صاحبخانه از میهمانان خانه بی‌اطلاع ماند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 3 مهر 1399 - شماره 3860
 
امروز : جمعه ، 4 مهر 1399

Today : Fri, September 25, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111711 تاریخ انتشار:  1399-06-23 - 09:14 تعداد بازدید:  112
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

حاشیه‌هایی برای یک جلسه
صاحبخانه از میهمانان خانه بی‌اطلاع ماند

گزارش

 زمانی که خبر دیدار اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات لرستان با استاندار همدان در کانال تلگرامی این استان منتشر شد، این خبر رسانه‌های 2 استان و اعضای خانه مطبوعات همدان را هم متعجب کرد و چرایی این اتفاق برایشان پرسش‌برانگیز شد.
البته که میهمان حبیب خداست، شاید اگر دوستان لرستانی در قالب سفر تفریحی و دوستانه به دیدار دوستان همدانی می‌آمدند فارغ از سمت و جایگاهشان به شب‌نشینی در پایتخت مادها هم می‌پرداختند کسی سراغ دلیل این سفر را نمی‌گرفت؛ زیرا میزبان و میهمان از پس مراودات دوستانه خوب برمی‌آمدند .
اما داستان جایی معنادار شد که پای سمت‌ها و جایگاه حقوقی آنها به میان آمد و خودشان به انتشار خبر در زمینه این سفر آن هم در روزهای به‌شدت کرونایی که در آن دید و بازدیدها جایی ندارد، اقدام کردند .

 میهمانی خارج از جغرافیای مکانی
معمولا وقتی مسئولی و گروهی با سمت حقوقی به مکانی خارج از جغرافیای تعیین‌شده کاری خود سفر می‌کند، در مقصد، همتای آنها برای رقم زدن مراودات از سوی مسئول ارشد دعوت می‌شود تا هم ظرفیت و توانمندی میزبانان معرفی شود و هم فرصتی تلقی شود برای مراودات بیشتر .
اما درباره حضور خانه مطبوعات استان لرستان در همدان، این مهم رقم نخورد. در دیدار آنها با استاندار همدان دعوتی از اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات همدان نشد البته گله‌ای نباید باشد از طرف آنها؛ زیرا ماه‌ها از دعوت نشدن خبرنگاران همدانی به جلسات به بهانه کرونازدگی می‌گذرد و رسانه‌ای‌های همدان و خانه مطبوعاتی‌های استان به این شکل و شمایل پرسش‌برانگیز رفتاری عادت کرده‌اند.
شاید دیدار اعضای خانه مطبوعات لرستان با استاندار همدان به در خواست آنها بوده است تا از خانم مشاور وارداتی هم در این جلسه رونمایی شود! اما آیا رسانه‌های مطالبه‌گر نباید در جریان هدف چنین دیداری به‌صورت رسمی قرار گیرند!
و شاید درخواست این دیدار از سوی استاندار همدان مطرح شده است در این‌صورت هم باید دید هدف این دیدار چه بوده است؟
آیا انجام کار مشترک رسانه‌ای بین 2 استان در غیبت رسانه‌ای‌های همدانی ملاک بوده است؟
و یا بنای برگزاری جلسه‌ای که شنیده های غیررسمی از رونمایی یک مشاور رسانه‌ای از لرستان بر‌ای استاندار همدان را در آن خبر می‌دهند، بوده است. البته از توضیح چرایی این احتمالات همه بی‌نصیب هستند و امید چندانی هم به دریافت پاسخ در زمینه آنها نیست.
واکنش اعضای خانه مطبوعات استان همدان که در جریان این میهمانی و حضور نبودند به این اتفاق حاضر نشدن در یک نشست مشترک با لرستانی‌ها بود و بس، آنها گویا تصمیم گرفتند با ندیده گرفتن میهمان ناخوانده دست خانه مطبوعاتی‌های لرستانی را از محتوی خبر پس از دیدار با خانه مطبوعات همدان خالی بگذارند تا شاید بیشتر از این دین پاسخگویی در زمینه چرایی این دیدار به گردنشان بماند .
به هر ترتیب این اتفاق ناخوشایند هم در عرصه رسانه‌ای برای همدانی‌ها همزمان با مدیریت مدیران وقت در پایانی‌ترین روزهای دهه 90 از سر گذشت، این نخستین‌بار نیست که در عرصه مطبوعات آنها نادیده گرفته می‌شوند و بیشتر گویا جایگاه دعوت از آنها برای پاسخگویی به اتهاماتشان جایی رسمی شناخته می‌شود که پای احضاریه‌های دادگاهی از سوی برخی مدیران و مسئولان استان به میان باشد .
 برای مدیران لرستانی دیگر استان‌ها حاشیه درست نکنید
در این زمینه محمد فیضی سردبیر هفته‌نامه آوای لرستان یادداشتی هم با عنوان «هیأت مدیره خانه مطبوعات لرستان به‌دنبال چیست؟ و برای مدیران لرستانی دیگر استان‌ها حاشیه درست نکنید»، چنین نوشته است که «هیأت‌مدیره خانه مطبوعات از روز نخست تشکیل تا امروز به‌دنبال دیدار با مدیران دستگاه‎های اجرایی بوده و با عکس‏‌های یادگاری و بدون نتیجه هم برای خانه و هم برای مدیران حاشیه درست می‌کنند.
تازه‏‌ترین حاشیه و دسته‌گلی که آنان آب دادند، دیدار با استاندار همدان است که علاوه‌بر واکنش خانه مطبوعات استان همدان با عکس یادگاری بدون ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی حاشیه‏‌های زیادی برای استاندار لرستانی‌الاصل همدان ایجاد کرده است. به‌طوری‌که نقل به قول، شاهرخی هم این دیدار را اشتباه دانسته است.
نمی‌دانم این درد را کجا باید بازگو کرد که خانه مطبوعات با این هیأت مدیره که کمبود عکس یادگاری دارند نمی‌توانند گره‏‌ای از مشکلات خبرنگاران باز کنند.
گویا هیأت مدیره از دید و بازدید با مدیران استانی و عکس گرفتن با آنها خسته شده که در تازه‌ترین برنامه‎ تبلیغاتی‌شان با نایب رئیس مجلس، معاون وزیر کار و اینک با استاندار همدان دیدار کرده و عکس جنجالی می‌گیرند.هیأت مدیره خودخواه و زیاده‌خواه پا را فراتر از گلیمی که روی آن نشسته‌اند دراز کرده و به این دیدارها بسنده نخواهند کرد؛ بنابراین باید شاهد سفر آنان به کرمانشاه، بوشهر، کردستان، قم، سمنان و... باشیم .
هیأت مدیره آگاه باشد بیش از این برای مدیران دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه مدیران لرتبار سایر استان‌ها حاشیه ایجاد نکند.

