دهمین شهرستان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

Today : Fri, May 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  90823 تاریخ انتشار:  1397-12-09 - 09:31 تعداد بازدید:  648
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دهمین شهرستان

مادستان
■ هيأت دولت بخش قروه درجزین را
 از رزن مستقل کرد
 
 روز گذشته هيأت دولت در اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری با تغییر و اصلاحات تقسیماتی در شهرستان رزن موافقت کرد و شهرستان رزن با تفکیک قروه درجزین به 2 شهرستان "رزن" و "درگزین" تقسیم شد.
با این تقسیم استان همدان پس از استقلال فامنین در سال 88 دوباره شاهد استقلال یکی دیگر از حوزه های جغرافیایی خود شد تا از این پس 10 فرماندار زمام امور را در شهرستان ها بر عهده بگیرند درگزین با دو بخش مرکزی و بخش شانجرین و 4 دهستان جدیدترین تقسیمات سیاسی را به نقشه جغرافیایی اضافه کرد .
به گزارش خبرنگار ما در مراسمی که به همین منظور برگزار خواهد شد افزودن این شهرستان به شهرستان های استان اعلام عمومی می شود و متعاقبا فرماندار و بخشدار جدید آن معرفی خواهد شد تا جمعیت 38 هزار نفری در شرق استان ارتقای بخش خود را جشن بگیرد. بنا بر اظهارات کارشناسان، تبدیل شدن این بخش به شهرستان، محاسن بسیاری دارد که از آن جمله می توان به جایگاه آن منطقه از نظر اداری و افزایش اعتبار آن اشاره کرد که در نهایت با تبدیل شدن برخی از نمایندگی ها به ادارات مستقل روند کارها بهبود یافته و دسترسی مردم به آنها بیشتر خواهد شد.
شهرستان شدن قروه به افزایش و جذب اعتبارات سالانه برای این منطقه در حوزه های کشاورزی، صنعت و ایجاد اشتغال کمک قابل توجهی خواهد کرد.
 لطفی: پپگیراجرای
وعده انتخاباتی بودم
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصویب این قانون جز وعده های انتخاباتی گفت: موضوع شهرستان شدن قروه درجزین در گذشته هم مطرح بود اما از زمانیکه بنده به عنوان نماینده شهرستان انتخاب شدم بر اساس یک برنامه زمان بندی این موضوع را با جدیت پیگیر شدم تا به نتیجه رسید.
حسن لطفی در گفتگویی در این باره اینگونه توضیح داد : کار کارشناسی و تصمیمات کشوری در این زمینه از سال 95 آغاز گردید و طرح های مختلفی در این زمینه مطرح و ایرادات گرفته شد تا اینکه قانونا روز گذشته با موافقت هيأت دولت بخش قروه درجرین از شهرستان رزن جدا و به عنوان شهرستان جدید"قروه درگزین " معرفی شد.
وی افزود: ما شرایط لازم برای جمعیت، مساحت و تقسیمات کشوری را داریم چرا که هر دهستان باید حداقل 4 هزار نفر جمعیت داشته باشد یا حد اکثر 8 هزار نفر جمعیت.لطفی در ادامه از استاندار همدان ، مدیر کل تقسیمات کشوری، معاون سیاسی وقت و کسانیکه در تحقق این موضوع کمک کردند قدردانی کرد. 
 موافقت دولت با تغییر تقسیمات کشوری در چند استان 
روز گذشته هيأت وزیران علاوه بر استان همدان در اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، با تغییر و اصلاحات تقسیماتی در استان های زنجان، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان غربی، فارس، خراسان شمالی و گلستان نیزموافقت کرد.
به موجب این تصمیمات، ایجاد دو بخش و یک شهرستان، ادغام پنج روستا و تبدیل سه روستا به شهر در استان های مذکور، به تصویب دولت رسید.
 لازم به ذکر است که مصوبه هيأت دولت پس از آنکه به وزارت کشور رفته و به استانداری همدان ابلاغ شود، طی مراسمی در شهرستان مذکور با معرفی فرماندار آن رسمی خواهد شد.
حال با این اوصاف از امروز استان همدان با 10 شهرستانن در کشور شناخته می شود که بزودی مراسم رسمی تولد شهرستان جدید درگزین و معرفی فرماندار این شهرستان با حضور مسئولانی از سطح شهرستان و استان برگزار شود.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com