1398-01-261398-02-05bool(false) شنا کردن در سد های همدان ممنوع است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 5 ارديبهشت 1398 - شماره 3456
 
امروز : پنجشنبه ، 5 ارديبهشت 1398

Today : Thu, April 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84457 تاریخ انتشار:  1397-03-27 - 05:45 تعداد بازدید:  269
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شنا کردن در سد های همدان ممنوع است

حوادث

 رئیس هیات نجات غریق و غواصی همدان با بیان اینکه شنا کردن در تمامی سدها و آبگیرهای این استان ممنوع است نسبت به شناکردن در آب های آزاد این استان هشدار داد.
سیروس سوریان در گفت و گو با ایرنا از خانواده ها خواست اجازه شنا کردن به فرزندان خود در این مناطق را ندهند چراکه با توجه به افزایش دمای هوا جوانان مشتاق به شناکردن در سدها و آب بندها هستند و تجربه نداشتن کافی و نیز آگاه نبودن نسبت به خطرات احتمالی جان آنها را تهدید می کند.
وی بیان کرد: انتظار داریم شناگران به جای استفاده از این فضای خطرناک، در استخرهای شنا حضور یابند.
سوریان تاکید کرد: باید بپذیریم که سدها و آب های آزاد استانداردهای لازم را برای شناکردن ندارند و بسیاری از افرادی که در این مناطق دچار غرق زدگی می شوند، اصول و فنون شنا را نمی دانند.
رئیس هیات نجات غریق و غواصی همدان افزود: 27 استخر در سطح استان فعال و آماده خدمات دهی به علاقه مندان به شنا با حداقل هزینه هستند.
وی افزود: همچنین با توجه به وضعیت و ناهمواری های بستر مخازن سدها و همچنین ویژگی های خاص تاسیسات آبی مانند کانال های آبیاری و زهکشی و حوضچه های تغذیه مصنوعی و استخرهای ذخیره آب، شنا کردن در این تاسیسات بسیار خطرناک است و احتمال غرق شدگی و پیامدهای همچون مرگ را به دنبال دارد. سوریان یادآور شد: هرگونه نظارت و کنترل و ایجاد امنیت در اماکن آبی و استخرهای موجود در محدوده شهر و شهرک ها بر عهده هیات ورزشی نجات غریق و غواصی است که در طول سال های گذشته در اجرای این مهم و ایجاد امنیت کامل استفاده کنندگان مکان های آبی ورزشی تلاش لازم صورت گرفته است.
وی ادامه داد: البته سایر دستگاه های مسئول در نظارت دقیق بر سدها و آبگیرها اقدام کنند چرا که سرکشی از مناطق آب های آزاد به ویژه سدها ضروری است و انتظار داریم امسال از سوی دستگاه های مسئول نظارت دقیق و مداوم صورت گیرد. هر سال با شروع فصل گرما شهروندان برای شنا به سدها و تاسیسات آبی استان می روند که در برخی موارد با حوادث ناگواری از جمله غرق شدن همراه است. به گفته مدیرکل پزشکی قانونی همدان 15 نفر سال 96 بر اثر غرق شدگی در استان جان خود را از دست دادند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com