پیرترین زندانی همدانی در انتظار کمک همدان پیام
 
 
سه شنبه - 6 آبان 1399 - شماره 3884
 
امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

Today : Wed, October 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112399 تاریخ انتشار:  1399-07-16 - 10:19 تعداد بازدید:  206
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پیرترین زندانی همدانی در انتظار کمک

حوادث

 زمستان سال 89 بود، از زمستان‌های سرد و سوزناک همدان که پیرمرد پس از سال‌ها کار و تلاش در سنی که چروک‌های صورتش قصه زندگی او را لا‌به‌لای تمام تاروپود فرش‌های شهر جا گذاشته بود در یک بد بیاری سخت، راهی زندان شد.
او حالا ده سال از عمرش را در گوشه‌گوشه زندان سر می‌کند و در دهه هشتم زندگی خود چشم‌انتظار به نور امیدی است که با کمک خیرین به زندگی‌اش تابیده شود.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان درباره آخرین وضعیت این پیرمرد گفت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته برای آزادی پیرترین زندانی جرایم غیرعمد این استان نیازمند کمک و حمایت خیران نیک‌اندیش هستیم.
یدا... روحانی‌منش در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: اواسط زمستان سال ۸۹ یعنی حدود ده سال پیش، مردی ۷۰ ساله به‌دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی راهی زندان شد و هم‌اینک این زندانی هشتادمین سال زندگی خود را در زندان به سر می‌برد.
وی افزود: این مرد مُسن پیش از ورود به زندان دارای یک باب مغازه فرش‌فروشی در بازار همدان بود اما فروش نسیه فرش او را دچار بدهی کرد و او برای جبران بدهی، دوباره به خرید فرش جدید به‌صورت نسیه روی آورد.
مدیرعامل ستاد دیه همدان ادامه داد: این زندانی ۸۰ ساله این‌بار فرش‌ها را با قیمت کمتر از بازار به فروش رساند اما با این شیوه نه‌تنها نتوانست پاسخگوی بدهی‌هایش باشد بلکه به میزان بدهی‌ او نیز افزوده شد.
روحانی‌منش بیان کرد: این مددجو ملک و اموال خود را برای جبران بدهی به فروش گذاشت اما آنها کفاف بدهی‌ها را نداده و با شکایت 8 تن، این فرد زندانی شد.
وی اظهار کرد: خانواده این زندانی در طول ده سال بخشی از بدهی را پرداخت کرده‌اند و درحال‌حاضر ۹۰ میلیون تومان از مجموع بدهی این فرد باقی مانده است که ستاد دیه بخشی از آن را تأمین می‌کند.
مدیرعامل ستاد دیه همدان افزود: با وجود کمک ستاد دیه، برای آزادی این زندانی همچنان نیازمند کمک و مساعدت خیران نیک‌اندیش بوده تا بتوان زمینه آزادی و بازگشت به آغوش خانواده را برای این پیرمرد مهیا کرد.
روحانی‌منش ادامه داد: هم اینک ۳۰۷ تن به‌دلیل جرایم غیرعمد و ناتوانی در پرداخت بدهی در زندان‌های همدان به سر می‌برند که 8 تن از زندانیان زن هستند.
وی گفت: ۲۵۰ تن از زندانیان به‌دلیل بدهی‌های مالی، ۵۴ تن ناتوانی در پرداخت مهریه، ۲ تن به‌دلیل ناتوانی در پرداخت نفقه و یک نفر نیز به‌دلیل دیه ناشی از سوانح کار در زندان محبوس هستند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com