جهانگردی با 320هزار طرفدار درهمدان همدان پیام
 
 
سه شنبه - 13 خرداد 1399 - شماره 3769
 
امروز : چهارشنبه ، 14 خرداد 1399

Today : Wed, June 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101106 تاریخ انتشار:  1398-08-11 - 11:18 تعداد بازدید:  412
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

غفلت از معرفی مشاهیر در سطح شهر مشهود است
جهانگردی با 320هزار طرفدار درهمدان

نویسنده : مریم مقدم

گردشگری


 جهانگرد است و اغلب جاذبه های گردشگری دنیا را دیده است حالا در فضای مجازی 320 هزار طرفدار و دنبال کننده دارد. کتابی با عنوان تهران تا ونکور نوشته است حاوی یک سفرنامه که دیدنی‌های شرق تا غرب در آن ملموس است.  رشته تحصیلی اش گردشگری است و به گفته خودش تا امروز 2500 تور گردشگری اجرا کرده است که 1800 تور در کشور ترکیه متمرکز بوده است .
حالاخوب یا بد روزگار همدان را مقصد سفر خود قرار داده است و حضور وی در کمیته گردشگری مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان فرصتی رقم زد تا گزیده ای از گفتگوی وی با همدان پیام با هدف هر آنچه در همدان دیده است را بگویید منتشر شود.
بنیامین رضایی جهانگردی 33 ساله و پویا در گردشگری است وقتی روبرویم مینشیند تسلط بر آداب گردشگری در رفتارش کاملا هویداست . وی  همدان را  شهری با پتانسیل های غنی در گردشگری و مهد مفاخر بیشماری می خواند مشاهیری که البته می گوید شناساندن آنها به مردم شهر و گردشگران مغفول مانده است .  رضایی همدان را دارای جاذبه های گردشگری متمرکز در  مرکز شهرهای استان میداند البته جاذبه هایی که معرفی آنها در قالب یک نقشه تاشده در دست گردشگران مغفول مانده است .
می گوید ،  از تاریخ تا طبیعت در همدان همه در دسترس گردشگر است از شکوه معماری شهری و میدان مرکزی میگوید و خروجی این سفر  تصاویر جذابی میشود که حالا  در صفحه پر مخاطب اینستاگرام وی که بیش از 320 هزار دنبال کننده دارد بالای 30 هزار بار دیده شده است .
این جهانگرد امروز ویدیو های متعددی از سفر خود به کوچه پس کوچه های همدان در صفحه شخصی خود گذاشته است که قطعا تاثیر متمایزی در معرفی ظرفیتهای همدان درعرصه ملی و جهانی به دوستداران سفر خواهد گذاشت  
اما ....
این اما هزار سوال بی جواب به دنبال دارد که امیدواریم  باز هم مسئولان شهری و گردشگری در برابر پاسخ به آنها سکوت نکنند و برای رفع معضلات گردشگری همدان از نگاه یک جهانگرد جوان راهکارهایی بیاندیشند  تا مبادا این موارد از یادها برود.
بنیامین رضایی وقتی خاطرات 48 ساعت توقف و گشت و گذار در همدان را مرور میکند می گوید به عنوان کسی که فیلم ها و تصاویر سفرش دیده میشود " همدان را نخواستم بد نشان دهم " چون چیزهای بد هم دیدم . وقتی راه جملات را به وصف حال گردشگری همدان می کشاند می گوید:
■  ورودی های نامناسب شهر و کارتن بدست ها از توصیفات زیبایی همدان فاصله داد.
■ در شهر خبری از تندیس مشاهیر متعدد همدان نیست.
ابهت معماری و تاریخی مسجد جامع همدان و شکوه بازاربا بوی نامتبوع سرویس های بهداشتی از خاطر گردشگر میرود.
■ اقلام تبلیغاتی گردشگری به نقشه و تراکت خلاصه نمیشود و لازم برای شناساندن همدان به مسافران تیشرت، مگنت یا ... با تصاویر گردشگری تهیه شود .
■   رانندگی همدانیها در خیابان های شهر تامل برانگیز است و رعایت نکردن قوانین راهنمایی رانندگی در اغلب مسیر ها تقریبا مشهود است
صحبت ها که به اینجا میرسد با خود می اندیشم اینکه تصور کنیم ما می توانیم عاری از عیب و نقص باشیم محال است اما دور از انتظار نیست اگر بخواهیم یکی از 10 شهر مطرح ایران در حوزه جذب گردشگر باشیم.
به نقل از مسعود ملکی کار شناس ارشد برنامه ریزی گردشگری که در این نشست توصیف جهانگرد از همدان حضور داشت ؛  وب‌سایت‌ها و انسانهای پرمخاطب این روزها در فضای مجازی امروز  یکی از ابزارهای بازاریابی در صنعت گردشگری هستند که تاثیری قوی بر اعتماد مشتری‌های بالقوه و گردشگران  دارند و می‌توانند به‌عنوان ابزاری در جهت ایجاد همهمه به منظور تبلیغات دهان به دهان الکترونیکی استفاده شوند.
وی می گوید : یک ویدیوی غیر حرفه ای و یا حتی  حرفه‌ای، متن مناسب با نوشتار خوب، اطلاعات مفید از مقاصد سفر باعث افزایش اعتماد گردشگران و دنبال کنندگان این افراد در شبکه های اجتماعی می‌شود.
همچنین انتشار تصاویر جاذبه های گردشگری و نکات مثبت و حتی منفی در صفحات اینستاگرام افراد پر مخاطب همچون جهانگردان شهیر  باعث می‌شود خدمات برنام ریزان و فعالان گرد شگری در هر زمان و هر مکان قابل دسترس و ملموس باشد. ضمن آنکه وجود این صفحات  سهولت ارجاع مشتریان جدید به محصولات گردشگری یا خدمات را فراهم می‌کند. وب‌سایت‌های و صفحات پر مخاطب شبکه های مجازی  اثربخش می توانند  به جز وظیفه به اشتراک‌گذاری اطلاعات با مخاطبان کششی نسبت به یادگیری بیشتر راجع به یک مقصد یا بازدید یک مقصد جدید را نیز ایجاد کنند که صفحه این جهانگرد چنین شرایطی را ممکن کرده است.
 به هر ترتیب تصاویر منتشر شده در صفحات فضای مجازی توسط جهانگردان همچون بنیامین رضایی   قادر هستند توجه گردشگران را جلب کرده و موجب انتخاب مقاصد سفر شوند پس باید انعکاس نواقص و نقطه ضعف ها را در این فضا جدی گرفت  . پس حضور چنین افرادی می تواند برای همدان هم فرصت  و هم تهدید باشد فرصت است  البته اگر داشته‌های غنی فرهنگی و گردشگری در لابلای کم و کاستی‌ها و نکات منفی شهر در هم آمیخته با تاریخ و تمدن ما گم نشود.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com