1397-02-231397-03-02bool(false) انتقاد فرماندار نهاوند از غیبت بانک‌ها در کارگروه اشتغال همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 2 خرداد 1397 - شماره 3200
 
امروز : چهارشنبه ، 2 خرداد 1397

Today : Wed, May 23, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83264 تاریخ انتشار:  1396-09-08 - 05:45 تعداد بازدید:  114
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتقاد فرماندار نهاوند از غیبت بانک‌ها در کارگروه اشتغال

مادستان
 نهاوند- معصومه کمالوند-خبرنگار همدان پیام: کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری نهاوند روز گذشته با هدف تشریح جزئیات تسهیلات اشتغال زای روستایی با حضور سرپرست امور روستایی و عشایری استانداری همدان و دهیاران و مسئولین و رابطین ارائه این نوع وام در فرمانداری شهرستان تشکیل جلسه داد. 
در شرایط فعلی که اشتغال به مهمترین دغدغه مسئولان و نیاز برای افراد تحصیل کرده تبدیل شده است، گاهی دیده می شود برای یک آزمون استخدام حداکثر 10نفر، بیش از 100متقاضی نام نویسی می‌کنند، از طرفی هم همه کارجویان نمی توانند از اشتغال دولتی بهره مند شوند، بر همین اساس هم دولت تسهیلاتی را برای اشتغال زایی با شرایط خوبی در اختیار کارجویان قرار داده که هرکدام می توانند با هدف ایجاد اشتغال و به کارگیری تعدادی از این شرایط استفاده کنند. 
نشست روز گذشته بیشتر یک کارگاه آموزشی بود تا رابطین ارائه این وام ها وکارافرین و فعال شهرستان بتوانند متقاضیان را در دریافت این تسهیلات راهنمایی کنند. 
شرایطی که به تبلیغات و اطلاع رسانی گسترده تری نیاز دارد.
 بانک های غایب به بازرسی می روند
در کنار اینکه قرار نیست این تسهیلات در بازگشت به بانک ها به وام های معوق تبدیل شوند اما نهایت همکاری بانک ها برای گرفتن این تسهیلات توسط متقاضیان و افراد جویای کار ضرورت دارد، که در این کارگروه بسیاری از بانک ها غیبت داشتند و مورد واکنش و انتقاد فرماندار هم قرار گرفت. 
کریم حمیدوند ضمن اینکه خواستار اعلام این موضوع به همراه لیست بانک های غائب به بازرسی استانداری شد، این وضعیت را نشانه بی مسئولیتی و قانون گریزی بانک ها دانست که موانع بسیاری را بر راه اشتغال استان ایجاد کرده اند.
 بانک ها ریسک پذیری را بالا ببرند
سرپرست امور روستایی و عشایری استانداری هم با تاکید بر اینکه هر مسئولی در هر جایگاهی موظف به رفع دغدغه افراد جویای کار است و به هر نحو که می تواند عامل این برکت به سفره های مردم باشد، از بانک ها هم خواست تا ریسک پذیری خود را افزایش دهند. 
 سهم 40میلیاردی نهاوند برای اشتغال
ظاهر پورمجاهد سهم نهاوند از تسهیلات 150میلیاردی استان را40میلیارد اعلام کرد و تاکید را برای طرح های نوین و دانش بنیان و زودبازده اعلام کرد.
 طرح های نوین بازدهی بیشتری دارند
وی گفت: متقاضیان در نظر داشته باشند که طرح های ریز مثل فرش اشباع شده است مگر اینکه نوآوری در آن مدنظر باشد تا بتوانند سهم خوبی از این تسهیلات بدست آورند. 
پورمجاهد بر همین اساس از مردم خواست تا طرح های جامع شهری را مطالعه کنند و دستگاهها هم همکاری لازم را داشته باشند و یا اینکه طرح های اشتغالزای استان های دیگر را هم ببینند تا خروجی خوبی داشته باشد.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com