رضايت استاندار و وزیر از مديرکل کار همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

Today : Sat, May 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  91384 تاریخ انتشار:  1397-12-23 - 09:42 تعداد بازدید:  91
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شاهرخي از عملکرد توصيفيان در کارگروه اشتغال تقدیر کرد
رضايت استاندار و وزیر از مديرکل کار

اقتصادی
پس از اينکه مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي در آخرين شوراي اشتغال سال 97  گزارش عملکرد يک‌ساله تسهيلات اشتغالزا و برنامه سال آينده در استان همدان را ارايه کرد، استاندار بر ماندن او در سمت فعلي خود تأکيد کرد و خطاب به مديران حاضر در جلسه گفت که عملکرد آقاي توصيفيان در اين کارگروه قابل دفاع است و بايد با قدرت به کار خود ادامه بدهد، ما با ايشان کار زيادي براي سال آينده داريم. 
سيد سعيد شاهرخي در ادامه سخنانش اعلام کرد که چند روز پيش به ديدار وزير رفته و از عملکرد توصيفيان تعريف و دفاع کرده است.
استاندار سپس با اشاره به سند توسعه اشتغال استان همدان که توسط اداره کار با همکاري سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان و ساير دستگاه‌ها تدوين مي‌شود، گفت: اين سند راهبردي و عملياتي است و برنامه 3 سال باقيمانده از برنامه ششم توسعه در آن گنجانده شده است که در 15 فروردين به همه دستگاه‌ها ابلاغ مي‌شود.
وي ادامه داد: در اين مدت همه مديران و فرمانداران بايد آن را مطالعه کنند و اگر آن را قبول دارند امضا کنند و در صورت امضا بايد آن را عملياتي کنند، بنابراين ملاک  ارزيابي مديران و ادامه همکاري آنها با استان سندي است که زير آن را امضا مي‌کنند.
شاهرخي توضيح داد: تمام ظرفيت‌هاي استان شناسايي شده و به تفکيک بخشي و شهرستاني در آن گنجانده شده است که مديران را بر همان اساس مي‌سنجيم و اگر مديري نمي‌تواند کار کند بگويد چون وقتي تمام مديران و نمايندگان به جمع‌بندي برسند و سند تدوين شود بايد کارمان را بر همام اساس و هدفمند آغاز کنيم.
وي ادامه داد: سيستم من در تصميم‌گيري ديکتاتوري نيست بلکه مشارکتي است و حرف حساب را مي‌پذيرم.
وي با اشاره به گزارش عملکرد مدير کل کار درباره مقدار تسهيلات مصوب شده براي سال 98 گفت: 2 هزار و 371 ميليارد تومان رقم خوبي براي توسعه و ايجاد اشتغال در استان است اما اگر مي‌خواهيم تحولي در استان ايجاد کنيم بايد تلاش‌مان براي جذب منابع بخش خصوصي بيشتر شود و حداقل به همين ميزان نيز از اين طريق جذب کنيم.
شاهرخي تأکيد کرد که مبلغ مصوب تسهيلات اشتغالزايي سال آينده حتماً‌ بايد به‌طور کامل جذب استان شود.
استاندار همانطور که در جلسات پيش تأکيدش بر ارايه آمارهاي واقعي بود، اين بار هم تأکيد کرد که اولويت استان توجه به معيشت و اشتغال مردم است و بايد همه مسئولان عزم جدي و قوي براي کار کردن داشته باشند و طوري توسعه به‌وجود بياورند که مردم آن را احساس کنند؛ عملکرد ها بايد فراتر از آمار جلسات باشد.
  نرخ بيکاري تا 7 درصد کاهش مي‌يابد
مدير كل تعاون، كارورفاه اجتماعي استان همدان در يازدهمين جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري استان در سال‌جاري گزارشي از آخرين وضعيت تسهيلات اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري ارايه کرد و اعلام کرد كه پيش از اين در دو مرحله هزار و 680 ميليارد ريال اعتبار روستايي به بانك‌هاي استان ابلاغ شده بود كه 2 هزار و 60 ميليارد ريال معادل 122 درصد سهميه عقد قرارداد شده است.
سيد احمد توصيفيان ادامه داد: با توجه به ابلاغ مرحله سوم به بانك‌هاي عامل، سهم استان به 2 هزارو 620 ميليارد ريال افزايش يافته است كه 530 ميليارد ريال آن به طرح‌هاي اشتغالزاي دستگاه‌هاي حمايتي (كميته امداد امام خميني (ره)، بهزيستي و بنياد شهيد) اختصاص پيدا کرده و تاكنون مبلغ 2 هزارو 170 ميليارد ريال با احتساب طرح‌هاي حمايتي به مرحله عقد قرارداد رسيده است.
توصیفیان ضمن ارايه گزارش عملکرد تسهیلات روستایی به تفكيك دستگاهي و شهرستاني، افزود: استان همدان علاوه بر کمیت اجرا از نظر كيفيت چگونگی عملکرد در زمینه تسهیلات روستایی از استان‌هاي پيشرو است.
