این آشفته بازار یک « رزم حسینی » می‌خواهد ! همدان پیام
 
 
سه شنبه - 6 آبان 1399 - شماره 3884
 
امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

Today : Tue, October 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112173 تاریخ انتشار:  1399-07-08 - 07:00 تعداد بازدید:  303
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

این آشفته بازار یک « رزم حسینی » می‌خواهد !

نویسنده : پرویز محمدی

یادداشت


 
 به زعم بسیاری، ادغام وزارتخانه های صنعت و معدن و بازرگانی با یکدیگر و شکل گرفتن وزارت جدید صنعت، معدن و تجارت که به اختصار صمت خوانده می‌شود، اقدامی اشتباه و پر از هزینه بود.
دولت نیز با اوج گرفتن تحریم‌ها و فشارها به معیشت مردم و مشاهده اشکال در سیستم تامین و توزیع کالاها، تصمیم به احیای وزارت بازرگانی گرفت اما مجلس تاکنون با این تصمیم مخالفت کرده و وزارت ( صمت ) که در واقع دو وزارتخانه است با انبوهی از وظایف در سه حوزه صنعت، معدن و تجارت با یک وزیر اداره می‌شود.
گستردگی کار و اهمیت این سه حوزه و حساسیت مجلس و دولت دلیلی شده تا کمتر وزیری در این وزارتخانه موفق باشد اما اکنون شرایطی ایجاد شده تا با رای اعتماد نمایندگان به رزم حسینی این وزارتخانه دورانی از موفقیت را با مدیریت وی آغاز کند.
رزم حسینی ثابت کرده ، مرد انجام کارهای بزرگ است و شناخت کافی از وضعیت و امکانات و توانمندی داخلی داشته و به بخش خصوصی به عنوان میدان‌دار اصلی اقتصاد و اقتصاد مقاومتی باور دارد.
وی در جنگ و پس از آن در استانداری کرمان به گونه ای عمل کرده که تأییدات شهید قاسم  سلیمانی در کنار تأییدات مرحوم هاشمی رفسنجانی و دیگر بزرگان از کارهای وی ، امروز سند توانمندی و افتخار او است.
به عنوان نمونه انجام موفق‌ترین پروژه اقتصاد مقاومتی کشور در کرمان و پس از آن جذب سرمایه بخش خصوصی به میزان یک سوم بودجه کل کشور در مشهد ، اقداماتی است که تایید افتخار آمیز رهبری از رزم حسینی را به دنبال داشته است.
نمایندگان می دانند که دولت سرانجام گزینه ای عالی و بسیار مناسب  را برای این وزارتخانه ی عریض و طویل و سخت‌‌کار یافته و به مجلس معرفی کرده است که انشاءا... با رأی اعتماد نمایندگان می تواند صنعت، معدن و تجارت کشور را از این شرایط آشفته رهانیده و نظر نمایندگان در بی‌نیازی به احیای وزارت بازرگانی را تامین کند.
همچنین این شخصیت، یک چهره امتحان‌پس داده و مورد وثوق برای بزرگان انقلاب از شهید سلیمانی تا مرحوم رفسنجانی است و اقدامات اقتصادی وی به تایید رهبری نیز  رسیده  تا جایی که ایشان از سایرین نیز خواسته اند مانند او کار کنند.
اکنون و در شرایطی که تحریم ها هر روز سخت‌تر و فشرده‌تر می‌شود و در  وضعیتی که حفظ میزان تولید، استفاده از معادن به عنوان ثروتی که تا کنون به آن کم توجه شده و ساماندهی بازرگانی برای توزیع مناسب کالا و مدیریت صادرات و واردات به نفع مردم و اقتصاد و مهمتر از اینها کنترل افسار گسیخته قیمت‌ها  اهمیت یافته ، زمان استفاده از شخصیت و فردی چون رزم حسینی است که در دو استان در این زمینه ها امتحان خود را پس داده و می تواند امید مردم به آینده بهتر  با مدیریت تحریم ها و کاستن فشار آنها به زندگی مردم ، افزایش دهد.
انتظار می‌رود نمایندگان، با در‌نظر گرفتن شرایط و اعتمادی که بزرگان نظام  به این شخصیت خدمتگزار و بی ادعا داشته‌اند، به رزم حسینی به عنوان نیاز حوزه صنعت، معدن و تجارت اعتماد کرده و از اجرای برنامه‌های او در این حوزه ها حمایت کنند تا با تدابیر این کهنه سرباز رزم ، دوران نوینی برای  ( صمت ) با مدیریت ویژه این شرایط و به سامان رساندن این آشفته بازار، آغاز شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com