1399-10-171399-10-27bool(false) نمایش توان مدیریتی استان با موزه میدان همدان پیام
 
 
شنبه - 27 دي 1399 - شماره 3952
 
امروز : شنبه ، 27 دي 1399

Today : Sat, January 16, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110695 تاریخ انتشار:  1399-05-11 - 08:42 تعداد بازدید:  74
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نمایش توان مدیریتی استان با موزه میدان

یادداشت


 1- انسان‌ها علاقه دارند که در اجتماع به‌گونه‌ای نقش‌آفرینی کنند که از آنها در آینده به نیکی یاد شود.
این علاقه در مسئولان و مدیران با نگاهی که به قضاوت تاریخ درباره عملکرد خود دارند، بیشتر است.
مدیران معمولا تلاش دارند کارهایی انجام دهند که یاد مردم با نام آنها عجین شود و مردم وقتی به آن طرح‌ها و کارها رسیدند، یاد دوران مدیریتی آنها افتاده و بر توان مدیریتی و درستی کار آنها شهادت دهند.

2- بیشتر  مدیران با این نگاه، معمولا تلاش می‌کنند، کارنامه عمرانی درخشانی از خود برجای بگذارند زیرا آنچه به چشم می‌آید و قضاوت را عینی می‌کند، پروژه‌های عمرانی است.
بر این اساس معمولا چند پروژه مهم در حوزه کاری تعریف و پیگیری آنها با اطلاع‌رسانی دنبال می‌شود تا به‌عنوان یادگاری از دورانی مدیریتی باقی بماند.

3- در تعریف پروژه‌های یادگاری البته برنامه‌های بزرگ فرهنگی، ورزشی و اقتصادی نیز مورد نظر مدیران بوده است.
به‌طوری‌که اکنون در استان، تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه، برگزاری جشنواره فیلم کودک و انتقال پاس به‌عنوان یادگاری‌های خوب یا منفی از دوران مدیریتی گوناگون مطرح است.

4- در دوره اخیر در استان تصمیم به تدوین سند توسعه استان گرفته شده و میزان سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی این سند، اطلاع‌رسانی تبلیغی می‌شود.
تدوین سند توسعه اگرچه اقدامی برای احصای اقداماتی است که هر دستگاه در راستای توسعه مکلف به انجام آن است اما خود مانعی برای تلاش بیشتر مدیران برای توسعه، فراتر از سند توسعه استان شده است و کمتر اقدامی خارج از این سند توسط مدیران پیگیری می‌شود.

5- هر روزه مدیران، اطلاع‌رسانی زیادی از اقدامات انجام شده و نتایج مدیریت خود در استان ارائه می‌دهند و از تأثیر خود بر تسریع در توسعه استان و تلاش برای حل مشکلات مردم سخن می‌گویند.
البته شیوه نادرست اطلاع‌رسانی مدیران در کنار احساس نشدن آمارهای اعلامی در جامعه به‌لحاظ تولید ثروت و گردش مالی و همچنین اشتغالزایی عادلانه، دلیلی شده تا مردم کمتر درگیر اطلاع‌رسانی مدیران و باور حرف‌های آنها شوند.

6- در بسیاری از مواقع مردم برای قضاوت درباره عملکرد مدیران منظر شاهکار یا انجام کاری فوق‌العاده و یادگاری قابل‌تأمل نمی‌مانند و توجه آنها به کارهایی کوچک است که در عین کوچکی به چالشی بزرگ برای تیم مدیریتی استان تبدیل شده است.
این نوع کارها، مبنایی برای قضاوت مردم درباره مدیران است و انجام ندادن و طولانی شدن آن دلیلی می‌شود تا کارهای احتمالی بزرگ و شاهکار مدیران هم دیده نشود و همه زیر سایه انجام نشدن کارهای کوچک بماند و مدیران هر چقدر هم برای توانمند و خدمتگزار نشان دادن خود تلاش کنند، در افکار عمومی با این صفات شناخته نشوند.

7- ساخت موزه میدان امام خمینی(ره) در مرکز شهر همدان به‌عنوان پروژه‌ای که چندین دستگاه از قبیل استانداری، شورا و شهرداری، راه و شهرسازی و میراث فرهنگی درگیر آن هستند، اکنون همان کار کوچکی است که تبدیل به شاخص قضاوت مردم درباره توان تیم مدیریتی استان شده و نشان می‌دهد که این تیم توانایی پایان دادن به کاری کوچک و ساخت موزه‌ای کوچک را هم ندارند و تنها هر مدیری از دیگری می‌خواهد که تکلیف را تعیین و کار تمام شود، غافل از آنکه اگر قرار بود با دستور کار تمام شود، تاکنون تمام شده بود.
واقعیت مدیریت در استان نیز با این موزه مشخص است، مدیریت جزیره‌ای، ناهماهنگی، بن‌بست‌های مدیرساز، ریسک‌ناپذیری، نبود شجاعت و بی‌اقتداری در اجرای مصوبات از جمله مواردی است که این محل، پیش از موزه میراث فرهنگی شدن، به‌عنوان موزه مدیریتی استان آن را نمایان کرده و به نمایش گذاشته است. تیم مدیرتی استان، می‌توانند به این نمایش و تغییر کاربری موزه از موزه نمایش توان مدیریتی استان به موزه میراث فرهنگی و تغییر قضاوت افکار عمومی پایان دهند یا این قضاوت را پسندیده و موزه‌ای نیمه‌تمام به‌لحاظ گردشگری و میراث فرهنگی اما کامل به‌لحاظ نمایش توان مدیریتی استان باقی بگذارند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com