ایجاد قرارگاه رسانه‌ای نیاز همدان است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 30 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138700 تاریخ انتشار:  1403-04-20 - 09:26 تعداد بازدید:  107
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده ولی‌فقیه در جمع اصحاب رسانه استان:
ایجاد قرارگاه رسانه‌ای نیاز همدان است

نویسنده : یاسر زارعی

داخلی


روز گذشته جمعی از فعالان عرصه رسانه در استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان دیدار کردند و تعدادی از شرکت‌کنندگان نیز در ابتدای جلسه به بیان دغدغه‌ها و مشکلات استان پرداختند.

در این گردهمایی که به همت بسیج رسانه استان برگزار شد، خبرنگاران در حضور نماینده ولی‌فقیه که شنونده دیدگاه اهالی رسانی استان بودند به بیان مطالبات صنفی و مشکلات در عرصه خبرنگاری از جمله نبود شفافیت در اظهارت مسئولان، نبود کرسی‌های آزاداندیشی، استفاده نکردن از ظرفیت دانشگاه‌ها، توجه به کودکان و خانواده توجه به بخش خصوصی در مدیریت امور استان پرداختند همچنین در ادامه برخی خبرنگاران نیز با گله‌مندی از وضعیت شغلی خبرنگاران که حداقلی‌ترین نیازهای این حرفه را در برمی‌گیرد مطالبات صنفی خود را عنوان کردند.

امام جمعه همدان نیز پس از شنیدن دیدگاه اصحاب رسانه استان با تأکید بر ایجاد وحدت و انسجام در رسانه‌های استان ایجاد قرارگاه رسانه در همدان را ضرورت دانستند.

 ضرورت ایجاد قرارگاه رسانه در همدان

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه ایجاد قرارگاه مرکزی رسانه در استان یک ضرورت است، گفت: از سال 98 تأسیس یک قرارگاه رسانه که مدیریت آن نیز توسط اهالی رسانه باشد را مطالبه کردیم اما هنوز در این زمینه اتفاق مثبتی رخ نداده است زیرا وجود چنین نهادی در مطالبه‌گری صحیح می‌تواند نقش مؤثری در این عرصه ایفا کند.

حجت الاسلام و المسلمین حبیب‌ا... شعبانی موثقی با تأکید بر اهمیت توجه به دغدغه رسانه‌ها گفت: اگرچه شاهد تلاش گسترده اهالی رسانه در موقعیت‌های مختلف هستیم، اما در برابر هجمه‌ زیاد دشمنان به تلاش بیشتر و ایجاد یک قرارگاه رسانه‌ای قوی نیازمندیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌های جریان انقلابی باید جایگاه واقعی خود را پیدا کنند، گفت: باوجود زحمات بسیاری که توسط اهالی رسانه کشیده می‌شود، همچنان در برابر هجمه‌ زیاد دشمنان نیازمند تلاش بیشتر و ایجاد یک قرارگاه رسانه‌ای قوی در کارها هستیم.

امام جمعه همدان در این نشست با اشاره به ضرورت انسجام در بین اهالی رسانه گفت: در بحث‌های مختلف که چالش داریم باید گفت‌وگو کرد و به دنبال شناسایی راهکار رفت اگر یک مسأله را 20رسانه مطرح کند مسئولان را برای حل آن مشکل مجاب می کند.

شعبانی موثقی با بیان اینکه رویکرد حمایت از دولت منتخب را باید همه بپذیریم، تصریح کرد: اساس کشور مردم سالاری است و کسی که مردم سالاری را می‌پذیرد باید لوازم آن را نیز بپذیرد که یکی از لوازم مردم‌سالاری حمایت از دولت منتخب است و باید همه وظیفه داریم دولت را حمایت کنیم.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه رویکردهای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مختلف است، افزود: رویکردها مختلف بوده اما مسیر واحد و مسیر جمهوری اسلامی و مردم سالاری دینی است. ما کشور منجسمی با فکرهای مختلفی هستیم اما نشان دادیم افکار مختلف درکنار هم منسجم عمل می‌کنند.

 یک دولت با نشاط در استان نیاز است

وی با تأکید براینکه در کنار حمایت باید مطالبه هم انجام بگیرد که این حق قانونی همه است، ادامه داد: امیدوارم در استان همدان نیز یک مجموعه با نشاط، جوان، انقلابی، کارامد و متخصص انتخاب شوند تا شاهد رشد استان باشیم.

شعبانی موثقی با بیان اینکه نظام مسائل استان و مشکل مسکن و آب و .... احصاء و به دولت سابق داده شد و در جلسات کارشناسی راهکارهایی نیز مطرح شد، یادآور شد: تلاش من این بوده که نگاه سیاسی نداشته باشم و آنچه مهم است حل مشکلات استان بوده و هر مسأله‌ای که مطرح شده منافع مردم بوده و مسائل شخصی نبوده است.

