صدای واحد در مقابل تهدیدات همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : يكشنبه ، 27 مرداد 1398

Today : Sun, August 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93491 تاریخ انتشار:  1398-02-24 - 08:36 تعداد بازدید:  57
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

صدای واحد در مقابل تهدیدات

نویسنده : فیض‌ا... مظفرپور

یادداشت سال 98 اتفاقاتی در کشور روی داد که منجر به ایجاد یک نوع همگرایی و همصدایی در بین مردم و مسئولین و به ویژه سیاسیون هر دو جناح سیاسی کشور گردید.
نخستین نکته بارش‌های سیل‌آسای بهاری در فروردین ماه و جاری شدن سیل در برخی استان‌های کشور بود که علی‌رغم خسارات و تلفاتی که به هموطنان وارد کرد. نعمات فراوانی برای کشور در پی داشت. از افزایش ذخیره آب سدها و تالاب‌ها گرفته تا رونق بخش کشاورزی که در حقیقت یکی از پایه‌های اصلی تولید کشور می‌باشد.
و جبران کمبود آب و برق که بر اثر خشکسالی‌های دو دهه گذشته تهدیدات زیادی را برای کشور ایجاد کرده بود. همانند آنچه که سال گذشته در استان‌های اصفهان و چهارمحال بختیاری اتفاق افتاد و اما نکته شیرین دیگر بعد از وقوع سیل در کشور ایجاد شد وحدت و همدلی بین مردم و مسئولین و جناح‌های مختلف کشور برای کمک رسانی همه جانبه و استفاده از تمام ظرفیت و توان تمامی نهادها و به ویژه نیروهای مسلح اعم از سپاه و بسیج و ارتش و نیروهای انتظامی در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کشور بود و تمرکز این کمک‌ها هم در استان‌هایی چون خوزستان، لرستان و گلستان بود که بیشترین آسیب را از سیل دیده بودند. که جلوه‌های زیبایی از همدلی و همنوایی بین اقشار مختلف در این سیل به نمایش گذاشته شد که در حقیقت تهدید سیل را تبدیل به فرصت کرد.
نکته بعدی که موجب وحدت هر چه بیشتر در بین قوای سه گانه و مسئولین و مردم گردید موضوع قراردادنامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریستی وزارت خارجه آمریکا بود. که با واکنش تند و قاطعانه مردم ومسئولین روبه‌رو شده و همگی بر حمایت کامل از سپاه تأکید کردند. به نوعی نمایندگان مجلس از طیف‌های سیاسی مختلف در جلسه علنی لباس سپاه را بر تن کرده و از این نیروی مردمی پشتیبانی نمودند و یک صدای واحد از کشور برای دشمنان مخابره شد و وحدت و همدلی در کشور را با توجه به تهدیدات موجود افزایش داد و این موضوع نیز فرصت دیگری برای همگرایی در کشور ایجاد کرد.
و سومین موضوع نیز سالگرد خروج آمریکا از برجام و اضافه کردن برخی تحریم‌های جدید به وسیله آمریکا علیه صنایع کشور از جمله صنایع فلز ایران بود و همچنین تلاش برای به صفر رساندن صادرات نفت کشورمان تا مردم عزیزمان را بیشتر از گذشته در فشارهای اقتصادی خود قرار دهد. تا شاید بتواند مسئولین را به میز پای مذاکره کشانده و احیاناً امتیازات دیگری بگیرد. که در این موضوع سوم نیز از مقام معظم رهبری و روسای قوای سه‌گانه گرفته تا مردم و سیاسیون به اتخاذ موضع واحد و همصدایی در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن پرداختند و هر گونه مذاکره در این شرایط را مردود دانسته. زیرا که با توجه به تجربه برجام و بد عهدی آمریکا و خروج کامل این کشور از برجام و سایر معاهده‌های بین‌المللی و از طرفی نیز تعلل اروپایی در یکسال گذشته در عمل به تعهدات برجامی خود مسئولین عالی رتبه نظام و شورای عالی امنیت ملی تصمیم به کاهش تعهدات برجامی کشور گرفته و به اروپا نیز 60 روز مهلت دادند تا به تعهدات خود به طور کامل عمل نماید در غیر این صورت در مرحله بعد ایران تعهدات بیشتری را کاهش داده و حتی ممکن است خروج کامل از برجام را در دستور کار خود قرار دهد.
در این موضوع هم در حال حاضر در کشور یک نوع همگرایی و همصدایی ایجاد شده و وحدت و همبستگی ملی در ایستادگی در مقابل فشار و عدم مذاکره در شرایط نابرابر فعلی بهترین راهکار مقابله با تهدیدات دشمن است. نشانه‌هایی از این وحدت و همراهی را در در ضیافت افطاری رئیس جمهور مشاهده کردیم که سیاسیون از طیف‌های مختلف سیاسی حتی منتقدین حضور یافته و به ارائه نظرات خود برای برون رفت از این مشکلات و مقابله با دشمن را ارائه نمودند.
امام راحل عظیم‌الشأن فرمود: «حفظ نظام از اوجب واجبات است» و امروز حفظ و حراست از نظام و دستاوردهای آن در سایه اطاعت کامل از رهبر معظم انقلاب و وحدت و همدلی بین مسئولین با هم و پشتیبانی مردم از تصمیمات مسئولین است. و هرگونه صدای تفرقه افکن که به این وحدت آسیب برساند صدای دشمن بوده و بازی در زمین دشمن خواهد بود که مردم و مسئولین باید با آن برخورد کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com