1400-03-231400-04-02bool(false) رژیم و سازمان‌های تروریستی هیچگاه در مسیر انتخاب نیستند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 2 تير 1400 - شماره 4067
 
امروز : چهارشنبه ، 2 تير 1400

Today : Wed, June 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  62525 تاریخ انتشار:  1394-06-10 - 05:45 تعداد بازدید:  3009
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس‌جمهور:
رژیم و سازمان‌های تروریستی هیچگاه در مسیر انتخاب نیستند

داخلی

 رئیس‌جمهور با بیان اینکه رژیم و سازمان‌های تروریستی هیچگاه در مسیر انتخاب نیستند، گفت: رژیم‌های تروریستی به جای اینکه به سمت صندوق آرا و انتخاب حرکت کنند به دنبال ارعاب هستند.
به گزارش ایسنا، حجت‌‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دومین کنگره بین‌المللی 17 هزار شهید ترور با بیان اینکه همه تروریست‌ها از استقبال و یا خواست مردم محروم هستند، اظهار کرد: در میان ملت‌ها، جوامع و آرای عمومی مردم با تروریست‌ها نیست و حتی شاهدیم که رژیم صهیونیستی از آرای مردم و صندوق رأی می‌ترسد. یعنی مرگ خود را در کنار صندوق رأی می‌بیند.
رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه همه کسانی که مسیر ترور را انتخاب کردند،‌ صلح و مفاهمه و مذاکره را خیانت می‌دانند، خاطرنشان کرد: مسیر تروریست‌ها مسیر خشونت و افراط است، در حالی که در مذاکره دوطرف باید به حد میانه برسند اما رژیم‌های تروریستی راه میانه را قبول ندارند و رنگی جز سیاه و سفید را نمی‌شناسند.
روحانی با تأکید بر اینکه تروریسم از صلح و تفاهم و مذاکره‌گریزان است، افزود: تروریست‌ها خود را میزان و مرکز عالم می‌دانند و معمولاً حالت پیشوا پرستی دارند و فردی که رئیس سازمان تروریستی‌شان است را حتی گاهی برترین مقام روی زمین می‌بینند.
روحانی تأکید کرد: برای فاصله گرفتن از تروریست‌ها در دنیا باید در منطقه و جهان اقدامات متحد با برنامه‌ریزی جدی شکل گیرد.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از گذشته و در رژیم سابق قربانی مداخلات نابه‌جای قدرت‌های بزرگ به‌ویژه غرب و آمریکا بوده است، گفت: ایران پس از انقلاب نیز قربانی تروریسم و در جنگ تحمیلی و قربانی سلاح‌های کشتار جمعی بود. در حالی که ایران بعد از انقلاب بلافاصله مردم را به پای صندوق رأی هدایت کرد و با رأی مردم نوع نظام انتخاب شد و در شرایطی که نظام حاکم به دنبال خواست مردم بود گروهک‌هایی در ایران که مورد حمایت قدرت‌های خارجی بودند اقدام به خشونت کرده و به هیچکسی رحم نکردند.
روحانی در ادامه به بیان خاطراتی از اقدامات خشونت‌آمیز گروهک منافقین در اوایل انقلاب ایران اشاره کرد و گفت: امروز خشونت‌هایی که توسط داعش در منطقه مشاهده می‌کنیم در گذشته توسط منافقین اتفاق افتاده بود. یعنی کارهایی که امروز داعش می‌کند قبلاً در ایران انجام شده است.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: کجای دنیا سابقه دارد که رئیس قوه قضايیه یک کشور، وزرا و نمایندگان مجلس در تروری وحشیانه شهید شوند و پس از مدت کوتاهی نخست وزیر و رئیس‌جمهور آن کشور به شهادت برسند. و جزو نخستین ترورها در ایران ترور عالم، اندیشمند و محقق علامه شهید مطهری به جرم علم و تحقیق و گفتن سخن حق بوده است.
روحانی با بیان اینکه تا زمانی که ترور ابزاری برای قدرت‌ها باشد از بین نخواهد رفت، اظهار کرد: تا زمانی که اراده قوی و دسته جمعی برای از بین بردن تروریسم در جهان ایجاد نشود و تروریست‌ خوب و بد را قبول داشته باشیم، به نتیجه نخواهیم رسید.
رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه امروز قدرت‌هایی در اروپا و آمریکا در برابر یک گروه تروریستی سکوت می‌کنند و از یک رژیم تروریستی حمایت می‌کنند، اما با گروه تروریستی دیگری بد هستند، گفت: باید با استاندارد واحد در برابر همه گروه‌های تروریستی بایستیم.