 نظام مسائل استان را پیگیری می کنیم

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه امیدواریم نظام مسائلی که به دولت قبل دادیم به دولت چهاردهم نیز منتقل شود، تصریح کرد: در تمامی مسائل طرح‌ها و برنامه‌ها و راهکارهایی ارائه شده است زیرا که خیلی از مسائل قابل حل است.

وی با بیان اینکه هنوز برخی از مسئولان ما رسانه را جدی نگرفته‌اند، گفت: باید بپذیریم برخی از مسئولان با فشارهای رسانه‌ای کار می‌کنند، که این مطالبه‌گری رسانه‌ها را می‌طلبد.

شعبانی موثقی با تأکید براینکه این شهر نیاز به قرارگاه رسانه و اردوگاه‌های تفریحی مختص بانوان و کودک و نوجوان دارد، اظهار کرد: اگر رسانه‌ها حمایت کنند خیلی از اتفاقات در این شهر می‌افتد.

وی با بیان اینکه این شهر مشکل مسکن دارد که باید حل شود چه دولت اصلاح‌طلب باشد چه اصول‌گرا، گفت: در شهر همدان مشکل مسکن وجود دارد که براساس نظر کارشناسان مشکل مسکن بدون آورده دولتی قابل حل است اما نیاز به حمایت رسانه‌ها دارد.

وی با اشاره به اینکه کدام کشور را می‌شناسید که این میزان حجمه‌های رسانه‌ای علیه آن باشد؟، افزود: واژه‌های منفی دائماً توسط رسانه‌های بیگانه به جامعه گفته می‌شود و اثرات منفی زیان‌باری دارد خبر طوری تنظیم می‌شود که حس انزجار ایجاد کند، ارزش‌ها و هنجارها و اعتقادات، سیاست‌های و مسئولان و جوانان ما مورد هجمه هستند اما با وجود حجم زیادی از هجمه های خارجی، کشور ما همچنان انسجام قومی، مذهبی و... خود را حفظ کرده است.

 مدیران باید یک مشاور کارآفرینی داشته باشد

مدیر مسئول روزنامه همدان پیام نیز در این دیدار بیان کرد: بسیاری مسائل که مشکلات کشور و استان است را به راحتی نمی توانیم بیان کنیم و دچار یک خودسانسوری هستیم اما در مناظره‌ها صحبت هایی شد و چیزهایی عیان شد که مسأله اساسی بود.

نصرت ا...طاقتی احسن با بیان اینکه همه می‌دانیم در سطح استان چه مشکلاتی وجود دارد به راحتی می‌شود اولویت‌بندی کرد گفت: اظهاراتی که دراین جلسه کجا قرار است خرج شود؟همه افراد دغدغه راهکار را بیان می‌کنند اما آیا این‌ها حل خواهد شد؟

وی در ادامه از منظر کارآفرینی دیدگاهی را مطرح کرد و گفت: در جوامع پیشرفته به 2بال توسعه توجه می‌شود یک بال دولت یک بال مردم است ، در کشور ما 20 درصد خصوصی 80 درصد دولتی است در کشورهای توسعه‌یافته برعکس است.

طاقتی با بیان اینکه تولیدکننده دغدغه‌اش این است که به بخش خصوصی توجه شود، گفت: طبق  قانونی که 5/1 سال پیش توسط دولت ابلاغ شده مدیران باید یک مشاور کارآفرینی داشته باشند، آیا پس از گذشت 5/1سال این اتفاق افتاده است. قانون باید محور توسعه استان باشد.

 ضعف بزرگ در شورای فرهنگی داریم

همچنین در این دیدار مسئول اقشار سپاه انصار الحسین(ع) همدان گفت: کشوری هستیم که بیشترین مناسبت را در تقویم داریم ولی به خوبی از این ظرفیت استفاده نکرده‌ایم.

احد امیری با بیان اینکه دچار جاهلیت مدرن شده‌ایم که در افکار مردم تأثیرگذار هستند گفت: هر نفر در جهان یک انسان رسانه است 68 درصد مردم و شبکه‌های خارجی فعالیت و حضور واقعی دارند 29درصد مردم ماهواره تماشا می کنند برخی از شبکه‌ها با گویش محلی فعالیت دارند که آسیب همه این موارد در فضای فعلی مجازی قابل مشاهده است.

امیری افزود: ضعف بزرگ در شورای فرهنگی داریم که به عنوان بزرگ‌ترین قرارگاه فرهنگی کشور است همچنین ضعف شورای مجازی به عنوان قرارگاه هدایت مشهود است که باید یک مدیریت کلان داشته باشیم.

وی اضافه کرد: امیدآفرینی از واجبات است تا نظام سلطه در هم شکسته شود قاسم‌های رسانه‌ای ایران می‌توانند سلطه فرهنگی را بشکنند.

در پایان این مراسم، از پوستر جشنواره رسانه‌ای ابوذر بسیج رسانه استان همدان در سال ۱۴۰۳ رونمایی شد.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com