 در اینجا چند پرسش مطرح است
۱- هزینه‏‌های سفر همدان و سفرهای احتمالی هیأت مدیره از کجا تأمین شده است؟
۲- حاصل دیدارهای هیأت مدیره با مدیران دستگاه‏های اجرایی استان چه خیر و برکاتی برای خبرنگاران و اصحاب رسانه داشته است؟
۳- سفرهای برون‌استانی هیأت مدیره بر چه مبنا و با چه قصد و هدفی است؟
۴- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چرا سکوت اختیار کرده و واکنشی به این مسائل ندارد؟
■ به نظر می‎رسد هیأت مدیره از اهداف خانه مطبوعات دور شده و بیشتر به‌دنبال تبلیغات و نشان دادن و رسانه‎ای کردن خود هستند تا اینکه به فکر حل مشکلات خبرنگاران و اهالی رسانه باشند.
■ بی‎صبرانه منتظر شنیدن رفع مشکلات و موانع رسانه‏‌ها در دیدار هیأت مدیره با شهرداران سپیددشت و بیرانشهر هستیم تا ببینیم در آن جلسات کدام تفاهمنامه‏‌ها امضا شده و محتوای ‌آنها چه دردی از خبرنگاران درمان می‌کند؟
■ بازرسان خانه مطبوعات وظیفه سنگینی برعهده دارند، به انحراف رفتن هدف خانه و به حاشیه بردن آن که می‌تواند به اعتبار مدیران لرستانی شاغل در سایر استان‏ها و همچنین مدیران دستگاه‏های اجرایی استان آسیب برساند نشان از منفعل بودن این عزیزان دارد، بنابراین آنها باید به دیگر مراجع قانونی اجازه ندهند هیأت مدیره به جای منافع خانه منافع خودشان را دنبال کنن».


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com