1402-11-301402-12-10bool(false) معرفی ظرفیت‌های همدان در نمایشگاه گردشگری تهران همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 10 اسفند 1402

Today : Thu, February 29, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136614 تاریخ انتشار:  1402-11-16 - 10:00 تعداد بازدید:  274
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی مطرح شد
معرفی ظرفیت‌های همدان در نمایشگاه گردشگری تهران

نویسنده : مریم مقدم

گردشگری

 
اولویت ساماندهی ورودی های شهر همدان تا نوروز

 چگونگی حضور در نمایشگاه گردشگری و استفاده از فضای اختصاصی، مشکلات و چالش‌های ورودی‌های شهر همدان، بررسی جزئیات پاویون گردشگری در ورودی شهر برای استقبال از گردشگران نوروزی و بررسی مسائل قابل طرح در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از جمله مسائلی بود که در چهارمین نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی همدان مطرح شد.

این بار در کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی،  فیضی‌منش شهردار منطقه سه همدان، بادامی‌نجات عضو شورای اسلامی شهر در کنار شیروانی رئیس کمیسیون و اعضا حضور داشتتند.

 معرفی فرآیند پیشرفت پرونده ثبت جهانی هگمتانه در نمایشگاه

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی همدان در این نشست ضمن مرور دستاوردهای سفر مدیران ارشد استان  به ازبکستان گفت: در آینده نزدیک یا سفر مدیران ارشد ازبکستان و آغاز مراودات فرهنگی و اقتصادی شاهد تحول روابط بین الملل خواهیم بود .

شهرام شیروانی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه ثبت جهانی هگمتانه از اولویت‌های استان برای جذب گردشگر است لذا ساماندهی ورودی‌های شهر نیز از اولویت‌های این مهم است که باید مصوبه‌ای برای آن در نظر گرفته شود. ورودی شهر همدان از مسیر ملایر باید ساماندهی شود که در این راستا فعالین بخش سنگ و سنگ‌فروشان با مصوبه شورای شهر از فضای اختصاص یافته در ورودی باغ بهشت همدان استفاده کنند.ایجاد پاویون گردشگری در ورودی شهر همدان به عنوان  فضایی برای ارائه خدمات به مسافران باید در دستور کار شهرداریها قرار گیرد تا بتواند انجام امور مربوط به این بخش را تسهیل بخشد.

وی با اشاره به ضرورت حضور فعال و مؤثر همدان در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران و تاثیر این حضور به معرفی فرایند پیشرفت پرونده ثبت جهانی هگمتانه افزود: هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با محوریت بخش خصوصی در سطح ملی و استانی است که استان همدان باید از این ظرفیت نهایت استفاده را ببرد. فعالان گردشگری سلامت و کشاورزی  و تشکل‌های گردشگری باید در این نمایشگاه حضور فعال و پررنگی داشته باشند و با یک زبان مشترک در راستای معرفی طرفیتهای گردشگری و فرهنگی همدان با علاقمندان و مراجعه کنندگان مذاکره کنند.

شیروانی با اشاره به اینکه همدان به عنوان پایتخت گردشگری از سوی مجمع شهرداران آسیایی در سال 2024  میلادی برگزیده شده است، تصریح کرد: جایگاه ویژه استان همدان در صنعت گردشگری و پتانسیل‌های فراوان این بخش عواملی است که موجب این انتخاب شده است که در توسعه اقتصادی استان بسیار تأثیرگذار خواهد بود امسال در نمایشگاه گردشگری این عنوان را برای همدان بیش از پیش مطرح کنیم.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی همدان با بیان اینکه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی با بررسی راهکارها و الزامات توسعه گردشگری استان و همچنین ارائه پیشنهادات لازم می‌تواند در این بخش کمک‌رسان باشد، افزود: بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی استان در حوزه گردشگری و ارائه راهکارهای لازم به منظور رفع آنها و همچنین بررسی مسائل قابل طرح در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از جمله مواردی است که در این کمیسیون دنبال می‌شود.

 ایجاد پاویون گردشگری در ورودی شهر
 
شهردار منطقه سه همدان نیز در این نشست ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه فجر گفت: با توجه به وجود مغازه‌های سنگ‌فروشان در مسیر ورودی شهر همدان از سمت ملایر و لزوم ساماندهی آنان، واحدهایی در مجتمع صنعتی بهشتی در ورودی باغ بهشت همدان احداث گردیده ولی انتقال این مغازه‌ها انجام نشده است. لزوم این انتقال مشارکت و همکاری دستگاه‌های دولتی و ایجاد تکلیف برای مجموعه شهرداری برای ساماندهی مغازه‌ها به واحدهای تجاری احداث شده است.

فیضی‌منش با اشاره به احداث پاویون گردشگری اظهار کرد: با توجه به در اختیار گذاشتن زمین از سوی شهرداری منطقه چهار همدان، عملیات اجرایی پاویون انجام و تا قبل از فرا رسیدن عید نوروز به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر منطقه ۳ شهرداری همدان  گفت : برای بهبود سیمای ورودی شهر براساس مصوبه شورای ترافیک و آراء صادره در کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ و کمیسیون ماده ۱۰۰ به علت مخاطرات ناشی از تردد خودروها، لزوم ایمن سازی معبر و رعایت اصول شهرسازی تعریض بلوار شهید سردارهمدانی در طرح تفصیلی دیده شده است.

