کتاب جزو کالاهای اساسی است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آذر 1399 - شماره 3909
 
امروز : شنبه ، 8 آذر 1399

Today : Fri, November 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  113582 تاریخ انتشار:  1399-09-01 - 11:26 تعداد بازدید:  49
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی:
کتاب جزو کالاهای اساسی است

فرهنگی


 فرهنگ و هنر با توجه به اهمیتی که به‌عنوان زیرساخت جامعه دارد، هیچگاه نمی‌تواند تعطیل شود. بنابراین با توجه به شرایط کنونی برنامه‌های فرهنگی و هنری شکل دیگری به خود گرفته و از طریق فضای مجازی پیگیری می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب در آئین پایانی نخستین دوره انتخاب کتاب سال استان همدان (جایزه قلم هگمتانه) که به‌صورت زنده و از فضای مجازی پخش می‌شد، گفت: شرایط این روزهای کرونایی مشکلات زیادی را ایجاد کرده است و به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها، مراسم تجلیل از برگزیدگان جایزه قلم هگمتانه هم از طریق مجازی پوشش داده شد.
احمدرضا احسانی با تأکید بر جایگاه کتاب به‌عنوان یک کالای فرهنگی، خاطرنشان کرد: ابزارهای جدیدی که در این سال‌ها ارائه شده، نتوانسته به‌عنوان جایگزینی برای کتاب معرفی شود. کتاب  گنجینه‌ای ارزشمند است که در کنار آموزش و آگاهی‌رسانی، تأثیر قابل توجهی هم در اصلاح رفتارهای اجتماعی دارد.
وی از کتاب به‌عنوان یکی از شاخص‌های مهم توسعه فرهنگی و کالاهای اساسی یاد کرد و گفت: هراندازه که مراکز فرهنگی در جامعه‌ای وجود داشته باشد، به همان میزان در حوزه اندیشه‌ورزی و خردورزی جامعه سالم‌تری برای زندگی وجود خواهد داشت.
احسانی تأکید کرد: وقتی از کالای اساسی صحبت می‌کنیم یعنی دسترسی افراد باید به آن بیشتر از سایر موارد باشد. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان هم در این مراسم گفت: تفکر بزرگ است که می‌تواند انسان‌های بزرگی خلق کند و کتاب مناسب‌ترین ابزار برای این جریان اصیل بشری است. مهدی ظفری با تأکید بر اینکه در دنیای کنونی، مخاطب‌شناسی و درک درست از نیازها جزو ضروریات است، خاطرنشان کرد: امروز قلم هر نویسنده و روایت هر روایتگر باید رویکرد جهانی داشته و احساس مسئولیت جمعی باید مورد توجه قرار بگیرد تا سهمی در ایجاد تحول در جامعه جهانی داشته باشیم.
وی تصریح کرد: فعالیت‌های اجتماعی برگرفته از اندیشه‌هایی است که از طریق حوزه فرهنگ بیان می‌شود؛ بنابراین توجه به ماهیت ادبیات و پردازش آن به‌عنوان پایه‌های فرهنگی می‌تواند در این حوزه تأثیرگذار باشد.
در ادامه این مراسم از 3 کتاب حوزه دفاع مقدس با عنوان «ایستاده در مجنون» تألیف جمشید طالبی و ربابه جعفری، «سپهر آفتاب» به اهتمام علیرضا زنگنه و جعفر دزفولیان و «حاج جلال» تألیف لیلا نظری‌گیلان‌ده رونمایی و در پایان مراسم از برگزیدگان نخستین دوره کتاب سال استان تجلیل شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com