وي بيان کرد: با توجه به برگزاري هفتگي جلسات كميته فني استاني و شهرستاني و جلسات نظارت تمامی طرح‌هايی که توسط کمیته فنی مورد تأیید قرار گرفته است کاملاً مطابق با مفاد آیین‌نامه و بخشنامه‌هاي مربوطه بوده به‌طوريكه بيشترين طرح‌ها به ترتيب به رسته‌هاي مبل و منبت‌، صنايع دستي‌، پوشاك و دام اختصاص یافته است.
 مدير كل تعاون، كارورفاه اجتماعي استان همدان در ادامه توضيح داد: 96 درصد طرح‌هاي عقد قرارداد طرح‌هاي ايجادي و توسعه‌اي و تنها 4 درصد در قالب سرمايه در گردش مي‌باشد و تعداد 15 طرح متوسط بزرگ جمعاً به مبلغ هزارو 647 ميليارد ريال در كميته استاني و كميته ملی مصوب و در بانك‌هاي عامل در حال بررسي مي‌باشد. که از جمله آنها مي‌توان به 3 طرح پوشاك صنعتي، طرح گلخانه‌اي، صنايع تبديلي و كشتارگاه صنعتي كه با پرداخت تسهيلات به اين طرح‌ها شاهد توسعه روستايي و ارزش افزوده بالاي محصولات خواهيم بود‌، اشاره کرد.  
توصيفيان گفت: همواره پايش طرح‌ها در دستور كار نشست تخصصي مديران و كميته‌هاي فني بوده است و در دو ماه گذشته تعداد 208 طرح به مبلغ 973 ميليارد ريال از طرح‌هاي معرفي شده به بانك‌هاي عامل كه به دلايلي از جمله پيگيري نکردن از سوي متقاضيان‌، نداشتن سهم آورده و تضمين‌هاي لازم موفق به اخذ تسهيلات نشده‌اند‌، عودت شده‌ است‌. 
وي افزود: با توجه به اينكه بخش عمده‌اي از منابع مرحله سوم به طرح‌هاي دستگاه‌هاي حمايتي اختصاص یافته است و دستگاه‌هاي حمايتي تا سقف 500 ميليون ريال مجاز به معرفي طرح به سيستم بانكي از طريق سامانه كارا هستند، تاكنون 2219 طرح به مبلغ 892 ميليارد ريال ثبت‌نام كه از اين طرح‌ها‌، تعداد 770 طرح به مبلغ‌ 878 ميليارد ريال مصوب كارگروه ملي و 259 طرح به مبلغ 111 ميليارد ريال پرداخت شده است .
 توصيفيان با تاكيد بر اهميت نظارت و پرداخت تسهيلات به طرح‌هاي كه باعث توسعه روستاها و ايجاد اشتغال در روستاها می‌شوند، افزود: علاوه بر نظارت اوليه توسط دستگاه‌هاي اجرايي و دقت كميته‌هاي فني و بانك‌هاي عامل در تصویب و پرداخت تسهيلات، كميته‌هاي نظارت استاني و شهرستاني در حال تمام شماري طرح‌هاي عقد قرارداد مي‌باشند و تاكنون هزارو 46 طرح از هزارو 320 طرح عقد قرارداد شده مورد بازديد قرار گرفته است و با چند طرحی كه به تعهدات خود عمل نكرده‌اند  برخورد شده که در جلسات نظارت مصوب شده تسهيلات پرداختي با نرخ 18درصد دين به حال گردند.
مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به تدوین سند توسعه اشتغال استان گفت: این سند در دوره برنامه ششم (سه سال باقی مانده 1400-1398) طی جلسات متعدد کارشناسی تهیه و تدوین شده است و این سند در شش فصل با عناوین جمعیت، نیروی انسانی، شاخص‌های کلان اقتصادی، برنامه‌های عملیاتی دستگاه‌های اجرایی و طرح‌های در حال ساخت و ساز، بهبود فضای کسب و کار و فصل نتیجه‌گیری تهیه شده است. 
وي افزود: در این سند نرخ بیکاری استان در ابتدای برنامه (سال 1396) 4/10 درصد است که در پایان برنامه (سال 1400) به 7 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.
توصیفیان افزود: طبق سند توسعه اشتغال استان کاهش تعداد بیکاران در طی سه سال پایانی برنامه 17 هزارو 997 نفر خواهد شد، تعداد اشتغال ایجاد شده در هر سال 19 هزارو 450 نفر و طی سه سال مجموعاً 58 هزارو 350 می‌باشد. 
وي گفت: در این سند توزیع تعهد ایجاد اشتغال شهرستانی و دستگاهی بر اساس شاخص‌های مطالعه شده و برآورد و منابع مالی مورد نیاز هم به تفکیک تسهیلات بانکی، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تهیه شده است.
توصيفيان در پايان سخنانش گفت: امید است با همکاری و تلاش مضاعف دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، فرمانداری‌ها و همه مسئولان خدوم به هدف‌گذاری‌های انجام شده طی 3 سال باقی مانده از برنامه ششم توسعه اقتصادی دست بیابیم.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com