شورای شهر همدان در حاشیه انتخابات هیأت رئیسه همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 26 مرداد 1401 - شماره 4385
 
امروز : پنجشنبه ، 27 مرداد 1401

Today : Thu, August 18, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125464 تاریخ انتشار:  1401-05-13 - 08:40 تعداد بازدید:  108
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شورای شهر همدان در حاشیه انتخابات هیأت رئیسه

نویسنده : یاسر زارعی

اجتماعی


 انتخابات هیأت رئیسه سال دوم دوره ششم شورای اسلامی شهر همدان با ابقای مجدد مسگریان به عنوان رئیس و اضافه شدن حمیدبادامی نجات و حجت الاسلام صفری افلاکی به هیأت رئیسه شورا که از معترضان به مدیریت شهری بودند برگزار شد.
انتخاباتی که با رأی به غیرعلنی شدن جلسه انجام گرفت طبق شنیده ها با حواشی و انتقاداتی همراه بوده است که از جمله آن می توان به اضافه شدن دو کمیسیون به شورا برای مسئولیت داشتن تمام اعضا و تحمیل و فشار برای پست گرفتن برخی افراد اشاره کرد.
همچنین در حواشی این جلسه مسگریان دوبار برای ریاست بر پارلمان شهری اعلام کاندیداتوری می کند، یک بار به خواست خود و بار دیگر به خواست اکثریت اعضای شورا داوطلب می شود که در نوبت نخست باهمراه نشدن 5نفر از اعضا با وی کناره گیری می کند که این بار اکبرکاوسی امید برای ریاست داوطلب می شود و اعضای مخالفِ رئیس دوره قبل در مخالفت با کاوسی از مسگریان در خواست می کنند تا دوباره اعلام کاندیداتوری کند که در نهایت و کشمکش های فراوان محمود مسگریان عضو مسن با 9 رأی در رقابت با عضو جوان شورا یعنی مهدی حیدری با 2رأی قافله را از رقیب خود می برد.
در پایان رأی گیری محمود مسگریان برای دومین سال پیاپی به عنوان رئیس این شورا انتخاب شد همچنین حجت الاسلام ناصر صفری افلاکی به اتفاق آرا به عنوان نایب رئیس جدید شورای اسلامی شهر همدان برگزیده شد.
در ادامه انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر همدان حمید بادامی نجات و سعید شهابی نیا به ترتیب به عنوان منشی اول و دوم برای سال دوم دوره ششم شورای اسلامی شهر همدان به مدت یکسال انتخاب و معرفی شدند.

 دو کمیسیون به شورا اضافه شد
رئیس شورای اسلامی شهر همدان خبر داد: در جلسه علنی صحن شورای اسلامی شهر همدان و در راستای تخصصی شدن امور و تسهیل خدمات رسانی به شهروندان؛ دو کمیسیون به کمیسیون های قبلی شورا اضافه شد.
محمود مسگریان اظهار کرد:در این انتخابات روسای کمیسیون های داخلی شورا؛ اکبر کاوسی امید به عنوان رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات، سعید شهابی نیا رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، مهدی حیدری رئیس کمیسیون فنی عمرانی، حمل و نقل و ترافیک و سعید حاجی بابایی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری انتخاب شد.
مسگریان تصریح کرد: در ادامه این جلسه علی اکبر نظری نیز به عنوان رییس کمیسیون خدمات شهری، زیست محیطی و بهداشت و مرتضی کرباسیان رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری انتخاب و معرفی شدند.
وی عنوان کرد: همچنین حمید بادامی نجات به عنوان رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، مالی و گردشگری، علی رحیمی فر رییس کمیسیون حقوقی و شکایت مردمی و سعید نظری نیز به عنوان رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان انتخاب شدند.
رؤسای جدید کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر همدان برای سال دوم دوره ششم و به مدت یکسال انتخاب شدند.


  وضعیت یکسال گذشته شورا انفعالی بوده است
مهدی حیدری در رابطه با انتخابات غیرعلنی شورا بیان کرد: بنده مخالف برگزار شدن جلسه به شکل غیرعلنی بودم ولی  معمولاً زمانی که صحن غیرعلنی می شود اعضا به دلایلی یا می خواهند تعریف و تمجید کنند یا نمی خواهند انتقاد به کمیسیون ها و هیأت رئیسه رسانه ای شود.
حیدری در ادامه گفت: معمولاً جلسات غیرعلنی بده بستانی است که کاملاً مخالف تشکیل چنین جلساتی هستم.
رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر در رابطه با کاندیداتوری خود برای ریاست شورا گفت: به علت انتقاد از وضعیت یکسال گذشته شورا که انفعالی بوده و همچنین نحوه اداره جلسات را قبول نداشتمفمی خواستم با اینکار پیامی را به هیأت رئیسه صادر کرده باشم زیرا در این مدت جایگاه شورا حفظ نشده است.
مهدی حیدری در رابطه با فعال نبودن پروژه های شهرداری گفت: اگر تا ۱۰ روز آینده پروژه پارکینگ آقاجانی‌بیگ فعال نشود، طرح سوال از شهردار را کلید خواهم زد.
در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اگر در مدت یاد شده پروژه فعالیت خود را آغاز نکند به سمت استفاده از ابزارهای نظارتی مثل تحقیق و تفحص، تذکر، طرح سوال و ... حرکت خواهم کرد.
وی با اشاره به اینکه پارکینگ آقاجانی‌بیگ از پروژه‌های شورای چهارم است، افزود: پروژه در شورای پنجم نتوانست تکمیل شود و از ابتدای شورای ششم نیز پیشرفتی نداشته است و یک سال قبل از روی کار آمدن شورای ششم نیز تعطیل بود.
همچنین نائب رئیس دوره دوم شورا بیان کرد: از مهمترین اقدامات ما در آغاز کار دسترسی به سامانه های شهرداری است که تا چند روز آینده قطعاً نظارت خود را بر سامانه ها خواهیم داشت.
حجت الاسلام صفری افلاکی در ادامه گفت: برای قرارگرفتن در هیأت رئیسه برنامه هایی تدوین کرده ایم که تا دوهفته آینده اعلام می شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com