اقتصاد را با ابزار دیپلماسی آزاد کنیم همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 24 مهر 1398 - شماره 3596
 
امروز : پنجشنبه ، 25 مهر 1398

Today : Wed, October 16, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  59059 تاریخ انتشار:  1394-03-04 - 05:45 تعداد بازدید:  1331
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئيس جمهور:
اقتصاد را با ابزار دیپلماسی آزاد کنیم

داخلی

رئیس‌جمهور فعالیت‌های اقتصادی کشور را به مثابه سرزمینی زیبا دانست که توسط عفلقیان جدید یعنی 1+5 و شورای امنیت اشغال شده است و گفت: ما می‌خواهیم با ابزار دیپلماسی سرزمین اقتصادمان را آزاد کنیم.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در هشتمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران به مناسبت سوم خرداد سالروز حماسه بزرگ آزاد سازی خرمشهر که در سالن اجلاس سران برگزار شد، این مطلب را بیان کرد.
رئیس‌جمهور گفت: آیا ما هر سال سوم خرداد دور هم جمع می‌شویم تا به دنیا بگوییم که ایمان ما در برابر سلاح شما پیروز است، آیا در سوم خرداد می‌خواهیم به خانواده‌های عزیز شهدا، ایثارگر، جانباز و آزاده بگوییم ما در برابر شما تواضع می‌کنیم، شما را دوست داریم و قدرتان را می‌دانیم که کار بزرگی کرده اید و ملت ایران مرهون فداکاری شما و اعضای خانواده تان است؟ اینها همه درست است اما ما برای یک کار دیگر هم در روز سوم خرداد دور هم جمع می‌شویم.
روحانی افزود: ما می‌خواهیم به دنیا بگوییم هرگاه در این کشور سوم خرداد پیش آید و بخشی از سرزمین و ارزش ما به دست دشمنان تصرف شود اراده ملی، آزاد کردن خرمشهر جدید است.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه خرمشهر یک نماد است و ممکن است هر روز یک خرمشهر پیش آید، ادامه داد: ما باید دست به دست هم دهیم، بایستیم و خرمشهر جدید را آزاد کنیم.
روحانی خطاب به ملت ایران گفت: امروز سرزمین زیبای فعالیت اقتصادی شما با دنیا توسط عفلقیان جدید یعنی 1+5 و شورای امنیت سازمان ملل اشغال شده است.
رئیس شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: سرزمین اقتصادی ما اشغال شده است همان گونه که در خرمشهر به این سو و آن سو می‌رفتید و عفلقیان اجازه نمی‌دادند که حرکت کنید، امروز در دنیای اقتصاد هم اجازه نمی‌دهند هیچ حرکتی انجام دهیم.
روحانی تصریح کرد: ما امروز می‌خواهیم با ابزار سیاسی و دیپلماسی، سرزمین اقتصادی را که به ناروا تصرف و اشغال شده آزاد کنیم.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز سرزمین فروش نفت ما نیز اشغال شده است، گفت: عفلقیان آمده‌اند و نمی‌گذارند نفتی که از آن این مردم است، بفروشیم تا زندگی آنها اداره شود.
روحانی افزود: سرزمین نفت ما توسط 1+5 و شورای امنیت و ابرقدرت‌ها اشغال شده و ما باید خرمشهر نفتمان را آزاد کنیم.
رئیس‌جمهور با اشاره به محدودیت‌های بانکی ایجاد شده برای ایران نیز گفت: بانک‌ها و روابط بانکی ما با دنیا در سراسر جهان نیز توسط عفلقیان جدید اشغال شده است و نمی‌توانیم پولی رد و بدل کنیم.
روحانی شرایط امروز روابط بانکی ایران را این گونه توصیف کرد: روابط بانکی ما با دنیا حرکت ندارد، همچون جسمی است که خون در رگ گردش ندارد، در نقطه‌ای بسته شده است و اگر زمان بگذرد، تبدیل به عفونت می‌شود و باید آن عضو را قطع کرد.
رئیس شورای عالی اقتصاد تأکید کرد: ما باید تمامی سرزمین‌های تصرف شده اقتصادی، تجاری و علمی مان را به عنوان خرمشهر و خونین شهر جدید از دست دشمن آزاد کنیم.
روحانی ادامه داد: ما در اینجا اجتماع کرده‌ايم تا بگوییم ملتی هستیم که خرمشهرها را فراموش نمی‌کنیم و مصمم هستیم آنها را آزاد کنیم. ما آمده‌ايم تا اعلام کنیم که امروز هم خرمشهرهایی پیش روی ما است و مصمم هستیم تمامی آنها بدون استثنا به دست این ملت و با هدایت رهبر معظم انقلاب و به حول و قوه الهی آزاد شود.
رئیس‌جمهور ادامه داد: همان طور که سرداران نظامی ما خرمشهرها را آزاد کردند، سرداران سیاسی ما هم خرمشهرهای جدید را آزاد خواهند کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com