پیوست فراموش نشود همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 26 مرداد 1401 - شماره 4385
 
امروز : پنجشنبه ، 27 مرداد 1401

Today : Thu, August 18, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125460 تاریخ انتشار:  1401-05-13 - 08:17 تعداد بازدید:  47
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پیوست فراموش نشود

یادداشت


 ۱- سفرهای استانی دولت سیزدهم به دلیل کار کارشناسی قبل از سفر برای احصا و تصمیم‌گیری دقیق در تبدیل به مصوبه و همچنین روحیه شناخته شده رئیس‌جمهور در پیگیری و مطالبه کار و اجرای مصوبات، تبدیل به محرکی برای توسعه با نشاط استان‌ها شده است.
در واقع احیا و افزایش امید مردم پس از سفرها و ایجاد فضای کار در استان‌ها و دور شدن از حواشی دلیل اصلی ایجاد این فضا و دستاورد روانی سفرهای استانی است.

۲- در رقابت سفرهای استانی هر استانی خود را بیشتر درگیر کار کند طبیعی است از مصوبات و اعتبار بیشتری هم برخوردار خواهد شد همچنان که برخی استان‌ها اکنون در صدر لیست برخورداران از اعتبارات سفرهای استانی قرار گرفته‌اند.
فارغ از این موضوع با توجه به احصای مشکلات و تلاش برای قرار دادن آنها در بین مصوبات سفر استانی برای دریافت اعتبار و تسریع در رفع مشکل، هیچ استانی را  در این رقابت نمی‌توان بازنده دانست.

۳- با توجه به اطلاع‌رسانی انجام شده ۱۷۹ طرح برای سامان دادن به مشکلات مردم استان تصویب شده که پیگیری تمام آنها با توجه به برنامه اعتباری که از یک روز تا سال ۱۴۰۳ است، مطالبه مردم استان از مسئولان است. مطالبه ای که دولت نیز در حال برنامه‌ریزی برای آن در دور دوم سفرهای استانی است در واقع در دور دوم سفرهای استانی میزان پیشرفت مصوبات بررسی خواهد شد.

۴- اجرای مصوبات الزاماتی دارد که معمولا به دلیل تصویب شدن در سفر به این الزامات دیگر توجه نمی‌شود و تصور می‌شود تصویب هیات دولت بی‌نیازی مصوبات به این الزامات است.
الزاماتی که دولت پیش از این برای اجرای هر طرح در قالب ضرورت پیوست طرح‌ها تصویب کرده و اجرا نکردن آنها نه تنها بی‌قانونی است بلکه تبعات بسیار بدی داشته و مردم را با مشکلات بیشتری در آینده مواجه خواهد کرد.

۵- وقتی هدف دولت از سفرهای استانی تسریع در رفع مشکلات مردم است روشن است اگر قرار بر رفع موقت مشکلات و بازگشت آنها در آینده به شکلی بسیار فاجعه‌بارتر باشد، این تلاش از همین امروز ناکام و تلاش باطلی محسوب خواهد شد.
به همین دلیل رعایت الزامات اجرای طرح‌ها که دولت مصوب کرده ضرورت دارد و نباید مانند دولت‌های گذشته به این موضوع بی‌تفاوت بود و طرح را اجرا کرد تا امروز مردم استان با مشکلات آنها دست و پنجه نرم کنند.

۶- از جمله پیوست‌های ضروری برای طرح‌ها پیوست فرهنگی و پیوست محیط زیستی است تا طرح‌ها هم در ارتقا فرهنگی استان موثر باشند هم برای محیط زیست استان خطری نداشته باشند. پیوست فرهنگی همچون پیوست عدالت موضوع جدیدی است اما در پیوست محیط زیستی به ویژه برای اجرای مصوبات سفرهای استانی، استان کارنامه قابل قبولی ندارد و می‌توان گفت اکثر طرح‌ها از راه‌آهن گرفته تا سدها هیچ کدام الزامات زیست محیطی را در اجرا رعایت نکرده‌اند.

۷- رئیس‌جمهور وعده‌های بسیار و تاکیدات زیادی بر رعایت و حفاظت از محیط زیست از سوی دولت داشته و بر رعایت الزامات قانونی اجرای طرح‌ها همواره تاکید داشته است. به همین دلیل در استان همدان انتظار می‌رود مانند دولت‌های قبل پیوست ها و الزامات طرح‌ها در اجرا فراموش نشود که زیان اصلی آن برای توسعه و مردم استان خواهد بود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com