1399-10-171399-10-27bool(false) «سوت‌زنی فساد» راه مطمئن مبارزه با فساد همدان پیام
 
 
شنبه - 27 دي 1399 - شماره 3952
 
امروز : شنبه ، 27 دي 1399

Today : Sat, January 16, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110638 تاریخ انتشار:  1399-05-08 - 09:05 تعداد بازدید:  108
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بهارستان؛
«سوت‌زنی فساد» راه مطمئن مبارزه با فساد

داخلی


 «سوت‌زنی فساد» راهی مطمئن برای مبارزه با آن است، با فساد در هر سطحی باید برخورد شود.
نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی روز گذشته با اشاره به راه‌اندازی سامانه سوت‌زنی فساد، اظهار کرد: با این طرح و گزارش فساد از سوی مردم می‌توان به نتایج امیدوارکننده‌ای در مبارزه با فساد دست یافت.
هادی بیگی‌نژاد افزود: به‌تازگی در مجلس طرحی را با عنوان «سوت‌زنی فساد» امضا کردیم و به هیأت رئیسه پیشنهاد شد تا اگر کسی فساد مالی را گزارش کند مبلغ قابل توجهی به‌عنوان پاداش دریافت کند.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی در مجلس افزود: این موضوع درحال‌حاضر در کشورهای دیگر درحال اجرا بوده و پرسش این است که ما چرا این‌قدر دیر به فکر این کار افتادیم؟
وی با بیان اینکه با فساد هر کجا باشد باید برخورد شود، به‌ویژه با فساد مسئولان که لازم است برخورد شدید باشد، تصریح کرد: بسیاری از مواقع فردی در یک مجموعه‌ای که فساد در آن رخ می‌دهد، کار می‌کند اما برای حفظ شغل خود در مقابل تخلف سکوت می‌کند که اجرای طرح «سوت‌زنی» می‌تواند تقویت‌کننده انگیزه برای گزارش تخلف‌ها باشد.
به گزارش فارس نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حاکمیت به‌دنبال مبارزه با فساد است اما برخی بخش‌ها همکاری لازم را بنا به دلایل مختلف در این حوزه ندارند، بیان کرد: با این طرح تمام ارکان حاکمیت با جدیت بیشتری تخلف‌ها را بررسی خواهند کرد؛ چون اگر این برخورد صورت نگیرد باید هزینه بیشتری را تقبل کند.
بیگی نژاد ابراز امیدواری کرد: با در دستور کار قرارگرفتن این طرح در مجلس و کاهش فساد شاهد افزایش رضایت مردم باشیم.


طرحی جدید برای بهبود پرداخت یارانه‌های نقدی
 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از طرح جدید نمایندگان برای بهبود پرداخت یارانه‌های نقدی خبر داد.
کیومرث سرمدی با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی مدونی در جهت بهبود سطح معیشتی و رفاهی مردم در سطوح مختلف صورت گیرد، گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، رسیدگی به این موضوعات باید در اولویت قرار گیرد.
نماینده اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست‌های دولت در سال‌های اخیر در جهت بهبود وضع معیشتی و رفاهی مردم، به‌ویژه اقشار ضعیف و کم‌درآمد نبوده است، اظهار کرد: افزایش افسارگسیخته نرخ تورم نیز بر مشکلات افزوده که باید برنامه‌‌ریزی مدونی برای آن صورت گیرد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: متأسفانه بخشی از این مشکلات ناشی از بی‌برنامگی دولت است، زیرا دولت اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی از درآمدهای نفتی را دنبال نکرده؛ بنابراین مجلس یازدهم به‌طور ویژه به مباحث اقتصادی می‌پردازد.
به گزارش تسنیم، سرمدی همچنین از تدوین طرحی از سوی جمعی از نمایندگان مجلس برای بهبود وضع معیشتی و اقتصادی مردم خبر داد و افزود: شرایط اقتصادی و معیشتی فعلی کشور برای بسیاری از دهک‌های جامعه مساعد نیست که باید راهکارهایی برای بهبود سطح درآمدهای این دهک‌ها اندیشیده شود.
این نماینده استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: براساس این طرح وظایف و تکالیفی به سازمان برنامه و بودجه و نیز سازمان هدفمندی یارانه‌‌ها برای بهبود روند پرداخت یارانه‌های نقدی اندیشیده شده است.

 

نظام حکمرانی کشور دچار فقر نظری جدی است
 برخی برنامه‌هایی که به اندیشکده‌ها سپرده می‌شود دچار نقصان است، مسئولیتی که به اندیشکده‌ها سپرده می‌شود باید متناسب با نیازهای روز باشد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه امروز کشور بیش از هر زمان دیگر نیازمند حضور نخبگان و اندیشمندان در عرصه‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است، اظهار کرد: نظام حکمرانی کشور دارای فقر نظری بسیار جدی است و پایه‌های نظام‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... مبهم و دارای اشکال است. امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی در ادامه افزود: اتاق‌های فکر و اندیشکده‌ها باید برای ایجاد تحول و تعمق بخشی در مبانی نظام حکمرانی وارد عرصه شوند.
وی با تأکید بر اینکه راهکار برون‌رفت از مشکلات، بازخوانی مبانی، مدل‌ها، برنامه‌‌ها، قوانین و نحوه اجرای صحیح آنهاست، تصریح کرد: اگر پایه‌های فکری حکمرانی امروز دارای تزلزل باشد، کشور در آینده با مسائل گوناگون دست به گریبان خواهد بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com