مبارزه با فساد رها نشود! همدان پیام
 
 
دوشنبه - 4 مهر 1401 - شماره 4417
 
امروز : سه شنبه ، 5 مهر 1401

Today : Tue, September 27, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126450 تاریخ انتشار:  1401-06-20 - 07:00 تعداد بازدید:  2198
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مبارزه با فساد رها نشود!

یادداشت


 ۱- سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در فضای خاصی برگزار شد فضایی که در آن اقدامات دولتمردان گذشته به ویژه در رهاسازی فساد، مشغول شدن به فساد، اشرافی‌گری و فاصله گرفتن از مردم  موجب شده بود تا فضای بانشاطی در جامعه حاکم نباشد.
  مردم در این فضا مشارکت در انتخابات را به نوعی کمک به دولتمردانی که با انقلاب و آرمان‌های آن  فاصله دارند، ارزیابی می‌کردند و تردید جدی برای مشارکت در انتخابات وجود داشت.

۲- انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در چنین فضایی که مردم منتقد عملکرد چپ و راست بودند برگزار شد و سید ابراهیم رئیسی که خود را مستقل معرفی کرد و وعده مبارزه با فساد در دولت داد، از مردم برای ریاست جمهوری رأی گرفت.رئیسی پیش از این در قوه قضائیه نیز سابقه مبارزه با فساد داشت و این سابقه به کمک او آمد تا در انتخابات با اعتماد مردم مواجه شود.

۳- دلزدگی مردم از مسئولانی که به اعتماد آنها برعکس پاسخ داده و قدر این اعتماد را ندانسته و به جای خدمت به مردم به دنبال فساد و خدمت به خانواده و نزدیکان خود رفته بودند، عاملی بود تا رئیسی وعده تحول و کنار‌زدن این نوع مسئولان را بدهد و چنین نیز کرد.
رئیس‌جمهور با راه اندازی گشت ارشاد مدیران زندگی تمام آنها را رصد می‌کند تا سبک زندگی آنها تغییری نکند و به سمت فساد میل نکند.

۴- نمونه آخر اقدامات رئیس‌جمهور در زمینه گشت ارشاد مدیران که رسانه‌ای هم شده است، دستور وی مبنی بر اخراج مدیرانی از دولت که فرزندان آنها مهاجرت می‌کنند، است.دستوری که به خوبی تحول در دولت را نشان می‌دهد و رئیس‌جمهور را مصمم به حفظ سطح زندگی مدیران با مردم و تغییر نیافتن سبک زندگی آنها و ورود به اشرافیگری نشان می‌دهد.

 


۵- در اجرای سیاست تحولی دولت در حوزه مدیران و سبک زندگی آنها و دوری از فساد این مدیران هستند که ابتدا باید بدانند در چه دولتی مسئولیت دارند و راه فساد را بر حوزه مسئولیت خود ببندند.بعد از آن دستگاه‌های نظارتی و نهادهای نظارتی مسئولیت دارند تا به موقع از بروز فساد و ورود مدیران به عرصه‌های فسادخیز پیشگیری کنند مثلا در مورد اخیر بهتر بود ابتدا مجلس تذکر می‌داد و بعد رئیس‌جمهور وارد موضوع می‌شد.

۶- یک دست بودن قوا و نهادها هر چند برای پیشبرد امور خوب است اما در نظارت ممکن است به اغماض و چشمپوشی به دلیل هم‌گروهی بودن منجر شود.
این اتفاق اگر رخ دهد، فساد توسعه خواهد یافت و نتیجه آن دلزدگی مردم از دولتی  خواهد بود که وعده کنترل و مبارزه با فساد داده است.

۷- در روزهای اخیر اخبار خوبی از تخلفات و بروز فساد در برخی دستگاه‌های استان به گوش نمی‌رسد.
هزینه برای خانه‌های سازمانی و سکونت مدیران بومی در این خانه‌ها! تبعیض در استخدام، خریدهای نامعقول، افزایش فاکتورهای صوری و تمایل به زندگی اشرافی برخی مدیران از مواردی است که ورود نهادهای نظارتی و تعیین تکلیف همراه با اطلاع‌رسانی دقیق از اقدامات را می‌طلبد تا همه بدانند در دولت سیزدهم چه تحولی در مبارزه با فساد رخ داده و مدیر و مسئول دیگر شاهی کوچک نیست که همه وظیفه دارند شرایط آرامش و آسایش وی از بیت‌المال را فراهم آورند و او هیچ تعهدی به مردم نداشته باشد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com