 وی با بیان اینکه کیفیت مغازه‌های مجتمع خدماتی رفاهی الماس غرب بسیار بالاست، تصریح کرد: شهرداری همدان اقدام به احداث مجتمع خدماتی رفاهی «الماس غرب» با امکان پارک وسایل نقلیه سبک و سنگین در فاصله کمتر از یک کیلومتری این واحدها کرده است.

 نقش تأثیرگذار اتاق بازرگانی در معرفی ظرفیتهای گردشگری همدان

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در این نشست با بیان اقدامات انجام شده در راستای ثبت جهانی هگمتانه گفت: سال آینده متقاضیان تغییر کاربری در قسمت رینگ مرکزی همدان و محدوده ثبت جهانی هگمتانه که تقاضای برپایی سفره‌خانه، موزه، هتل بوتیک و... را با تاییدیه میراث فرهنگی انجام دهند عوارض شهرداری آنان صفر خواهد بود.

بادامی نجات اظهار کرد: ظرفیت اتاق بازرگانی همدان ظرفیت بزرگی است که نباید نادیده گرفته شود و طرح مسائل در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی می‌تواند راه‌گشایی بسیاری از مشکلات باشد.

یکی از تأثیرگذارترین نقش های اتاق بازرگانی شناسایی ظرفیت های استان به ویژه در حوزه گردشگری است که به معنای واقعی اتاق می تواند هم با سرمایه گذاری در این حوزه و هم با برگزاری مناسبت های مختلف در استان در این حوزه هم نقش آفرینی کند.

 استفاده از تجارب دیگر شهرها، فرصت معرفی ظرفیت‌ها

رئیس ستاد گردشگری شهرداری همدان نیز با بیان گزارشی از اقدامات شهرداری همدان در راستای پیشبرد اهداف گردشگری تصریح کرد: همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا 2024 انتخاب گردیده است که در این راستا شهرداری همدان اقدامات گسترده‌ای را انجام خواهد داد.

محمدی با اشاره به میزبانی شهرداری همدان برای مجمع شهرداران آسیایی افزود:  فراهم آمدن فضای مشارکتی همفکری در مورد چالش‌ها و مسائل مشترک، استفاده از تجارب دیگر شهرها، فرصت معرفی ظرفیت‌ها، دریافت اعتبار جهانی و... از جمله مزایای ایجاد شده برای شهرهای شرکت‌کننده در این مجمع خواهد بود.  وی اظهار کرد: با کمک فعالان گردشگری و توجه تمامی ارکان استان و همچنین استفاده از نقطه نظرات صاحب‌نظران می‌توان اهداف شرکت در این مجمع جهانی را پیش برد.
 
 همدان باید حضوری فعال در نمایشگاه داشته باشد

خاکسار با بیان اینکه نمایشگاه گردشگری بین‌المللی تهران فرصت بسیار خوبی برای معرفی ظرفیت‌های استان همدان است، گفت: تمامی فعالین گردشگری همدان می‌توانند با حضور خود در این نمایشگاه برای آینده یک ساله خود سهم بیشتری از بازار داخلی را جذب کنند.

وی با اشاره به تأکیدات استاندار همدان مبنی بر گردشگری به عنوان راه نجات استان برای آینده، افزود: تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا فعالیت داشته باشند.

خاکسار با اشاره به اینکه 770 متر فضا در نمایشگاه گردشگری به استان همدان اختصاص یافته است، اظهار کرد: این فضا برای شهرداری‌های همدان، ملایر، نهاوند، لالجین، شرکت سیاحتی علیصدر، تله‌کابین گنجنامه، بسته‌های سرمایه‌گذاری و اتاق خبر تعبیه شده است.

 امیدواریم بتوانیم از این فرصت برای معرفی پتانسیل‌های همدان به خوبی استفاده کنیم. گفت: هفدهمین نمایشگاه گردشگری تهران، فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های این صنعت است و همدان باید حضوری فعال در آن داشته باشد.

وی با اشاره به برگزاری این نمایشگاه از ۲۳ تا ۲۷ بهمن‌ماه گفت: تاکید استان بر این است که با عزم جدی در نمایشگاه گردشگری حاضر شویم. نمایشگاه دو بخش کالبدی و محتوایی دارد که علاوه بر غرفه که مربوط به بخش کالبدی است باید به حوزه تبلیغات نیز توجه ویژه شود.

خاکسار با بیان اینکه حضور حامیان نمایشگاه نقش تاثیرگذاری خواهد داشت گفت : باید از سایر استان‌ها برای حضور در غرفه همدان دعوت کنیم، تبلیغات جامع و کامل حتی در کشورهای منطقه برای حضور در غرفه همدان می‌تواند در جذب گردشگر مؤثر واقع شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com