هیچ مانعی جلودار کرونا نیست همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119636 تاریخ انتشار:  1400-06-22 - 07:00 تعداد بازدید:  43
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هیچ مانعی جلودار کرونا نیست

نویسنده : مهدی ناصرنژاد

یادداشت

درحالی که کشورهای مختلف تمام توان خود را برای واکسیناسیون مردم خود برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا گذاشته‌اند، اما گزارش‌های خبری توسط خبرگزاری‌های معتبر از گوشه و کنار جهان حاکی از این است که سویه‌های جدید ویروس کرونا حتی از مانع واکسیناسیون هم عبور کرده و شدت ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری روز به روز بالاتر می‌رود.
آمارهای رسمی سازمان بهداشت جهانی(19شهریورماه) بیشترین تعداد قربانیان کرونا را در حدود 2هزار تن و تعداد بیماران جدید را حدوداً 161هزار نفر را مربوط به آمریکا اعلام کرده است و آمارها بیانگر سیر صعودی عدد و رقم‌های کرونایی در 2 هفته اخیر در این کشور است.
نکته قابل تأمل و نگران‌کننده برای مجامع پزشکی از شرایط اوج و فرود گردش ویروس کرونا در کشوری مانند آمریکا این است که دامنه واکسیناسیون  در این کشور با جمعیت حدود 340 میلیونی، به بیش از 62درصد از جمعیت هدف رسیده است درحالی که شمار زیادی از بیماران مبتلا به کرونا در آمارهای روزانه از بین کسانی هستند که حتی 2 دز واکسن مربوطه را هم دریافت کرده‌اند .
امروز همچنین گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از شرق آسیا از اوج‌گیری مجدد بیماری کرونا در این بخش از آسیا و بخصوص کشور اندونزی حکایت داشت، درحالی که گسترش واکسیناسیون در این گونه کشورها به رقم 80 درصد نیز نزدیک است .
آگاهی از چنین آمار و ارقامی از شدت خطر ویروس کرونا با جهش‌ها و سویه‌های جدید این نگرانی را ایجاد می‌کند که برنامه واکسیناسیون با هزینه‌های بسیار سنگینی که بر دوش دولت‌ها و خود مردم تحمیل می‌کند، تا چقدر می‌تواند موجب ایمنی و اطمینان خاطر ساکنان کره‌زمین برابر هجوم ویروس کرونا و این دشمن ماورا زمینی باشد، البته فراموش نکنیم با وجود تلاش دانشمندان علوم‌پزشکی و فعالیت بدون وقفه مراکز تحقیقاتی در اقصی‌نقاط جهان برای دستیابی به واکسن کرونا، اما مجامع پزشکی همواره نسبت به ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای مصون ماندن از خطر بیماری توصیه می‌کنند.
در واقع نظر به ناشناخته ماندن عامل اصلی انتشار ویروس کرونا یا همان کووید 19در جهان جای این شک و تردید نسبت به میزان تأثیر واکسن‌های متنوع ساخت کشورها در جلوگیری از ابتلا نزد جوامع پزشکی همچنان باقی است که موارد بسیار ابتلا افراد واکسینه شده نیز شک و تردیدها را تقویت می‌‌کند.
متأسفانه تاکنون آمار جداگانه‌ای از ابتلای افراد واکسینه شده در جهان به این بیماری در دسترس رسانه‌ها قرار نگرفته است، اما شمار چنین بیماران آنقدر فراوان است که متأسفانه در همین مدت کوتاهی که از برنامه واکسیناسیون در کشورمان می‌گذرد، حداقل 2 نفر از نزدیکان این نگارنده که یکی نوبت اول و دیگری 2 نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند، ناباورانه در دام عذاب‌آور ویروس کرونا گرفتار آمده و دوره بیماری سخت و تلخی را گذرانده‌اند.
دم دستی‌ترین تصور از علت ابتلای افراد واکسینه شده به بیماری کرونا این است که اینان به تصور ایمنی و تقویت قدرت آنتی‌بادی خود در برابر ویروس، بی‌محابا می‌شوند و احتیاط‌های لازم را انجام نمی‌دهند، البته تمام این بازی‌ها و سردرگمی‌ها ناشی از قدرت و ناشناختگی ویروس مرموز و هزار چهره کرونا است .

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com