1397-10-201397-10-30bool(false) 1397-10-201397-10-30bool(false) توانمندی دفاعی ما نیازی به مذاکره ندارد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 30 دي 1397 - شماره 3392
 
امروز : يكشنبه ، 30 دي 1397

Today : Sun, January 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83744 تاریخ انتشار:  1396-11-16 - 05:45 تعداد بازدید:  143
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس جمهوري:
توانمندی دفاعی ما نیازی به مذاکره ندارد

داخلی

 رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مسئولان کشور برای توانمندی دفاعی نیازی به مذاکره و توافق با هیچ قدرتی نخواهند داشت، گفت: اگر مقامی در این زمینه با ما صحبت کند، جواب او را قاطع، محکم و روشن می‌دهیم.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در مراسم افتتاح 10 موزه دفاع مقدس در استان‌های مختلف کشور اظهار کرد: ما هر نوع سلاحی که برای دفاع از کشور نیاز داشته باشیم در چارچوب قوانین و فتاوای رهبر انقلاب تهیه می کنیم اما دنبال سلاح کشتار جمعی نیستیم.
وی همچنین با بیان اینکه ما باید قدرت ملی خود را افزایش دهیم تصریح کرد: قدرت دفاعی جزئی از قدرت ملی است و قدرت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دفاعی در کنار هم قدرت ملی را تشکیل می‌دهد که بدون هیچ کدام از آنها نمی توان کشور را اداره کرد. در زمان  دفاع مقدس اگر  نمی توانستیم میدان جنگ را اداره کرده و مهمات و غذا تهیه کنیم یا اگر نمی توانستیم نفت بفروشیم، نمی توانستیم جنگ را اداره کنیم. دلیل آنکه من در زمان دفاع مقدس مسئول پدافند هوایی شدم این بود که بعد از بمباران خارک، صادرات نفت ما دو هفته تعطیل شد. رهبری آن زمان گفتند من از طرف امام به شما تکلیف می کنم که این مسئولیت را بپذیرید، زیرا من اول این مسئولیت را نمی پذیرفتم اما اگر من نفتکش ها را اسکورت نمی کردیم نمی توانستیم جنگ را اداره کنیم.
روحانی با اشاره به اینکه در زمان انتخابات حضرت امام تاکید داشتند که انتخابات باید همان روز و بدون تاخیر برگزار شود، بیان کرد:در آن زمان قدرت سیاسی ما در کنار قدرت دفاعی و قدرت اقتصادی بود. همچنین اگر قدرت فرهنگی و ایمان و اعتقاد نبود نمی توانستیم به پیروزی برسیم مردم می دانستند آنها مظلوم بوده و جنگ بر آنها تحمیل شده است.
رئیس‌جمهور ادامه داد: نیروهای مسلح باید در کنار دولت، دولت در کنار حوزه علمیه ، حوزه علمیه در کنار مردم و مردم در کنار هم باشند البته به جز قدرت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و دفاعی قدرت سایبری هم یکی دیگر از ارکان قدرت محسوب می شود. علوم پیشرفت و هایتک قدرتهای جدیدی هستند.
وی همچنین با بیان اینکه این روزها در دنیا همه یکدیگر را تهدید کرده و بعید هم هست کسی از این تهدیدها دست بردارد، گفت: آمریکا وقیحانه روسیه را با سلاح اتمی جدید خود تهدید می کند. در این شرایط آیا می‌شود ملتی بگوید که اکنون زمان صلح، برادری و همزیستی است و قدرت دفاعی مثل سابق نمی خواهیم ما همیشه به قدرت دفاعی نیازمندیم و تا زمانی که تهدید علیه ما وجود دارد باید قدرت دفاعی خود را تقویت کنیم و اگر می توانیم خودمان سلاح بسازیم که اکنون اکثر سلاح ها را خودمان می سازیم و اگر لازم است از بقیه سلاح بخریم.
روحانی تاکید کرد: ما باید آنقدر قدرتمند باشیم که دشمن جرات تجاوز نداشته باشد ویا باید دشمن را مایوس کنیم یا به او بفهمانیم که در برابر تجاوز، هزینه بسیار سنگینی می پردازد.
رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: صلح در سایه قدرت ملی ایجاد می شود، قدرت ملی برای بازدارندگی یعنی صلح مقتدرانه است. ما باید آماده باشیم که تهدیدات را دفع کنیم.
رئیس دولت دوازدهم تاکید کرد: قدرت ملی در چارچوب حزب و جناح نمی گنجد و تمام احزاب ذیل این قدرت ملی تعریف می شوند. ارزش های انقلاب و دفاع مقدس زیر خیمه جناح و حزب نرفته و مربوط به کل ملت است. مگر در جنگ از مردم می پرسیدیم چه گرایش حزبی دارند؟ در جنگ همه در کنار هم بودند. امروز هم باید نیروهای مسلح بالای جناح و حزب بایستند. تمام آثار و ارزشهای دفاع مقدس ما باید فوق اهداف و جناح‌ها باشد. در راهیان نور و موزه‌های دفاع مقدس باید هر ایرانی احترام ببیند و نباید اجازه بدهیم رنگ جناح و حزب دفاع مقدس را تحت تاثیر قرار دهد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com