار کنیم. می‌خواهیم جشنواره ملی صنعت چاپ را به جشنواره بین‌المللی برگزار کنیم و این جوایز در سطح بین‌المللی نمایش داده شود.

جلال ذکایی رئیس کارگروه تولیدات دانش‌بنیان شورای سیاستگذاری چاپ و نشر درباره چهار محصول جدید دانش‌بنیان که در ایران تولید می‌شود، گفت: ایران پنجمین کشور تولید کننده پلیت (زینک)است. به گفته وی، برای تولید مواد جدید بیشتر تلاش می‌شود. چهار محصول تولیدی مرحله آزمایشی را پشت سر گذاشته اند.

در ادامه  بیست و سومین جشنواره صنعت چاپ کشور در بخش برگزیدگان مهدی زرگریان بعنوان پیشکسوت در حوزه  چاپ ، از همدان لوح تقدیر دریافت نمودند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com