روحانی تصریح کرد: برخی کشورها در ظاهر ائتلاف ضدتروریسم تشکیل می‌دهند در حالی که شاهدیم از سال 2003 تعداد کشته‌های تروریست‌ها چند برابر شده‌اند و بعد از اشغال عراق تروریسم در منطقه پیشرفت یافته است و امروز بیشترین کشته‌ها از اقدامات خشونت‌آمیز گروهک‌های تروریستی در عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان و نیجریه اتفاق می‌افتد که عمده این کشتارها توسط گروهک‌های ترویستی چون القاعده، طالبان، داعش و... اتفاق می‌افتد. رئیس دولت یازدهم گفت: امروز در غرب و شرق کشورمان گروه‌هایی به ظاهر با تعصبات قومی و نژادی با مردم و نیروهای نظامی حافظ مرزها می‌جنگند و کشتار به راه می‌اندازند و چطور می‌توانیم قبول کنیم کشورهایی مثل آمریکا مدعی مبارزه با تروریسم باشند اما تروریست‌های معروفی که هزاران بیگناه را در ایران به شهادت رسانده‌اند امروز آزادانه در کشورهای آنها فعالیت‌های سیاسی و حتی تروریستی انجام دهند، این کشورها حتی نسبت به مطالبات حقوقی جمهوری اسلامی ایران نسبت به آنها بی‌اعتنا هستند. روحانی با تأکید بر اینکه تروریسم زمانی از بین می‌رود که همه در صف مقابل آن قرار بگیرند، گفت: باید اراده قاطع برای نابودی تروریسم شکل بگیرد و اگر کشوری یک گروه تروریستی را در مقطعی ابزار کار خود بداند باید متوجه باشد که آتش افروزان به این آتش، دیر یا زود خودشان گرفتار آن خواهند شد و این‌طور نیست که کشوری در دوره‌ای از یک گروه تروریستی دفاع کند و تا پایان از آن گروه منتفع باشد. رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز در برابر رژیم تروریستی صهیونیستی هیچ اقدام قاطع و جدی از سوی سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی انجام نمی‌شود، افزود: این سؤال مطرح می‌شود که گروهک‌های تروریستی در منطقه چطور تأمین می‌شوند و نفت می‌فروشند در حالی که کشورهای قدرتمند جهان مدعی هستند تا ماهواره‌هایشان پلاک ماشین‌ها را هم شناسایی می‌کند؟ وی افزود: چطور گروه‌های تروریستی در منطقه نفت می‌فروشند و پولشان تأمین می‌شود و آثار باستانی موزه‌ها را در بازارهای جهانی می‌فروشند و آیا این اقدامات برای دنیا و کشورهای مدعی قابل شناسایی نیست؟ رئیس‌جمهور اظهار کرد: شاید کشورهایی که در برابر گروه‌های تروریستی متحد نمی‌شوند و اقدام جدی نمی‌کنند تصورشان این باشد که اختلاف و فشار درمنطقه به نفع آنهاست اما آنها که از کشته شدن بی‌گناهان به فکر منافع منطقه‌ای و بین‌المللی خود هستند چطور می‌توانند مدعی حقوق بشر باشند. روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از آغاز قربانی ترور بوده و در مبارزه با تروریسم مصمم بوده است، خاطرنشان کرد: در داخل کشور و مرزهای شرقی و غربی و کشورهای منطقه و همسایه هر جا ببینید بی‌گناهی مورد جنایت قرار می‌گیرد با همه توان به کمک مظلومان و علیه تروریسم اقدام خواهیم کرد و جای تأسف است که امروز برخی کشورهای مسلمان منطقه به دام کمک و حمایت از تروریست‌ها افتاده‌اند و خود را در این جنایت شریک کرده‌اند در حالی که باید بدانند نوبت آنها هم فرا می‌رسد و هر کشوری امروز در منطقه به تروریسم کمک کند و از آنها در جهت کشتار بی‌گناهان حمایت کند بی‌تردید ترور دامنگیر خودشان نیز خواهد شد. وی با تأکید بر اینکه تروریسم به نفع کسی نیست، گفت: باید ریشه‌های تروریسم را شناسایی کنیم که ریشه‌های تروریسم جهل، تعصب خشک، ‌افراطی‌گری، فقر،توسعه‌نیافتن، استبداد و استعمار است که باید با آنها مبارزه شود و تا وقتی در دنیا گروه‌های تروریستی برای جوانان ناآگاه جامعه جاذبه دارد یعنی به ریشه‌ها نپرداخته‌ایم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com